569 Shares 8471 views

Jak zamrożyć morele na zimę?

Dojrzałe soczyste morele to prawdziwy magazyn witamin. Jasne owoce pomarańczowe są źródłem prowitaminy A – przeciwutleniacza, który aktywnie zwalcza komórki nowotworowe, a także żelazo, które promuje hemoglobinę i potas niezbędny do zapobiegania chorobom sercowo-naczyniowym. Z tego puszki kompoty na zimę, zacięcie i dżemy. Ale aby zachować całą wartość odżywczą świeżych owoców, lepiej zamrozić morele.


Czy zamarzam morele?

Frost jako sposób przechowywania warzyw i owoców szybko zastępuje znajomą ochronę. Główną zaletą mrożonej żywności jest to, że zawierają wszystkie użyteczne witaminy i minerały. Jednak nie wszystkie warzywa i owoce zachowują swoje właściwości smakowe pod wpływem reżimu niskiej temperatury. Czy jest możliwe i jak zamrożyć morele na zimę?

Proces zamrażania tych owoców ma swoje własne cechy charakterystyczne. Morele mogą być zamrożone, ale często kochankowie boją się wysyłać do zamrażarki. Jakie są trudności? Morele, takie jak śliwki i brzoskwinia, są zaciemnione i pozbawione witaminy C pod wpływem enzymów. Podczas rozmrażania tracą nie tylko kolor, ale także tworzą i mają nieatrakcyjny wygląd.

Aby zachować morele ich niesamowity bursztynowy kolor, kiedy zamarzasz, musisz wziąć pod uwagę wszystkie niuanse. Porozmawiamy o tym trochę później.

Wartość odżywcza mrożonych moreli

Dla tych, którzy wątpią, czy warto zamrozić warzywa i owoce, czy też preferować zachowanie, należy zauważyć, że w pierwszym przypadku witaminy są utrzymywane w całości, a także w świeżych morelach. Nie można powiedzieć o owocach w puszkach.

Mrożony morel to doskonałe lekarstwo na zapobieganie i leczenie niedoborów witamin, zaburzeń serca, niedokrwistości. Dzięki temu owoce, toksyny i nadmiar cholesterolu są wyeliminowane z organizmu delikatnie i delikatnie, a niska zawartość kalorii (tylko 45 kcal na 100 gramów) sprawia, że jest doskonałym środkiem zmniejszającym nadwagę.

Ludzie, którzy mają nieprawidłowości w pracy układów sercowo-naczyniowych i trawiennych cierpią z powodu zaparowania, morele muszą być spożywane codziennie przez 100 gramów. I dopóki sezon świeżych owoców nie nadejdzie, zamarznięty stanie się prawdziwym odkryciem w zimie zimnej.

Jak zamrożyć morele na zimę? Odkrywając tajemnice

Przed rozpoczęciem zamrażania produktów należy zapoznać się z możliwościami chłodziarki. Na jak niski poziom temperatury wspiera zamrażarkę, zależy od okresu przechowywania warzyw i owoców. Jest ona zaznaczona liczbą śnieżyn w drzwi lodówki. Na przykład w temperaturze 18 stopni poniżej zera okres trwałości wynosi 12 miesięcy. Ten tryb jest wskazywany przez trzy płatki śniegu. Im wyższa temperatura w komorze, tym mniej czasu możesz przechowywać w niej mrożoną żywność.

Jak zamrożyć morele? Na początek trzeba je dokładnie umyć i wysuszyć, aby w czasie zamrażania owoce nie trzymały się razem. Ponadto należy je uprzednio wycinać w taki sposób, w jaki są planowane: kostki, plasterki lub inne kształty. Morele czyste i suche są rozmieszczone na tacy w jednej warstwie, zamrożone. Następnie są przenoszone na opakowania lub pojemniki.

Co zamrożyć morele: w pojemniku lub opakowaniu?

Należy zauważyć, że konwencjonalne plastikowe torby do długotrwałego przechowywania mrożonej żywności nie są odpowiednie. W tym przypadku, jak zamrażać morele na zimę? W tym celu są specjalne worki i plastikowe pojemniki z separatorami do przechowywania różnych owoców i jagód. Pakiety do zamrażania są tak silne, że mogą zalać nawet zupę.

Ważnym elementem przechowywania produktów jest ich podpisanie. Umożliwi to jednemu z dwóch podobnych opakowań lub pojemników wybrać taki, którego trwałość kończy się wcześniej.

Jak zamrażać morele? Co to jest szok?

Owoce mogą być przechowywane w zamrażarce na różne sposoby. Po pierwsze, są zamrożone z lub bez cukru, ziemi lub całego. W pierwszym przypadku morele bez wgłębień są składane w gęstych rzędach w pojemniku i przelewane są cukrem. W podobny sposób przygotowywane są owoce ziemne. Jedynie morelowa masa jest zmieszana z cukrem z wyprzedzeniem.

Owoce, które są zamrożone w swojej czystej formie, bez dodatku konserwującego, najlepiej powinny być poddawane szybkiemu traktowaniu w niskich temperaturach. W przemyśle taki mróz nazywa się szokiem i jest prowadzony w temperaturze 50 ° C poniżej zera. Jednocześnie struktura owoców i jej użyteczności pozostają na najwyższym poziomie. Lodówki domowe nie mają tej funkcji. Maksymalna temperatura zamarzania w domu wynosi 24 stopni poniżej zera.

Czy muszę rozmrozić morele?

Jeśli zamrożenie produktów powinno być szybkie, to odwrotny proces, wręcz przeciwnie, jest powolny. Morelowe morele powinny znajdować się w lodówce, przenosząc pojemnik lub torbę z aparatu na dzień przed planowanym użyciem. Do tego celu można użyć kuchenki mikrofalowej. Jednakże istnieje duże ryzyko przegrzania, a nawet spawania owoców.

Morele, przygotowane bez cukru, nie podlegają rozsypywaniu. Powinny być natychmiast użyte.

Mrożone morele na kompot

Owoce do kompotów są łatwiejsze do przygotowania. Ale jak zamrożyć morele tak, aby zachowały swoją wartość odżywczą nawet w gorącej formie?

Przede wszystkim, po umyciu owoców, nie powinieneś się spieszyć, ale musisz trochę poczekać. Morele powinny dobrze schnąć, aby nie trzymać się razem. W przypadku kompotów owocowych owoce nie są oczyszczane ze skórki i nasion. Morele są zamrażane bezpośrednio z kości, a bezpośrednio przed wysłaniem ich do wrzącej wody są wyciągane z zamrażarki.

Mroźne połówki

Najczęściej morele są zamrożone połówki. Przecież, umieść kości w pojemniku, a następnie dodać je do kompotu, nie ma sensu. Jak zamrożyć połowę moreli?

Owoce są dokładnie myte i suszone. Ponadto są one czyszczone z kości i złożone w tacy do szybkiego zamrażania. Po pewnym czasie mogą zostać przeniesione do specjalnego opakowania, tworząc próżnię. Na smak takich moreli nie są gorsze od świeżego.

Morele, mrożone cukrem

Te owoce po odszranianiu stają się miękkie, brzydkie i wodniste w konsystencji i smaku. Aby temu zapobiec, zaleca się przygotowanie cukru lub syropu. Dzięki te dwie metody możliwe jest zachowanie kształtu owocu, jego aromatu i jasnego koloru pomarańczowego. Jak zamrożyć morele na zimę z cukrem?

W tym celu dojrzałe twarde owoce muszą zostać podzielone na plasterki i usunięte wnęki. Następnie posyp je sokiem cytrynowym rozcieńczonym wodą w stosunku 1: 1. Przygotuj plastikowe formy. Jak zamrożyć morele w pojemnikach? Owoce powinny być składane w rzędach w przygotowanych pojemnikach, naprzemiennie odlewania ich cukru. Następnie pojemniki są wysyłane do zamrażarki.

Morele z cukrem mogą być zbierane nie tylko w połówkach, ale także w rozdrobnionej formie. Otrzymany puree jest dobry do wytwarzania mleka trzęsie, jogurtu i innych deserów. Jak zamrożyć morele na zimę z cukrem w ten sposób? W tym celu dojrzałe miękkie owoce są szlifowane przez sito, dodawany jest sok z cytryny, aby zachować kolor, zmieszany z cukrem i przenoszony do pojemnika do późniejszego zamrażania. Trzymaj tak długo, jak temperatura w lodówce. Odszronione morele w pojemniku natychmiast, nie pozwalając na drugi mróz. Teraz wiesz jak zamrozić morele z cukrem.

W syropie

Piękne, smaczne morele, nie gorsze pod względem wartości odżywczej do świeżych owoców, uzyskuje się, jeśli wyleje się zimny syrop cukrowy przed zamarznięciem. Aby to zrobić, potrzebujesz 400 g cukru, 0,5 litra wody i 2 łyżki soku z cytryny. Jest to kolejna sprawdzona receptura, ponieważ pyszne jest mrożenie moreli.

Owoce powinny być umyte, suszone, podzielone na połowę i usunięte kości. Następnie obrane plastry są dodawane do pojemnika i napełniane ochłodzonym syropem, wykonane z cukru, wody i soku z cytryny. Następnie pojemnik może być wysłany do zamrażarki. Maksymalny okres przechowywania takich moreli wynosi 12 miesięcy.

Zamrożona puree z moreli dla niemowląt

Z mrożonych moreli można przygotować przydatny puree owocowe. Taki produkt jest przygotowywany bez cukru, a jej przetwiała konsystencja pozwala na wykorzystanie jej jako pierwszego uzupełniającego pożywienia. Jak zamrażać morele na zimę dla dziecka poprawnie? Przepis jest absolutnie prosty:

  1. Morele (około kilograma) należy dokładnie umyć i wyczyścić z górnej części skórki i kości.
  2. Złożyć owoce w durszarzu, przykryć go na szczycie wrzątku i przykryć pokrywką. Trzeba to zrobić, aby owoce stały się tak miękkie, jak to tylko możliwe, a przygotowany puree ma jednolitą strukturę.
  3. Po upływie 5 minut naleŜy wyjąć garnczek z ognia, pozostawić do ostygnięcia, po czym naleŜy mieszać morele na parze z mieszarką, aż zostanie otrzymana masa. Aby uzyskać bardziej płynną konsystencję do owoców, należy dodać do niej kilka stołów wody z patelni, w których wszystkie owoce były przetwarzane parą.
  4. Łyżkę puree wlano do form lodu.
  5. Wyślij do zamrażarki przez co najmniej 24 godziny.
  6. Po upływie określonego czasu pojemnik na lód jest usuwany z zamrażarki i ogrzewany gorącą wodą z dołu, a następnie kostki są dobrze oddzielone od ścian.
  7. Przenieść gotowy morelowy lód na specjalne opakowania w celu zamrażania i używania w razie potrzeby.

Dla dziecka powyżej trzech lat, puree przygotowuje się z dodatkiem cukru z szybkością 200 gramów piasku na 1 kg moreli.

Przepisy z mrożonymi morelami

W zależności od tego jak morele były zamrożone, są one używane do przygotowania różnych deserów i jako soczyste wypełnienie do wypieku. Owoce z kości są odpowiednie tylko do kompotów, mielonych cukrem – do lodów, naturalnych jogurtów i deserów serowych. Z owoców zebranych cukrem, a także napełniony syropem słodkim, lepiej piec ciasto pyszne.

Aby przygotować morelowe ciasto, musisz wziąć 3 jajka i pokroić je mieszalnikiem i szklanką cukru, aż pojawi się bujna, lekka masa. Następnie dodaj 30 gramów stopionego masła nie powodującego korozji i 3 łyżki smietanej śmietany. Nadal pokonaj kolejne 5 minut. Po tym, 1½ filiżanki mąki, dodaj łyżeczkę proszku do pieczenia i cukier waniliowy do mieszanki jajka i wymieszaj łopatką.

Przygotuj naczynie do pieczenia: przykryć dołek papierem do pieczenia lub wymazać masłem i posypać mąką na wierzchu. Następnie wlać ciasto do formy, połóż połówkę moreli na wierzchu. Aby przygotować ten placek, potrzebujesz owoców, które nie są pieprzone cukrem. Morele przed rozmrożeniem nie są konieczne. Piec w temperaturze 180 stopni 50 minut. Chęć sprawdzenia wykałaczką.

Który sposób zamarzania moreli jest lepszy: recenzje

Zanim zaczniesz zamrażać warzywa i owoce, warto zastanowić się, jak będą stosowane. Każda metoda chłodzenia ma swoje zalety i wady. Każda osoba decyduje się na jak najlepiej zamrozić morele.

Często na różnych forach i miejscach kulinarnych dzielnice dzielą przepisy kulinarne i opinie na temat sposobów zbierania warzyw i owoców oraz możliwości dostosowania procesu. Tak więc, na przykład, puree z moreli dla zimy dla dziecka lepiej być zamrożone częściowo w formie lodu lub jednorazowych kubków. Nie mocuj opakowań zbyt mocno lub napełnij pojemników do góry. Niewykorzystane jednokrotne zamrożenie nie jest zalecane.

Właściwie zbierane morele, jeśli są przechowywane, staną się prawdziwą przyjemnością w zimnym sezonie. Zimą owoce mrożone będą miały ogólny efekt wzmacniający na ciele, a na początku wiosny pozbędzie się beriberi.