662 Shares 6084 views

Volvo VNL: dane techniczne, opinie właścicieli, zdjęcie

Slash, lśniące chrom – charakterystyczny znak szwedzkiego samochodu produkcji. Ale maszyna, pokazany na zdjęciu w artykule jest bardziej podobny do ciężarówek z hollywoodzkich filmów. I choć charakterystyczna jest obecny, zobaczyć ten samochód na drogach Europy – rzadkość. Volvo VNL – traktor podział produkcji amerykańskiego koncernu szwedzkiego.


W przeciwieństwie do modeli europejskich, USA posiada konwencjonalny układ maski. Przednia część jest wystarczająco duża. Ale ta wielkość nie jest tylko dla rodzaju Amerykanina. Urządzenia wyposażone w wydajny chłodzenia przekładni silnika odpowiadającego mają doskonałe właściwości manipulacyjnych. To nie jest nawet w amerykańskiej wersji zapomnianej zasadzie, że często słychać w stosunku do europejskiej wersji „Volvo” – Program „Volvo”. Ta recenzja spróbuje porównać amerykański ciągnik z jego europejskimi odpowiednikami.

cena

Po usłyszeniu o modelu amerykańskiego, wielu użytkowników myśleć o cenie tego „potwora”. I absolutnie nic. Twój release przebieg 2010 kosztuje tylko 30.000 $. Jednak, jak przy zakupie każdego samochodu, cena układa zbiór parametrów, więc pomalować cała gama cena nie jest konieczne. Fakt, że cena ciągnika Volvo vnl stoją na poziomie wersji europejskiej. Warto zauważyć, że w Rosji, ta maszyna nie jest oficjalnie sprzedawany, ale można kupić z nim w drugiej (n-Nogo) gospodarza.

różnice

Jedną z różnic pomiędzy wersją amerykańskiej można nazwać wewnętrzną przestrzeń. Ciągnik ten jest naprawdę możliwe, aby wstać i chodzić. wysokość sufitu 2,5 m, tak że nawet bardzo wysoki mężczyzna nie będzie musiał zginać tutaj. Powierzchnia wewnętrzna urządzenia wynosi 5 tys. metrów, dwa wygodne fotele i przedział sypialny w wykonaniu ruchu międzynarodowym. Na tych samych leżaków te półki trudno nazwać. Szerokość 1,2 m, długość ~ 2 m. W kabinie, a przedziały sypialne rozproszone światło, które stwarzają komfortowe miękkie światło. Ponadto ciężarówka długodystansowa wyposażony w system dźwięku z 8 głośników, które są rozmieszczone w różnych częściach kabiny.

Specjalne funkcje obejmują możliwość transformacji i dolnej przestrzeni. Ludzie często podróżujących w wagonach drugiej klasy, wiedzą, że dolna strona sen może być stół zarówno dla pasażerów i solarium dla jednego z nich. Volvo VNL stosować tę samą zasadę. A biorąc pod uwagę, że tylna strona też mają małe okna – przedział sypialny może być używany nie tylko do końca kierowcy i spedytora.

Wnętrze i dashboard

Jednak wnętrze urządzenia jest rozmawiać osobno. Pierwszą rzeczą, która przyciąga wzrok, gdy siedzisz za kierownicą – układ deski rozdzielczej. Urządzenie nie jest zaprojektowane, aby pasowały do osoby trzeciej, jak w wersjach zachodnich. Deska rozdzielcza z przodu kierowcy ułożone w półkole, a do wszystkich można bezpiecznie dotrzeć. Również prawo w samochodzie tylko w jednym miejscu, a nie kanapa, jak to się dzieje w kabinach maszyn innych producentów. A wystająca część torpedy zapobiega również osoby siedzieć w środku, nawet jeżeli właściciel zdecyduje się zastąpić odpowiednie miejsce na sofie.

Wszystkie wagi przed oczami, dodatkowe dokumenty wystawione na prawym panelu bocznym. Volvo VNL-komputer ciągle wyświetla jako parametry ruchu, a wielu innych. Natychmiast zawiesić uchwyt pod szkłem. Można go powiesić gdzieś indziej – nie ma takiej możliwości. Należy zwrócić uwagę na dwa guziki w kolumnie: czerwony, żółty na nim. Żółty ma dwie funkcje. Klikając na niego, kierowca aktywuje stoyanochnik ciągnąc over – automatyczne odblokowanie kół. Tutaj, obok dźwigni, która pozwala zahamować przyczepę. W kokpicie, dużo półek, szafek, szuflad małych rzeczy. Nawet znaleźć miejsce dla przenośnej lodówki i kuchenki mikrofalowej. Osobno można wspomnieć antenę telewizyjną, która znajduje się na dachu kabiny.

Warto również zauważyć obecność falownika 12-220 woltów. Gniazda są po obu stronach kabiny, za drzwiami, i oczywiście w kabinie śpi. Ponadto jednostka konwerter posiada zabezpieczenie przed przeciążeniem. W uczciwości, zauważamy, że przetwornica znajduje się poniżej dolnej pryczy i nie mógł dać charakterystykę rosyjskich, ponieważ napięcie w innych państwach, ale ten problem jest rozwiązany. wskazówki prędkościomierza również w USA: double cyfryzacji tarczy (z wyjątkiem km, wciąż jest mile).

wygląd

W 1997 roku, promując swoją markę w Stanach Zjednoczonych, inżynierowie szwedzkiego Volvo Group zdecydował się na śmiały eksperyment. Wynikiem tego było pojawienie się ciągnika Volvo VNL, która jest charakterystyczna dla długo zapamiętać dowolną Trucker, przynajmniej raz dostał w kabinie tego giganta. Ogromna kaptur pochyla do przodu z dużą kabiną nadkrylkami, z dużą ilością miejsca dla „left” towarów, w przedziale sypialnym, który przypomina o wielkości małego pokoju. Również potężny reflektor widać na zewnętrznej ścianie śpiworze, szafka na buty na dole krok po każdej stronie i na dywanie podłogi. Wewnątrz kabiny podłogę pokrytą dywanem.

Jednak wszystkie te udogodnienia są oferowane przez Volvo VNL-770 starszych maszynach przeznaczonych do długich trasach międzymiastowych. Młodsze samochody linia posiada sypialnego pokoju, ale resztę poziomu napełnienia. Zdobywanie rynków amerykańskich, „Volvo” nie planuje żadnych innowacji technicznych, wszystko w duchu firmy, nacisk na dwa punkty: ergonomię i komfort kierowcy. Nic dziwnego, że badania wśród kierowców, którzy korzystają z wózka, dał mu jedną z najwyższych ocen. Ponadto, wielu kierowców powiedział pytany o ich zaleceń – będą one wywołać jeden samochód, „duży nos” amerykański „Volvo”.

nadzienie

Co miał na myśli Szwedzi, mówiąc, że wszelkie nowe produkty z serii Volvo VNL? Specyfikacja urządzenia obejmują electroglasses, elektrycznie regulowane lusterka, tempomat, klimatyzację, a także:

  • 15-litrowy silnik diesel wzór ISX450ST 450 KM (W niektórych specyfikacji write 12 l i 500 KM);
  • Zbiorniki na paliwo 600 litrów;
  • 35-40 litrów zużycie paliwa na 100 km (około 15000 km na jeden wypełniacz);
  • 6×4;
  • hamulce bębnowe na wszystkich trzech osiach;
  • zawieszenie pneumatyczne;
  • 13mkpp lub automatyczny wybór.

opinie

Jak już wspomniano, wiele truckers polecam zakup tylko amerykańskiej wersji Volvo VNL. Opinie mówią właściciele łatwość obsługi, otaczają snem komorę, możliwość włączenia obu przednich foteli w twarz przedziały sypialne. Sprawność i moc w jednym. Wiele wspomnieć, że w tym ciężarówki stu zawarte motto amerykańskich samochodów – milion mil bez remontu.

Wśród niedociągnięć można zauważyć mocno pedał sprzęgła na ręcznych wersjach. Również braki obejmują brak podgrzewania silnika. Rozcieńczenie ciekłego paliwa w tej sytuacji pomaga słaby z powodu ogromnych zbiornikach maszyny.

wniosek

Amerykański Volvo VNL, których zdjęcia zostały zaprezentowane w badaniu, oczywiście, wygląda na coś w rodzaju potwora mechaniczne, ale wygoda kierowcy, zużycie paliwa i większą moc oraz ustawić wszystkie rodzaje półek, szuflad, Żyły i szafki sprawiają, że prawdziwy dom na kółkach, które nie brakuje nam nasze krajowe kierowców ciężarówek długodystansowych.

Chciałbym życzyć Szwedów do takich eksperymentów, jak była amerykańska wersja wózka, a czasem przeprowadzonych w Europie, gdzie, jak wiemy z geografii, jest głównym fabryka Volvo etykieta.