826 Shares 8536 views

Jak rozdrobnić kapustę? Jak rozdrobnić kapustę nożem

Kwestia, jak rozdrobnić kapustę, nie jest bezczynna. Jeśli zrobisz to dobrze, będzie wyglądać świetnie w każdym naczyniu. Wystarczy zgromadzić dobry ostry nóż, opanować proste techniki niszczenia – i odejść!

Niż kapusta jest przydatna

Przed przystąpieniem do ćwiczeń, warto trochę wspomnieć o tym niesamowitym warzywa, który od dawna był używany w kuchniach różnych krajów. Kapusta rośnie prawie na całym świecie w umiarkowanym klimacie. Od dawna badano użyteczne właściwości, liście i sok z kapusty są stosowane w medycynie ludowej. Zawiera dużą ilość witaminy U, inaczej zwaną metylometioninę. Substancja ta doskonale chroni błonę śluzową żołądka i jelita przed różnymi wrzodami i stanami zapaleń. Kapusta zawiera również:

  • Witamina C (kwas askorbinowy);
  • Pantotenowy i kwas foliowy;
  • Sole wapnia, fosforu i potasu;
  • Elementy śladowe: mangan, aluminium, żelazo, cynk.

Również w głowie kapusty znajdują się różne cukry. Są to fruktoza, glukoza i sacharoza. Są one łatwo rozpuszczalne, dobrze wchłaniane przez ludzkie ciało. To warzywa dobrze tłumi procesy zapalne, stymuluje metabolizm, a nawet pomaga w niektórych rodzajach bólu.

Która głowa została wybrana do rozdrabniania

Więc, jak rozdrobnić kapustę? Najpierw musisz wybrać dobrą głowę. Jeśli gotujesz borsch lub po prostu postanowił go wyjąć, każda kapusta zrobi. Ale jeśli chcesz zasymulować ją lub fermentować, musisz wybrać ścisłą głowę białą. Jest to największa liczba soków, które są niezbędne do trawienia.

Górne liście muszą zostać usunięte. Nie ma potrzeby mycia kapusty. Wystarczy usunąć ewentualne ciemne plamki.

Następnie należy obciąć kapustę na dwie części, a jeśli jest duża, to cztery. Zrzuć ją najlepiej z kikuta, aby liście nie uległy rozpadowi. Zaleca się, aby każda część kapusty była cięta wzdłuż żył, dzięki czemu masz piękne kawałki około 6-7 centymetrów. Kiedy ją wyciąć, pamiętaj, że musisz to robić poprzecznie. Następnie liście przydzielą więcej soku, co jest tak konieczne do wytworzenia zakwasu.

Jaki powinien być rozmiar kapusty?

Wytnij części głowy za pomocą pasków około 3 centymetrów. Jeśli zrobisz je grubsze, a następnie kapusta nie może prokvasitsya dobrze. Jeśli natomiast przeciwnie, silnie zmiażdżą arkusze, a następnie podczas ich zakwaszania szybko się oburzają. Więc lepiej jest wybrać złote znaczenie.

Nie trzeba brać kapusty do trawienia zielonymi liśćmi, nadają się do barszczu i drugiego dania. Jeśli kapusta jest suszona, to też nie zadziała, lepiej umieścić ją na rolkach kapusty.

Wybierz odpowiedni nóż

Najpierw dowiedzmy się, jak rozdrobnić kapustę nożem, jeśli do tego nie ma specjalnych urządzeń w domu. Potrzebujesz tylko dwóch rzeczy. Jest to szeroka deska do krojenia i ostry nóż z długim i szerokim ostrzem oraz stabilny uchwyt.

Przygotowujemy część głowy kapusty, wciskając ją na deskę lewą ręką. Uważaj, aby palce nie znajdowały się na linii cięcia. I zaczynamy pracować. Z pewnością widziałeś w wielu programach kulinarnych, jak rozdrobnić kapustę. Końcówkę noża nie należy odrywać od płyty tnącej. Spróbuj, to nie jest trudne.

Spoczywamy na desce tnącej końcówką noża i wykonujemy pierwsze cięcie. Następnie, bez podnoszenia nóż, przesuń go w lewo i wykonaj kolejne cięcie. I tak dalej robimy takie ruchy – końcówka noża jest zawsze na desce tnącej, a ostrze samo porusza się lekko. Więc kończymy proces. Nie zapominaj o środkach bezpieczeństwa i uważaj, aby nie rąk.

Różne przystawki

Doświadczeni mistrzowie gotowania zastanawiali się nad sposobem niszczenia kapusty nawet tych, którzy nie mają żadnych umiejętności. I wynalazł dla początkujących różne adaptacje, które ułatwiają ten proces. Dzięki pomyślnemu projektowaniu noży gospodyni nie musi nawet myśleć o grubości pasków. Wszystko jest już wcześniej świadczone. Instrukcje szczegółowo przedstawiają sposób niszczenia kapusty przy użyciu specjalnego noża.

Są dwa udane urządzenia mechaniczne do mielenia kapusty.

  1. Skrobaczka do nóżek.
  2. Nożyce do warzyw z jednym lub więcej ostrzami.

W tym przypadku ten ostatni wykonuje większe cięcia, a za pomocą zgarniaka można uzyskać mniejszą strukturę. Jak rozdrobnić kapustę specjalnym nożem? Bierzemy głowę w lewą rękę i zaczynają ją wycinać. Na ostrzu warzyw należy pocierać. Szybki i wygodny proces trwa zaledwie kilka minut.

Asystenci elektrycy

Możesz także rozdrobnić kapustę. W nowoczesnych urządzeniach są specjalne noże do tych celów, które regulują grubość szczeliny. W ten sposób możesz sam określić, ile chcesz chować kapusty. Nie ma konieczności wykonywania tradycyjnego cięcia. W przetwórstwie spożywczym , kapusta może być rozdrobniona kwadratami lub większymi figurami.

Dla tych, którzy często gotują, wymyślono elektryczny krajalnik warzywny. Z nią pytanie, jak rozdrobnić kapustę, nie powstaje, ponieważ wszystko jest zrobione bardzo łatwo. To urządzenie (niektórzy nazywają to spicerem) można łatwo dostosować do dowolnego trybu potrzebnego – na barszcz, sałatki, drugie dania, kvassheny i tak dalej.

Smaczne, chrupiące, zdrowe!

Tak, opanowaliśmy wszystkie metody i teraz możemy dostać się do biznesu. Kapusta Shinkuem na zimę na dwa przepisy – klasyczne i oryginalne.

Tak więc, weź białą szczupłą głowę 3-4 kg, pocięto ją w kawałki i rozdrobniono. Niektóre rodzaje kapusty dają gorycz do kikuta. Jeśli nie lubisz tego smaku, radzimy nie wyciąć liści do samego kikuta, pozostawić trzy lub cztery centymetry. Również na dużym tartaczku rozdrobnimy marchewkę – trzy lub cztery średnie korzenie. Dla każdego kilograma kapusty jedna łyżka soli grubej ścierki jest wymagana. Przesuwamy przygotowane marchewki i kapustę w głęboką miskę, napełniamy solą i zacieramy mieszankę rąk, aby umożliwić uruchomienie soku.

Następnie rozłożyliśmy to wszystko w słoiku, naciskając łyżką, aby utrzymać mieszaninę w napięciu. Przez dzień wyjeżdżamy do kuchni – kapusta będzie kwaśna w temperaturze pokojowej przez około 2-3 dni. Nie zapomnij przebijać go drewnianym kijem w kilka miejsc rano i wieczorem, aby gazy się wydostały. Jeśli sok jest za dużo – wylej go, a jeśli przeciwnie, nie zapomnij, dodaj zwykłą gotowaną wodę. Kiedy zdajesz sobie sprawę, że kapusta jest zakwaszona, wyślij słoik do lodówki.

Ta recepta jest dobra, ponieważ nie musisz dodawać octu. Dlatego ta kiszona jest zalecana dla dzieci, osób starszych i pacjentów.

Piękna czerwień

Ale oryginalny przepis na trawienie kapusty. Okazuje się być bogatym różowym kolorem z powodu dodania buraków. Aby to zrobić, kapusta niszczona na kombajnu i staraj się, aby kawałki były jak największe. Weź też głowę 3-4 kg i jeden burak, który jest cięty na cienkie płytki. Następnie połóż rozdrobnione warstwy kapusty, przeplatając się plastrami buraków. Nie napięty. Miłośnicy witticism mogą dodać 5-6 ząbków czosnku, papryki, liści laurowych.

Następnie przygotowujemy marynaty. Potrzebujemy: półtora litra wody, kieliszek 9-procentowego octu, pół szklanki cukru i tej samej ilości soli. Zagotujemy marynatę przez 5 minut, odłóż ją na bok i ostudźmy trochę. Napełnij kapustę gorącym syropem, przykryć pokrywką i pozostawić w temperaturze pokojowej przez 2-3 dni. W tym czasie kapusta moczy się nie tylko w marynacie, ale także w soku z buraków i zdobędzie piękny, nasycony różowy kolor.

Teraz wiesz, jak prawidłowo zniszczyć kapustę, więc nadszedł czas na opanowanie naszych receptur.