492 Shares 5691 views

Konfiguracja D-Link DSL-2640U: krok po kroku

W artykule zostaną opisane w modemie, a dokładniej, sposoby ustawienia routera dla D-Link DSL-2640U. „Rostelecom” i inni dostawcy wymagają niemal te same opcje łączności. Proces jest dość łatwe, a nawet ci ludzie bez problemu, po raz pierwszy pracuje z taką techniką. To urządzenie jest uważane za uniwersalne, ponieważ działa z Ethernet oraz porty LAN.


Przegląd

Co można powiedzieć o jakości pracy? Niestety, istnieje wiele skarg od nabywców. Jednym z najczęstszych: podczas pracy z oprogramowaniem w wersji fabrycznie początkowego punktu dostępu bezprzewodowego nie działa. Z tego powodu od razu po zakupie należy zaktualizować oprogramowanie. Ten problem jest przyczyną wielu pozostałych problemów – słaby sygnał, obrzydliwe Wi-Fi, ciągłe awarie, i tak dalej. Już w najnowszej wersji firmware takie problemy są rzadkie, producent był w stanie wyeliminować większość wad. Router pracuje stabilnie, nie zamarza, doskonałą sygnał bez zakłóceń i przerw.

Następnie przeczytać szczegółowy opis, jak prawidłowo podłączyć modem do komputera, jak prawidłowo skonfigurować D-Link DSL-2640U, jak zainstalować przewodowego łącza internetowego oraz bezprzewodowy punkt dostępowy.

Opcje

Przy zakupie modemu, należy sprawdzić, czy wszystkie elementy (urządzenia) w normie. Pole musi być samo urządzenie, rozdzielacz (lub tee), a kabel zasilania dla połączeń LAN. Ten ostatni może być szary, zielony lub niebieski, w zależności od wersji modem zakupione. Wskazane jest, aby zakupić kabel telefoniczny dla wygodniejszej pracy. Złącza powinny być takie same, jak w przypadku rozdzielacza. Modem jest najlepiej instalowane w pobliżu komputera, ponieważ warunkiem LAN kabel ma różne długości.

schemat połączeń

Po tych wszystkich przygotowaniach do połączenia modemowego, trzeba wykonać sekwencję działań, które zostaną zakończone.

należy wyłączyć kabel komunikacyjny z telefonu, należy go podłączyć do rozdzielacza. Powinno to być zrobione za pomocą portu LINE. Nie zapomnij o kablu, który jest dołączony. Mówimy o kabel do wyjścia Phone. Że konieczne jest, aby połączyć się z telefonem.

Następnie za pomocą wcześniej zakupionych kabel. Powinien on być podłączony do rozdzielacza i modemu. Po – podłączyć urządzenie do źródła zasilania. Następnie podłączyć modem do komputera za pomocą kabla LAN-.

To, co tworzy schemat połączeń. Następnie sprawdź ustawienia oprogramowania.

Zaloguj się do swojego panelu sterowania

Mając do czynienia z jak stworzyć schemat połączeń i podłączyć modem do komputera, należy przejść do konfiguracji urządzenia.

Po pierwsze, trzeba przeładować router, po spadku jego parametry do fabryki. Dopiero wtedy można skonfigurować D-Link DSL-2640U. Jak to zrobić? Trzeba znaleźć przycisk Reset, podjąć wszelkie urządzenia (cienką igłę, klips i tak dalej) i kliknij na nią. Żeby było łatwiej, gdy jest wyszukiwanie, konieczne jest wyjaśnienie – to znajduje się na tylnej stronie w pobliżu portu LAN oraz złącze zasilania. Modem w tym samym czasie musi być zawsze włączone. Po ponownym uruchomieniu urządzenia, wskaźniki przestaną migać nieregularnie, można rozpocząć proces konfiguracji.

Konieczne jest, aby przygotować dane, które będą zmieniać ustawienia routera. To jest login i hasło modemu, jego adres IP. Należy również przeglądarkę, pasek adresu, który należy wprowadzić ostatnią określonych danych. Należy zauważyć, że można to zrobić tylko na komputerze, który jest podłączony przewodowo do modemu D-Link DSL-2640U RA. Instalator powinien kontynuować.

W przeglądarce wprowadź adres IP sieci: 192.168.1.1. To jest standard. Użytkownik otwiera menu, w którym należy wpisać swój login i hasło, a następnie będzie otwarty dostęp do ustawień.

Jeżeli wszystkie połączenia i dane są poprawne, to właściciel będzie mógł przejść do panelu sterowania. Nie można od razu zobaczyć podstawowe informacje o urządzeniu: sieć, stan DSL i ogólną wydajność routera.

Wskazówki

Jeśli centrala jest otwarty w dowolnym języku obcym, trzeba zwrócić uwagę na prawym górnym rogu. Nie będzie specjalny przycisk, interfejs jest odpowiedzialny za zmiany. Jest to lista rozwijana , w którym chcesz szukać języka rosyjskiego. Wtedy Internet Setup D-Link DSL-2640U będzie dużo łatwiejsze.

Jest to najlepiej od razu zmienić hasło dostępu do ustawień modemu. Musisz przejść do menu „Ustawienia zaawansowane”, a potem „System”. Tam przycisk „Hasło administratora” będzie. Nie zapomnij kliknąć „Zapisz”.

Jak skonfigurować połączenie?

Ustawianie D-Link DSL-2640U i jego przewody są prowadzone dwoma metodami. Po pierwsze – WAN, drugi – Click'n'Connect. Ten artykuł opisuje tylko ostatnią opcję. Fakt, że jest to znacznie łatwiejsze dla tych ludzi, którzy wykonują konfigurację Internet i pracy z modemem po raz pierwszy.

Click'n'Connect: skonfigurować modem

Ta metoda regulacji zajmie znacznie więcej czasu niż debugowanie opcji poprzez sieć WAN, jednak jest o wiele łatwiejsze i łatwo będzie w takim przypadku toru, gdzie błąd jest zaangażowana. Aby rozpocząć proces zmiany parametrów, trzeba znaleźć taką samą nazwę zakładki w Panelu sterowania.

Konieczne jest, aby sprawdzić, czy połączenie jest dostępne, dostarczane splitter do modemu. Aby to zrobić, trzeba zwrócić uwagę na wskaźnik DSL – powinien być włączony. Co jeśli światło nie świeci? Konieczne jest sprawdzenie kontaktów. Prawidłowo podłączone do przewodu do gniazdka splitter, routerem i komputerem. Jeśli wszystko jest prawidłowo podłączony i nie ma problemów, a światło jest wyłączone, to trzeba sprawdzić, czy nie ma elektryczności. Po rozwiązaniu problemu, gdy zapala lampę, trzeba postępować dalej.

Na stronie Ustawienia modemu D-Link DSL-2640U zostanie poproszony, aby wybrać typ połączenia. Aby zrozumieć, co jest wymagane, trzeba skorzystać z umowy lub zadzwoń do dostawcy gorąca linia. Po wybraniu związków należy kliknąć „Dalej”.

Otworzy się okno, w którym trzeba podać login i hasło, dostawcy danych. Następnie należy wprowadzić wskaźniki VCI (40) i VPI (0). Po kliknięciu przycisku „Dalej” będą musiały zatwierdzić dane. Pojawi się okno z napisem „Parowanie nie jest zakończona.” Należy kliknąć przycisk OK, a następnie sprawdzić, czy połączenie internetowe jest. Jeśli test zakończy się pomyślnie, konfiguracja routera D-Link DSL-2640U jest zakończona. Czasami zdarza się, że Internet pojawia się kilka minut – trzeba trochę poczekać.

Ostatnim krokiem: Należy zapisać i przeładować router. Można to zrobić zarówno za pomocą przycisków mechanicznych na urządzeniu oraz w panelu sterowania w menu „System”.

Praca z Wi-Fi

W celu bezproblemowej współpracy z punktami dostępowymi, trzeba dokonać pewnych ustawień. Ten modem współpracuje z takimi rodzajami sieci, więc spojrzeć na wszystkie manipulacje, które mają do zrobienia.

Musisz iść do „Advanced Settings” w menu Wi-Fi. Następnie trzeba znaleźć w sekcji „Ustawienia podstawowe”, który będzie musiał podać wszystkie niezbędne dane.

Należy zaznaczyć „Włącz połączenie bezprzewodowe.” Następnie musimy napisać nazwę sieci. To musi być zrobione w tej dziedzinie pod nazwą SSID. Pamiętaj, aby podać swój kraj. W „Kanale” można zostawić auto-complete.

Po zaawansowanych ustawień routera WiFi D-Link DSL-2640U jest konieczne, aby przejść do menu „Zabezpieczenia”, aby ustawić hasło i szyfrowanie. Ten ostatni jest odpowiedzialny za wymianę informacji pomiędzy komputerem / telefon i modem telefoniczny. Nie należy wybierać ustawienia WEP WPA /. Lepiej jest wybrać WPA2 i poza nią. W przeciwnym razie, sąsiadów lub inne osoby zagraniczne mogą łatwo odgadnąć hasło. Następnie musi on być zapisany w odpowiednim wykresie. Hasło do zapamiętania, jak to jest konieczne, aby połączyć się z punktem dostępowym. Następnie trzeba zapisać dane. W razie potrzeby, można przeładować router ponieważ sieć czasami nie można od razu pojawiają.

wyniki

Modem ten jest uważany za uniwersalny. Dlatego można go używać w biurze, jak iw zwykłych obszarach mieszkalnych. Przy tego typu dostaw z Internetem i korzystanie z dodatkowych elementów nie ma znaczenia. Niestety, niektóre sverhshikarnogo funkcjonalny model od producenta nie otrzymał. Ale możliwe jest, aby uzasadnić jej powiedzieć, że router jest dość prosty w obsłudze, szybko i łatwo przeprowadzić strojenie D-Link DSL-2640U. Sygnał nie jest stracone, nie złamać lub zawiesza.

Najczęściej konsumenci mają do czynienia z przegrzania urządzenia. Jednak właściciele mówią, że funkcjonalność i jakość pracy nie ulega zmianie. Trzeba tylko czasami daje urządzenie „do reszty.” Wielu poleca ten produkt do zakupu i użytkowania. Jego czas z firmware został poprawiony, więc jest to przyjemność. Konfiguracja D-Link DSL-2640U maksymalna zwinny. Więc nie bój się, gdy zakup jest dokonywany wybór naprawdę usprawiedliwić się. Dobry zakup i wielki używać!

Najlepszy eBook Illuminated
470 shares 1258 views
Karta SIM do tabletu. pasemka
542 shares 1578 views
GTX 560 Ti: Cechy i opinie
818 shares 2349 views