486 Shares 1754 views

przekaźnik rozrusznika – główny element urządzenia

Artykuł ten opisuje rozrusznik urządzenie tego urządzenia.

Starter – jest ważnym mechanizmem dla każdego samochodu. To urządzenie jest reprezentowany jako czwartego bieguna chetyrehschetochnogo silnik prądu stałego. Rozrusznik znajduje się na prawej stronie bloku cylindrów i jest przymocowany do obudowy sprzęgła ze względu na śrubach.

Rozrusznik składa się z następujących składników:

  • obudowa;
  • kotwicy;
  • wybiegiem;
  • Pokrycie 2 szt.;
  • Przekaźnik elektromagnetyczny trakcji.

Znaczenie przekaźnika rozrusznika

Ciągnąca przekaźnika rozrusznika jest odpowiedzialna za wprowadzenie urządzenia napędowe koło zębate do połączenia i do zamknięcia obwodu zasilania stojana i uzwojenie twornika. Pokrywa przekaźnikowych umieszczone śruby. Jedna śruba jest dołączony do dodatniego bieguna akumulatora, a drugi – do cewek stojana i przekaźników.

W procesie stacyjki napięcie dostarczane na wyjściu z pokrywy oznaczone przekaźnika rozrusznika, tworząc w ten sposób pola magnetycznego. W rezultacie, kotwica jest wyciągnięta i śruby stykowe są zamknięte, wpływając dźwignię siłownika. Następnie oddziaływanie pola magnetycznego twornika startera i zacznie się obracać piastę i wybieg rolki sprzęgło zaklinowane. Pojawiły moment obrotowy przenoszony przez samego sprzęgła i koła zębatego napędowego do korony koła zamachowego. Z powodu nadmiernej prędkości koła zębatego rozrusznika na wale armatury, wyklinowywaniem wałki sprzęgłowe nastąpi, jego moment obrotowy na wałku twornika rozrusznika nie jest transmitowany.

Jeśli jednak przekręcić kluczyk do pozycji pierwszej, a następnie będzie otwarty obwód uzwojenia zasilania przekaźnika trakcyjnej starter i kontaktów. Przy czym wałek zębaty jest odłączony.

Jak sprawdzić rozrusznik?

Test urządzenia może nastąpić bez stojaka. Procedura ta będzie musiała szczypce i multimetru. Po pierwsze, trzeba umieścić miernik w tryb pomiaru napięcia na zaciskach zasilających. W tym przypadku bateria musi być ładowana do 100%, przy gęstości 1,28. Następnie należy:

  1. Zobacz zmniejszając napięcie po włączeniu reflektorów i wymiarach. W warunkach normalnej wydajności baterii, liczba ta spadnie do 12,4-12,5 Volt.
  2. Przewiń rozrusznik. Będziesz potrzebował asystenta, który zespół będzie rozrusznik. W realizacji przewijania napięcie akumulatora nie może być niższa niż 10,5 woltów. Jeśli istnieje przewlekły rotacja na tych spadków napięcia, wówczas należy sprawdzić wskaźnik na drutach pochodzących z obudowy silnika do ujemnego bieguna akumulatora. Podobne działania są przeprowadzane w odniesieniu do pozytywnego drutu.

Należy zauważyć, że przekładnia planetarna rozrusznik z otkruchennyh świecach i rozruszników Gearless zużywają 20-30% mniej. Jeśli przyczyna stanu wewnętrznego, zwłaszcza jeśli chodzi o przekaźnik rozrusznika, to urządzenie musi być zdemontowany w celu zidentyfikowania istniejących wad. Procedura ta jest najlepiej pozostawić do wyspecjalizowanych ośrodków, ponieważ często rozrusznik demontaż prowadzi do jej całkowitej wymiany. Kontrole startowe mogą być prowadzone w warunkach garażowych, ponieważ proces ten nie wymaga specjalnych narzędzi.