351 Shares 9612 views

Ładunek ciężarówki „Scania”: specyfikacje techniczne, zużycie paliwa i opinie

Ciągnik „Scania” – to jest to, co każdy marzy o trucker. Pojazdy te można często zobaczyć na naszych drogach. Są one bardzo popularne, ponieważ zapewniają one doskonałą wydajność, niezawodność, komfort. Te samochody są w pełni przystosowane do ruchu na naszych drogach, które po raz kolejny udowadnia swoją popularność.

ciągniki serii

Dla każdego jest ładunek ciężarówki. Producent oferuje kilka serii ciężarówek. Wśród nich można łatwo wybrać konkretny model, aby dopasować swoje cele. Każda maszyna ma pewne zalety i cechy. Zatem auto „Scania” – ciągnik jest podzielony na trzy rodzaje.

Idealny na krótkich dystansach

Pierwsza grupa, «P», – jest środkiem transportu dla tych, którzy muszą sprostać wyzwaniom każdego dnia żeglugi na krótkich dystansach. Tutaj można wybrać w pięciu formatach wśród modeli. Są to trzy długie i jeden krótki cab Format bez miejsca do odpoczynku. Wózki te są idealne do pracy w mieście.

Jeszcze większy komfort i moc

Ciągnik „Scania” w serii «g» jest kabina z dodatkowymi schowkami, które mogą być przydatne na drodze. Ciężarówki z tej serii zapewniają jeszcze wyższy poziom komfortu i potężnego silnika. Wózki te działają dobrze w transporcie dalekobieżnym.

Zbudowany na dłuższą metę

Ciężarówka z serii «R» – to innowacja. Wykorzystuje on silne osiem bloków cylindrów i wyższą jakość i zoptymalizowaną zawiesiny. Jest to bardzo praktyczne i wygodne modele. Są one najbardziej popularne, ponieważ mają one szereg dodatkowych i bardzo przydatnych opcji i funkcji.

Oczywiście, każda ciężarówka „Scania” ma doskonałe właściwości techniczne, które w połączeniu z wysokimi standardami produkcji. Dzięki temu marka produkować takie maszyny, które znają wiedzą i kochają na całym świecie.

„Scania” – jest niezawodny w każdych okolicznościach

Szczególnie ważnym czynnikiem, który powoduje, że zakup samochodów tej marki – wysoką niezawodność. Dziś jest to bardzo ważne, ponieważ klienci wolą towarowych wykonywanych zadań jak najdokładniejsze. A przewoźnicy chcą być całkowicie pewien, że samochód nie zawiedzie. Ciągnik „Scania” dlaczego specjaliści wybrany truckers. Gdzie inni porzucić samochody, urządzenia z tej szwedzkiej marki będą działać.

Pojazdy do tułowia i ruchu międzynarodowym

Te szwedzkie ciężarowe regularnie otrzymywać pozytywną informacje zwrotne od transportowych, produkcyjnych i budowlanych firm na całym świecie.

Większość firm w Rosji i za granicą nabywają tę technikę, ponieważ wiarygodność, niezawodność, wydajność, innowacyjne cechy techniczne są na najwyższym poziomie. ładunek ciężarówki „Scania”, dzięki wszystkim, co jest najlepszym jak go używać w międzynarodowych przewozach cargo. Z należytą starannością i terminowo konserwacji, urządzenie może pracować przez dziesięciolecia. I nie są to puste słowa.

parametry techniczne

Przy wyborze wózka jest szczególnie ważne, aby dokładnie przestudiować część techniczną. Co jest takiego specjalnego w tych szwedzkiego ciężarówką?

Niezależnie od modelu i serii, każdy pojazd jest wyposażony w zbiorniki paliwa od 300 do 500 litrów, wiosennych lub zawieszenie pneumatyczne, hamulce bębnowe, mocny silnik wysokoprężny, systemu klimatycznego i tempomatu. Każdy ciągnik wyposażony w centralny zamek, podgrzewacza pomocniczego, w pełni i tachografu.

innowacyjny silnik

Ciągnik „Scania”, niezależnie od serii robił przyjść, wyposażone w nowoczesny i mocny silnik. W tych samochodów montowane silniki Diesla z wtryskiem. Butle z tych silników różnią zaawansowanej konstrukcji. Tak więc, inżynierowie osiągnąć dużą moc przy wystarczającej wydajności.

Wszystkie modele silników w pełni zgodne ze współczesnymi standardami środowiskowymi. Różne modele są stosowane, oprócz popularnego „euro” 3, 4, 5, a nawet normy EEV. Jest to jakościowo nowy poziom.

Obecnie różne modele silników o pojemności 9, 12, 13 i 16 litrów. Każdy model jest przeznaczony do rozwiązywania różnych zadań w trudnych warunkach. W celu osiągnięcia wysokiej wydajności i oszczędności, niektóre modele ciągników wyposażonych w silniki Euro 6.

Na przykład, ciągnik „SCANIA» «R» serii wyposażony w kształcie litery V silnikiem 8-cylindrowym o pojemności roboczej 16 litrów. Jest on w pełni zgodny z normami ochrony środowiska „Euro 5”. Jako opcja, to silnik jest wyposażony w chłodnicę, z turbodoładowaniem powietrza doładowującego i wtryskujący sterowania PDE EMS. O mocy 500 litrów. a. Maksymalna prędkość dla tej maszyny wynosi 85 km / h. Tworząc te silniki stosowane inżynierom unikalną technologię EGR, system wtrysku wysokociśnieniowego układu wtryskowego z nowymi komór spalania modułowych, dodatkowe technologie konwersji energii w elektrowni.

systemu przesyłowego

Inżynierowie „Scania” zawsze starają się zrobić praca kierowcy także wygodne i komfortowe. Charakterystyka ciężarowe „Scania” obejmują PPC, która umożliwia kierowcy pełną kontrolę nad przyczepie.

W większości modeli – manualną skrzynią biegów. Jednak możliwe jest, jako opcja, aby wyposażyć system automatyki maszyna oparta na technologii Opticruise. Doświadczeni kierowcy ciężarówek wiedzieć, że dla bardziej oszczędnego zużycia paliwa jest konieczna, aby wybrać odpowiedni system transmisji. Maszyna ma wyższy koszt.

Wszelkie ciężarówki „Scania” jest wyposażony w najbardziej zaawansowanych technologicznie i nowoczesnej transmisji. Wszystkich możliwych szczególnie podkreślić modelu PPC 8-biegową. Przedstawiono również sam doskonale modyfikacja „8 + 1”. Tutaj dodaje kolejny przelew pełzanie. Został on zaprojektowany w celu umożliwienia przemieszczania przy optymalnej prędkości przy dużych obciążeniach.

Nadal możliwe jest, aby przeznaczyć pole sześć prędkości. System ciągle zlicza przełożenia, a ta sprawa ma dużej różnicy pomiędzy niskich biegach. Top, wręcz przeciwnie, mniej rozdzielone. Zapewnia optymalną i płynną zmianę biegów. Samochód przyspiesza szybko, a kierowcy bez konieczności częstego przełączania.

Układ przeniesienia napędu z podwójnym wysokiej wydajności różni się w każdych warunkach. Produkuje 12 prędkościami lub "12 + 2". Nie dodaje się do siły ciągnącej niskiej prędkości.

Automatyczny zestaw dla samochodów miejskich.

podwozie

Ta pozycja ma niską wagę, wielki margines bezpieczeństwa, a także niewielką liczbę części składowych. Więc inżynierowie zwiększona niezawodność samochodu.

„Scania” – ciągnik, parametry techniczne, które, jak również skuteczne i wyrafinowane podwozie pozwalają transportować jakiegokolwiek ładunku bardzo długich dystansach, nawet tam, gdzie nie ma znaczenia, warunków drogowych ..

ciągniki wzór koła zaczynając od 4 do 10 * 2 * 4. Taki duży wybór znacznie obniżyć koszty transportu i zmniejszyć zużycie gumy.

Większość modeli traktory mają większy prześwit, skrzynia biegów koła i napęd na cztery koła. osie samochodowe są wyposażone w łożyska odporne na zużycie, co może znacznie przedłużyć żywotność działających węzłów.

Układ zawieszenia wykorzystuje paraboliczne sprężyny i amortyzatory pneumatyczne. Poziom podwozie można regulować. zezwolenie kontroli mogą być bezpośrednio z kokpitu. Każdy pojazd jest wyposażony w sztywności stabilizatora. Przednia oś ładowania może wynosić do 8,5 m.

kabina

W samochodach «R» seria kabina jest przeznaczona dla dwóch koi. Krzesła mają wygodny wyświetlacz zagłówki. Siedzenie kierowcy jest wyposażony w zawieszenie pneumatyczne, a składane siedzenie pasażera. Kabina posiada również regulacja klimatyzacji, klimatyzacja, radio i monitorowanie. Układ kierowniczy jest wspomaganie kierownicy, a kierownica ma kontroli tempomatu. Pojazd „Scania” (ciężarówka) zdjęcia mówią więcej niż słowa. Można zauważyć poniżej:

Recenzje i zużycie paliwa

Dla tych, którzy kupują od firmy ciągników „Scania”, zużycie paliwa ma szczególny priorytet. Szwedzki producent stara się, aby samochody opłacalne i powinniśmy powiedzieć, że okazuje się, że jest to bardzo dobry pomysł. Zatem, średnie zużycie paliwa 29,4 l / 100 km, pomimo faktu, że pojazdy z „Mercedes” zużywają od 30 litrów. Jest to prawdziwy sukces.

Kierowcy na starszych silników przygotowany konsumpcji maksymalnie 31 litrów. Jest to bez obciążenia. Czasem komputery planszowe pokazać nawet 22 litrów. Truckers jesteś pewien ekonomiczny wózek znaleźć obecnie na rynku. Analizując opinię na temat tych samochodów, można dowiedzieć się, jakie sterowniki są bardzo zadowoleni. Lubią że producent myśli nie tylko o zarabianie i sukcesu, ale również konsumentów. «R» seria stworzona dla wszystkich ludzi. Na tych pojazdów może przejść całkowicie intuicyjna, więc nie jest dobra ergonomia. Dodatkowe opcje, takie jak akcesoria do elektronarzędzi, rusyfikacji komputer pokładowy, sprawiają, że zarządzanie ciężarówki prawdziwa przyjemność. Wreszcie, maszyny te mogą być w pełnym znaczeniu tego słowa żywego. Tam jest wszystko do tego.

Tak więc, „Scania” – komfort, innowacje, technologia, ekonomia i praktyczność.