114 Shares 3856 views

NVIDIA GeForce GT 630. przestarzałe architektury z nową nazwą

Wydaje się, że główni producenci poszukują na rynku zupełnie innym kątem niż kupujących. Oczywiście, możliwe jest, że w Stanach Zjednoczonych i Europie, ludzie słuchają zaleceń producenta i wybrać akcelerator graficzny oparty na nich. W Rosji, wydaje się utopią, a zasady ceny rynkowej. To był i pozostaje głównym kryterium w doborze składników. W związku z tym, nie jest tajemnicą, że większość sprzedaży dokonane w segmencie budżetowym i ultrabudgetary komponentów komputerowych.


Zakup tej samej karty graficznej, bez względu na to, ile może kosztować, użytkownik ma nadzieję uruchomić z jego pomocą niektórych przykładowy interaktywny sztuki. Inaczej, nabycie karty graficznej traci wszelkie znaczenie – z problemami biurowych można łatwo obsługiwać zintegrowane.

Czy karta graficzna w budżecie potrzeb graczy? Aby zrozumieć, rozważmy przykład NVIDIA GeForce GT 630.

Opcje

Karta graficzna jest w dość znane kupujących okna, po obu stronach, z których więcej niż slogany reklamowe niż suche informacje. Wewnątrz jest tylko samo urządzenie i laser dysku, na którym zapisane są kierowcy. Bez dodatkowych przewodów lub zasilaczy.

wygląd

Karta graficzna NVIDIA GeForce GT630 wygląda stałej: pełnowymiarowa z masywnym radiatorem i chłodniej. I ostatni, pyłoszczelna. Ale system chłodzenia obejmuje duży obszar planszy. Producent podkreśla, że produkcja grafiki wykorzystane tylko wysokiej jakości dławiki, rdzenie wykonane z ferrytu. A kondensatory mają dwukrotnie większą żywotność.

parametry techniczne

A jeśli postać żelaza nie ma roszczenia, przez własnych inżynierów obfitują. Podczas gdy pierwsza cyfra 6 modelu architektury stosowany jest taki sam jak u młodszych przedstawicieli GeForce 400, który jest, Femi. Procesor karty graficznej jest oznaczony jako GF108, a to sugeruje, że w rzeczywistości stosowane rozwoju w 2010 roku, a następnie w tym GPU wyprodukowano modele low-end.

Można powiedzieć, że dzisiaj NVIDIA GeForce GT 630 charakterystyka zupełnie podobny do GT 440. Taka sama częstotliwość, tym samym kontrolerze pamięci, taka sama liczba bloków. W szczególności, procesora graficznego jest przeznaczony do 40 nm. Liczba tranzystorów 585 milion na podstawie których przeprowadzono cztery bloki rasteryzacja 16 – teksturowania. Procesory strumieniowe jest 96. Modest nie stało. Częstotliwość procesora karty graficznej – 810 MHz, co jest mało prawdopodobne, aby zrekompensować wszystkie braki.

Karta graficzna NVIDIA GeForce GT 630 ma godności. Wszystkie z nich należą do pamięci. jego praca odbywa się za pomocą 128-bitowej magistrali, że na najniższym segmencie cenowym rzadkością. Układy scalone GDDR-5 pracować z częstotliwością 3200 MHz. Dlatego pojemność pamięci jest równa 51,2 GB / s, co jest niemożliwe dla starszego brata w obliczu GT 640. Jest mało prawdopodobne, że będzie to zaoszczędzić kartę graficzną i wyświetla jego wydajność na wysokim poziomie, ale próba sprawiają, że urządzenie słaby konkurencyjny godne szacunku. Ale to jest bardzo skromny w jego wydajności GPU.

Nawiasem mówiąc, w linii produktów NVIDIA mieć model z pamięcią GDDR3. Aby sprawdzić, ile efektu pamięci o tej operacji, można przeczytać komentarze właścicieli NVIDIA GeForce GT 630. Informacje zwrotne od tych ludzi, którzy nabyli kartę GDDR3, nie chwalą te rzeczy produkt.

produktywność

Testy w 3DMark zdenerwowany – opóźnienie o 70% jego najbliższego konkurenta w obliczu GT 640. Unganged Niebo to wciąż wydaje się godne uwagi – 50%, ale Metro 2033 jest prawie wyrównuje przeciwników, pozostawiając jedynie 10%. Jednak FPS na wysokich ustawieniach graficznych tak niskie, że ostatnia gra jest możliwe jedynie poprzez zmianę ustawień na nośniku.

W grach, Battlefield 3 i F1 2011 klatek na sekundę podwoiła się w porównaniu z metrem, ale to nie wystarczy do komfortowego grze: przeciętna wartość 20-24 klatek na sekundę.

wniosek

Nazywany NVIDIA GeForce GT 630 karta graficzna do gier język nie włącza. Wydajność w grach trójwymiarowych nie jest jeszcze ostatnia generacja jest zbyt niska, cieszyć pracę projektantów gier nie zadziała. Przyczyną tego jest to, że firma nie opracowała nowy produkt, ale przemianowany na starym próbuje zarabiać pieniądze, a nie karty graficznej. Najśmieszniejsze jest to, że nawet w 2010 roku, kiedy został wydany GT 440, uznano za najtańsze rozwiązanie z najniższych stawek ich linii. Wystarczy włożyć pamięć GDDR-5 w przestarzałej architekturze karty nie był w stanie podbić nowy poziom. Nawet podkręcania nie pomaga zbierać niezbędne do komfortowego gier FPS.

NVIDIA GeForce GT 630 jest najlepszym rozwiązaniem dla systemu non-gier, w której brak jest zintegrowany rdzeń graficzny. I w tym przypadku, można nawet opisać kilka opłaty Zalety: niskie zużycie energii z automatyczną redukcję częstotliwości w biegu jałowym; Cicha praca dzięki systemowi chłodzenia wysokiej jakości. Odpowiedni akcelerator grafiki i dla graczy, którzy nie została przyjęta jedna lub więcej pokoleń gier, chcąc korzystać z produktu, wydany kilka lat temu.

A jednak, jeśli szukasz taniej karty graficznej, których cena nie przekracza $ 70, aby zalecić GT 630 nawet do gry z najniższych ustawieniach jakości nie może być. Lepiej wygląda w firmie karty graficznej AMD: np, HD 6670 i 6750, nawet dzisiaj, pokazać przyzwoity poziom wydajności.