287 Shares 1812 views

Odżywczy i smaczny: jak gotować kasza semolina na mleko

Manna kashka jest jedną z pierwszych dań uzupełniających żywności, które podaje się niemowlętom i niemowlętom. To danie dietetyczne jest zalecane do włączenia do diety osłabionych pacjentów lub osób, które potrzebują specjalnego odżywiania. I w sobie, prawidłowo ugotowane owsianka jest smacznym i zdrowym produktem, zdolnym do przyjemnego dywersyfikowania naszego codziennego menu.

Informacje ogólne

Przygotowanie kaszy mannej na mleko wymaga pewnych umiejętności. Po pierwsze mleko musi być świeże. Z już zaczęły zakwaszać lub kwaśne, oczywiście, nic się nie wyda – to się zmniejszy. Jeśli całe mleko jest pobierane , jest wystarczająco tłuszczowy w sobie i nie wymaga dodatkowych "opatrunków". Ale jeśli gotujesz kaszę z mleka o niskiej zawartości tłuszczu , proporcja jego przygotowania jest nieco inna: w końcu trzeba zawsze włożyć kawałek masła. Ponadto, jako główny składnik, można użyć mleka skondensowanego lub suchego mleka w proszku. Jak prawidłowo przygotować semolinę na mleku? Ważne jest, aby końcowy produkt okazał się być trudny. Gruby owsianka gromadzi się w ustach z nieprzyjemnymi grudkami i nie powoduje pozytywnych emocji. Ale zhidenkaya (swobodnie wylana z łyżki, rozprzestrzenia się na talerzu) i utrzymuje pożywność, daje uczucie pełności i pysznych zakrętów. Jedz jej słodkie, z cukrem, miodem, syropem, dżemem. Zazwyczaj mały kawałek cukru jest od razu gotowany. I odcień słodyczy, zasnę i trochę soli.

Manna owsianka "deser"

To imię zostało podane na talerzu, ponieważ jednym ze składników jest vanilin (cukier waniliowy). Jest to najprostszy przykład tych, które demonstrują, jak gotować kasze z kaszy mannej na mleku. To prawda, sam mleko potrzebuje dużo zbóż – półtora litra. W przeciwnym razie naczynie będzie zbyt strome. Mleko wlać do doniczki i gotować. W wrzącej cieczy trochę, cienkiej kroplówki, trzeba wlać mango. Nie zapominaj o ciągłym ingerencji, w przeciwnym razie ziarna przykleja się do nieprzyjemnych grudek. Z tego samego powodu i nie zasnął na chwilę – okazałoby się dużą lepką bryłą. Drugą subtelnością jest obserwowanie, tak że mleko nie ucieka, a owsianka nie jest spalona. Pamiętaj o tym, jeśli nie wiesz, jak gotować kasza z kaszy manny na mleku. W przeciwnym razie nieprzyjemny zapach nie zabije wanilii. Dlatego po napełnieniu uzupełnij mniej ognia i gotuj przez 15 minut, cały czas ingerując. Powinien być trochę gruby, ale trochę. Na końcu sól, połóż 1-2 łyżki cukru i wanilii. Naczynia powinno być gorące – z chłodzeniem, mango zamarza jak galaretka i nie ma sensu go ponownie podgrzewać – smak i konsystencja nie będą takie same. Przed podaniem można umieścić w talerzykach 10-15 gr. Masło. Byłoby miło posypać go tartymi orzechami. Albo umieść świeże jagody, kawałki owoców, także świeże lub kandyzowane.

Kasza dietetyczna

Jak przygotować kasza semolina na mleko dla niemowląt i dla dzieci to specjalna recepta. W składzie składników należy wprowadzić wodę – mleko czyste może być dla żołądka niemowlęcia zbyt tłuste i ciężkie. Trudne jest trawienie, a czasem nawet niestrawność i frustracja. Dlatego skład jest: ¾ kubek mleka i ¼ szklanki wody – na nich 3-4 łyżeczki zbóż. W gorącym mleku wlać przegotowaną wodę, zaczekać aż do wrzenia. Stopniowo wlać do mango, szczególnie uważnie śledząc bryły i ciągle ingerując. Gotuj na małym ogniu, mieszaj przez 20 minut. Dodać 1-1,5 łyżeczki cukru i gotować przez 5 minut. Dodaj wanilię niepożądaną. Ale można umieścić cukier, trochę mniej niż łyżeczkę. Takie owsianka może być wylana do butelki i podawana dziecku przez sutek, lub może być z łyżki, a nawet dać dziecku szansę zjeść.

Jeść na zdrowie!