241 Shares 6429 views

"Ural-5323": specyfikacje techniczne

Wózek wysokiego krzyża „Ural-5323” ma indywidualny napęd – 8 x 8 x 4. To będzie w fabryce motoryzacyjnej znajduje się w mieście Miass na Uralu. Szeroko stosowane w rosyjskich sił zbrojnych, a także specjalistycznych usług wykorzystywanych.

Historia modelu

W Związku Radzieckim wiele uwagi poświęcono technice zaprojektowany, aby zwiększyć wytrzymałość i siłę własnej armii. Miass roślin samochodowe od dawna zaangażowany w rozwój i produkcję pojazdów Multi-terrain że mógł oprzeć się amerykańskie pojazdy biegowe cargo. Takie warunki są konieczne ze względu na wiele lat konfrontacji między tymi dwoma mocarstwami – ZSRR i USA.

Pierwszy model eksperymentalny „Ural-5323” ukazał uwagę audytorów KC w 1985 roku. Pojemność pojazd był 9 ton, to użyto silnika „KAMAZ-7403” 10 8 V z turbosprężarką. Jego pojemność wynosiła 260 KM na 190 kW. Pięcio-biegowa manualna skrzynia biegów i dwustopniowe razdatka czyni go uniwersalnym dla ruchu na torze off-road. Ponadto bilansu zawieszenie i adaptacyjny system pompowania opon zwiększył swoją wyjątkowość.

Pochodzenie „Ural-5323”, którego właściwości są w niektórych prototypów sensie tworzenia kolejnych modyfikacji obecnie przechowywane w Riazaniu. Jest on przedstawiony jako muzeum wystawa pojazdów wojskowych. W przyszłych modelach produkcyjnych zostały ulepszone, a do ich produkcji zostały wykorzystane nie tylko ośmio-, ale lekkie silniki sześciocylindrowe. Doprowadziło to do powstania następujących uaktualnionych wersji samochodu, który został utworzony w czasach sowieckich.

parametry techniczne

Samochodów „Ural-5323”, którego parametry techniczne dla całej historii produkcji nie zmieniła się raz, sprawdził się jako wiarygodny i skromny wózek terenowy terenowych. Pierwsze modele były wyposażone w silniki z Naberezhnye Chelny i tej samej kabinie. Po pewnym czasie, kierownictwo zakładu postanawia zainstalować zasilacz YaMZ-238-B, jak również YaMZ-7601.

W 1995 roku „Ural-5323” został zainstalowany importowane taksówkę z poprawą komfortu dla kierowcy i pasażera IVECO. Wieloletnie doświadczenie wykazało przewagę nad wersją krajowego i będzie promować rozwój na przyszłość włoskich składników.

trudności produkcyjne

Ciężarówka Army quad „Ural-5323” – chetyrohosnik który jako pierwszy zszedł z linii produkcyjnej w 1989 roku. Od tej pory jest uważana za początek seryjnej produkcji tego modelu. nie było możliwe pomimo faktu, że otrzymała pozytywną ocenę specjalistów wojskowych, w celu ustanowienia stabilnego seryjną produkcję samochodów. Powodem była złożoność instalacji, która nie została przystosowana do produkcji podwozia wraz z kabiną z „KamAZa”. To wpłynęło na fakt, że produkcja maszyna jest bardzo powolny. Ponadto, zawsze miał problemy związane z brakiem silników.

Od początku następnej dekady, zakład planuje uruchomić produkcję jednostek „Ural-5323” Kustanaj diesel roślin. Plany nie są przeznaczone, aby stać się rzeczywistością. Zapobiega to upadek Związku Radzieckiego.

Na początku 1993 roku, sytuacja w zakładzie jest coraz lepiej, samochód nadal zwolnić. Ale wszystko kończy się po pożarze w fabryce silników w Naberezhnye Chelny, który zniszczył wszystkie sklepy. Dopiero na początku przyszłego roku nie ma wyjścia. ATV są przystosowane do silnika ośmiocylindrowy „YaMZ” turbodoładowaniem.

Fuzja gigantów

Ze względu na fakt, że w roku 1994 nastąpiło połączenie kilku grantów, nie jest nową firmą, o nazwie „Iveco-UralAZ”. Powstał on z takich korporacji:

 • Ural Automobile roślin.
 • Włoska firma IVECO.
 • "RAO Gazprom" (Rosja).

Nowe przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją pojazdów wykorzystujących wspólny rozwój w tym kierunku. Pierwsza instancja, zszedł z przenośnika, był debiutancki ciężarówka, która powstała włoski prysznic. Niestety, do punktu, gdzie planowano przeprowadzenie badań, nie udało się go dostarczyć. Podczas transportu kabina pojazd został uszkodzony.

modyfikacje

Po nieudanej premiery, firma od jakiegoś czasu nieaktywna. „Ural-5323” jest dopiero początkiem 2000 roku zaczyna zwalniać pojazd przenośnika. Opinie o nim są w większości pozytywne. Wynika to przede wszystkim z faktu, że większość z modelu strukturalnego było już znane dla konsumenta przy tych samych modyfikacji. Korzystanie z nową wygodną kabinę pozwalającą znacznie poprawić wygląd maszyny i stworzyć komfort w nim.

Od tego momentu został wydany kilka modyfikacji pojazdów, wśród których są następujące:

 • "Ural-532365". Ze względu na fakt, że kabina został przesunięty do przodu iw dół, nastąpił wzrost w przestrzeni operacyjnej pod spodem.
 • Podwozie „Ural-5323-62”, właściwości techniczne, które rozważamy, wolno było nosić ładunek o masie ponad 16 ton.
 • Na podstawie wcześniejszych modeli zostały opracowane przez modyfikację 632 341 z napędem na wszystkie koła i 652 301 o udźwigu 18,5 ton podnoszenia.

samochody wojskowe

Od ciężarówki terenowe tej modyfikacji jest produkowany głównie dla wojska, cała gama modeli został utworzony, przeznaczone do takiego wykorzystania:

 • „Ural-532303” – pierwszy krajowy ładunków pojazd opancerzony.
 • SEM CL – naprawa samochodów ciężarowych i odzysku.
 • "Lavina-Uragan" – armatki wodne.
 • "Carapace-C1" – przeciwlotniczy system rakiet pistolet.
 • TOP M1TA – System pocisk przeciwlotniczy.
 • ICCA K – samobieżnych haubic.
 • SKO-10K – stacja oczyszczania i wody pitnej.
 • PP-91 i PP-2005 – samochody na parku pontonowego, używane do tworzenia przejścia mobilnych.