894 Shares 5685 views

„Skoda RAPID„2015 opinii właścicieli, parametry techniczne i zużycie paliwa

Czeskich projektantów bardzo odpowiedzialne podejście do korzystania z rozwiązań technicznych, które wykazują sukces na rynku. Jest to w dużej mierze odnosi się do „szybkiego” modelu, który przeszedł na tyle Aktualizacje, restyling i liftingu. Do roku 2015, samochód poszedł w postaci zoptymalizowanej do praktycznego zastosowania, które nie mogą zadowolić rosyjski znawca europejskiego kompaktowego hatchbacka. Jednak ta wersja klasy nie jest łatwe do zdefiniowania – wykonany ze strukturą i zmiany spowodowały szereg skarg do wagonu ciała. W tym samym czasie, to nie odejdzie zewnętrznej lekkości, który nadal charakteryzuje się „Skoda Rapid,” Recenzje 2015. Właściciele potwierdzenie tej jakości i w praktyce: samochód zachowuje się dobrze w ciasnym środowisku miejskim. Ale nie są ograniczone do godności następnej wersji bestsellerowej czeskim, z których niektóre zostały nabyte w wyniku ostatniej aktualizacji.

Ogólne informacje o modelu

Samochód otrzymał bazę poprzednich pokoleń – jest PQ25 platforma, która uzyskała Skoda Volkswagen Polo. Co dziwne, wymiary nowych elementów przekracza rozmiar Golf, choć pierwsze dwa Europejski kompaktowy organicznie połączone, a długość i szerokość. Niemniej jednak obecne odchylenie nie jest tak ważne, i to jest czeska wersja może być traktowane jako alternatywa dla jasnych oczach „niemiecki”. Pod względem jakości jazdy tyle zachowane. Model jest dostępny z instrukcją i automatycznymi „skrzynek”. Muszę powiedzieć, że obie opcje były bardzo przyzwoite. Na przykład wersja „Skoda rapid” Maszyna, której opinii najpierw zauważyć częste awarie w obecnej formie przez 6 etapów jest niemal model niezawodności. To dzięki wysiłkom grupy VW – niemieckich projektantów poprawione elementy przesyłowe, które są używane we wszystkich jednostkach zależnych, w tym co Skody. Ale ta zmiana nie koniec.

podstawowe dane techniczne

W odniesieniu do wielkości i ogólnego modelu platformy, ogólnie rzecz biorąc, pozostały niezmienione. Jednak niektóre są korekty projektu „Skoda rapid”, właściwości techniczne, które przedstawiają się następująco:

 • szerokości pojazdu – 170,6 cm.
 • Długość – 448,3 cm.
 • Wysokość – 146.1 cm.
 • prześwit – 17 cm
 • platforma na kółkach – 260,2 cm.
 • Rozstaw kół przednich – 145,7 cm.
 • Rozstaw kół tylnych – 149,4 cm.
 • Pojemność zbiornika paliwa – 55 litrów.
 • Forma krawężnik – 1150 kg.

Projektując zawieszenie i układ hamulcowy projektanci nie eksperymentować i stosować tradycyjną konfigurację. Tylny używane hamulce bębnowe, a przed – wentylowanych mechanizmów tarczowych. Jeśli chodzi o zawieszenie, przednie realizowany niezależną konstrukcję sprężyny, natomiast tylny – semi-niezależny system.

Specyfikacje silnika

gamma modelu silnika Czeska znacząco wzrosła, ale w standardzie główny silnik benzynowy silnik 1,6 litra. Faktycznie, w zakładach silnika wykazała duży potencjał „Skoda rapid” 2015. Specyfikacje elektrowni można przedstawić w następujący sposób:

 • Lokalizacja – front.
 • Zastosowany paliwo – benzyna.
 • Objętość – 1598 cm3.
 • Aspiracja – nie jest przewidziane.
 • Moc – 90 "konie", co odpowiada 66 kW.
 • Dopuszczalne wartości momentu obrotowego dla – 3800 obr / min.
 • Układ cylindrów – rząd.
 • Liczba cylindrów – 4.
 • Zawory urządzenia cylindra – 4
 • System zasilania jest realizowane przez rozproszony iniekcji.

Możliwość wykorzystania urządzenia zasilającego zapobiega niejednoznaczne położenia pojazdu. Dla typowego europejskiego hatchback 90-silnej władzy jest więcej niż wystarczająco. I nawet w kontekście rosyjskiej jest bardzo przyzwoite stawki. Ale nie zapomnij o powszechnej orientacji samochodu „Skoda Rapid.” Maszyna do wykonywania zadań transportowych w zakresie przewozu nawet niewielkich ładunków musi być jeszcze trochę mocniejszy. Jednakże istnieją w rodzinie i opcji 106 litrów. a.

Dynamika wskaźników

Trzeba powiedzieć, że zarządzanie w tym modelu są bardzo dobrze realizowane. Odnosi się to do pracy akceleratora i mechanizmów reagujących manipulować kierownicę. Samochód chętnie sprostać zakrętach zachowuje prosty kurs z ufnością, a wyładowcza nie powoduje gwałtownych szarpnięć. Wszystko to znajduje odzwierciedlenie w „ŠKODA Szybka” dynamika maszyn cecha przekłada się na przyspieszenie 11,4 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 185 km / h. Jednakże, nawet w imię interesu eksperymentować z tych standardów nie jest zalecane. Jednak zawiesina nie nadaje się do jazdy sportowej, zwłaszcza nieidealnego powłoki. Fakt, że każda nieprawidłowość jest podana do kabiny bardzo ostro, nauczając kierowcę do ruchu stylu neater. Oczywiście, jest to przede wszystkim miejski hatchback cieplarnianych, który jest stroną jakiegokolwiek off-road – inaczej nieuniknione remontów.

Zużycie paliwa

Tutaj musimy jeszcze wspomnieć automatycznej skrzyni biegów. Jest w stosunku do dynamicznej jazdy objawia swój konserwatywny charakter, a następnie gryzienie kierowca zamiar rozbrykany jazdy. To nie jest ergonomia Plus, ale to sprawia, że bardziej opłacalne kontrolę samochodu „Skoda Rapid.” Charakterystyka zużycia paliwa jest potwierdzona. Tak więc, na autostradzie samochód zużywa 4,6 litra, aw granicach miasta – 7,8 litra. Jest to bardzo dobre osiągi nawet kompaktowego hatchbacka. Ponownie, warto pamiętać, daleko od żarłocznych agregatów silnikowych 90 litrów. a.

Oczywiście, jest to oficjalne dane, które, z nielicznymi wyjątkami, są znacznie różni się od rzeczywistych liczb. Najbardziej zbliżony do prawdziwej dane liczbowe przedstawiono cykl mieszany zużycia paliwa pojazdu „Skoda rapid”. Przepływ w obliczeniach potwierdza także model sprawności stanowiącej 5,8 litrów. Jako właścicieli, komputer pokładowy wyświetla 6-6,5 litrów. A jednak jest to ważna wartość w porównaniu z dużych niemieckich i japońskich przedstawicieli klasy.

Wewnętrzna przestrzeń

Tylko przestrzeń wewnątrz urządzenia sugeruje ideę należący w całości do małej wagonów segmentu samochodów. Jednakże, jeśli ścisłego podejścia do tej klasyfikacji, model może oczekiwać maksymalnie statusu ściętego wagonu. W każdym razie, właściciel otrzymuje przestronne i funkcjonalne wnętrze. Ale główne zalety skór bagażnika samochodu „Skoda rapid”, właściwości techniczne, które przedstawiają się następująco: Minimalna pojemność wynosi 530 litrów, a całkowita pojemność do 1470 litrów.

Przestrzeń ta pozwala na wygodne umieszczenie koła zapasowego w podziemiu, a jeśli złożyć tylne siedzenia, otwarta bardzo przyzwoite możliwości ładunkowe. Oczywiście, wiele generaliści i zapewniają większą potencjalną przestrzeń dla ruchu, ale w tym przypadku, samochód nadal należy do hatchbacka z wszystkimi zaletami tej klasie dynamikę i łatwość zarządzania.

Pozytywne informacje zwrotne od modelu

Samochód uosabia najlepsze cechy europejskiego paktu, ale z low-end. Rozumie się przez użytkowników i, zwracając uwagę na komfort, funkcjonalność i łatwość sterowania samochodu „Skoda rapid” Recenzje 2015. Właściciele dotyczące wydajności drogowej jako całość jest również pozytywne. Pomimo zwiększonej wielkości, model jest nadal aktywny pod względem dynamiki iw dobrej hazardu w mieście. Jest to jednak dla fanów szybkiej jazdy, kierowcy nie powinni tech automatyczną skrzynią biegów w stronę „mechanika”.

Innymi słowy Czech hatchback źle. Szczególnie wiele miłe jakość wykonania i ma niski konserwacji samochodów „Skoda rapid” właściciele 2015. Recenzje nie rozróżniają poważne problemy z nadzieniem technicznym, chociaż pod względem jakości materiałów są jeszcze pewne krytyki.

negatywne opinie

Z oczywistych niedociągnięć, które zaznaczają właściciele śmiało można nazwać izolacja akustyczna i sztywniejsze zawieszenie. Ogólnie rzecz biorąc, wykonanie izolacji powinny być rozpatrywane w kontekście ogólnej wykończenie. Producent wykorzystał niedrogich materiałów, które nie tylko tworzy poczucie maszynie budżetu, ale również wpływa na taką samą ochronę przed hałasem. Nie mniej problematyczne, a zawieszenie w samochodzie „Skoda RAPID„2015 opinii właścicieli, z których oznaczyć jego nieżyczliwości dla kierowcy i pasażerów. W efekcie mamy do wyboru obszarów o minimalnej liczbie dołach, jak każda nieprawidłowość jest odczuwalne w kabinie.

wniosek

Jeśli porównamy model z alternatywnym europejskiej wersji tej samej klasy, różnica będzie znacząca. Kompaktowe hatchbacki miejskich z globalnym motoryzacyjnym liderem branży dobrej przetwarzalności, szeroka funkcjonalność, wysoki komfort i ergonomię. Na tym tle, auto „Skoda rapid” może konkurować jedynie pod względem obsługi – to bardzo dobrze, że przyciąga wielu klientów. Jednak inne wskaźniki modelu jest wyraźnie opóźniony. I to jest wyjaśnienie, jak „Szybki” nadal zajmuje niższą cenę odnośnik do standardów europejskich. Dla porównania: na rynku krajowym ten samochód można kupić za 700-800 tysięcy rubli .. Z kolei analogiczne przedstawiciele wiodących niemieckich marek szacuje się na co najmniej milion rubli.