224 Shares 5320 views

pojemność HDD. Pojemność dysku twardego

Taki komponent komputera, takich jak dysk twardy (HDD), posiada szereg funkcji, z których niektóre będą bardzo przydatne dla początkujących użytkowników do nauczenia. A nie zaawansowane zranić. Teraz możemy przyjrzeć się bliżej w tej opcji jako pojemność dysku twardego. Każdy użytkownik komputera powinien wiedzieć. Tuż poniżej omówimy jaka jest maksymalna, deklarowana i rzeczywista pojemność dysku twardego. A także opiszemy powody, dla których rozmiar dysku twardego może być zmniejszona. Teraz również zyskuje SSD – Solid State nośników danych, który nie ma żadnych ruchomych części, jak w zwykłym „twarde”. Ale teraz, cena jest dość wysoka, chociaż istnieje tendencja do upadku.

Maksymalna pojemność dzisiejszej HDD

Po użytkownicy byli zadowoleni z „” dyski twarde o pojemności 40 GB, ale te dni minęły wieki. Objętość nowoczesny dysk twardy jest teraz mierzona w terabajtów. Jeden TB wynosi około 1000 gigabajtów. Zgadzam się, to jest bardzo dużo. Ale to tylko na pierwszy rzut oka. Stopniowo HDD «młotkiem» Filmy i muzyka, i miejsc bardzo brakuje. Jeśli zdecydujesz się złożyć nowy komputer, należy zwrócić szczególną uwagę na ilość HDD. Tylko w tym przypadku – „więcej. – znaczy lepiej” W naszych czasach, maksymalna pojemność HDD do kupienia, to 8 terabajtów. Dzięki tej opcji można bezpiecznie pobrać cokolwiek. Para takich „dyski” w komputerze pozwoli zapomnieć o problemach z wolnego miejsca na dłuższy czas. Oczywiście, cena tych potworów jest znacząco różny od kosztów budżetu „dvuhterabaytnikov” (którzy byli znacznie więcej).

Niektóre z problemów ze starym komputerem

Właściciele starszych komputerach będzie przydatna wiedzą, że jeśli chcą wymienić swój stary „dysk”, aby coś więcej objętości, mogą być pewne problemy. Fakt, że niektóre starsze płyty główne kategorycznie odmawiają wsparcia HDD większych niż 138 GB. Jest to spowodowane błędem tak popularnym BIOS Award. W tej sytuacji można spróbować zaktualizować BIOS. Nagroda od dłuższego czasu wydała poprawkę do tego błędu. W każdym razie, pojemność ATA nie będzie w stanie obsługiwać dużą pojemność HDD (terabajt i więcej). Nie będzie trzeba wymienić całą płytę główną. A jeśli trzeba zmienić „główną”, trzeba zaktualizować wszystkie inne podzespoły PC, łącznie z obudową i zasilaczem. Tak, że łatwiej jest kupić nową „jednostkę systemową” natychmiast.

HDD dla notebooków

Z laptopami okazuje się sytuacji nie tak różowo, jak za pomocą komputera. Zainstalowany na laptopie dysk twardy większą objętość, oczywiście, możliwe. Niewielki wzrost w wolnej przestrzeni, nie zauważy. Faktem jest, że na tym etapie maksymalna pojemność dysku twardego na laptopie jest tylko 2 TB. Płyta mini-board laptop nie jest po prostu wspierane przez czołgi, które są dostępne dla użytkowników z pełnym rozmiarze PC „płyt”. Nie mogą być zapisywane tylko kupować zewnętrznego HDD. Oczywiście, prędkość czytania go do wewnętrznej. Ale nadal brak wzrostu w przestrzeni.

Spadek wydajności dysku twardego

Z jakiegoś powodu maksymalna pojemność dysku twardego w czasie może być zmniejszona. Wynika to głównie ze względu na czynniki zewnętrzne. Zwolennicy popularnego mitu, że formatowanie dysku woluminu może być obniżona, źle. pojemność HDD może spaść tylko na temat wpływu fizycznego. Należą do nich udar mózgu, silny wstrząs (tylko operacyjnych) przypływ mocy z zasilacza. Ze względu na wpływ tych czynników na powierzchni płyty pojawiają się „broken” klastry. Oczywiście, do utraty objętości było widoczne, będzie musiał „zabić” znaczną liczbę z nich. Ale w tym przypadku, napęd po prostu przestaje działać. To może być wyrzucić jak „ożywić” to urządzenie jest zupełnie niemożliwe.

Oświadczenia i rzeczywista pojemność dysku twardego

Twardych dysków producenci zwykle dumnie napisać na swoich urządzeniach ilość miejsca do przechowywania danych w całkowitych. Jednak prawdziwa pojemność HDD jest często różni się od deklarowanej. Co jest tego powodem?

Po pierwsze, producenci twierdzą, maksymalną kwotę „na oko”, kierując się tym, że w tabeli międzynarodowy system pomiarowy 1 GB oznacza 1 miliard bajtów. W rzeczywistości, Gigabyte wynosi 107 mld euro. Im większa maksymalna kwota HDD, tym bardziej „występy” w to nie wystarczy. Na przykład, jeśli masz „dysk” z podanej pojemności 200 GB, a jego rzeczywista pojemność będzie 186 GB. I to nie ma nic wspólnego niemożliwe. certyfikat pomiar tabeli GOST.

Po drugie, na każdym dysku twardego ma partycji systemowej do zapisu informacji diagnostycznych. On jest również nieco ogranicza maksymalną pojemność dysku twardego, choć nie za dużo.

wniosek

Ogólnie rzecz biorąc, kwestia maksymalnej pojemności dysku twardego jest obszerna i jeden artykuł nie wystarczy. Mimo to, pewne ogólne aspekty zostały omówione. Jest teraz dużo łatwiejszy do zrozumienia tego, co określa maksymalną kwotę. Również wiele zainteresowany na pytanie o różnicę między rzeczywistą objętością podanej przyczyny i może być zmniejszona pojemność HDD. Jakie są te powody dyskutowaliśmy. Monitorować HDD i wszystko ze będzie dobrze tak długo, jak nie „umrze” śmiercią naturalną.