331 Shares 4709 views

Fasola czerwona podczas gotowania

Czerwona fasola zajmuje pierwsze miejsce wśród innych roślin warzywnych w zawartości antocyjanów, które są najsilniejszymi przeciwutleniaczami, które spowalniają starzenie się ludzkiego ciała. Ponadto, substancje te przyczyniają się do wzmocnienia naczyń krwionośnych i zapobiegają rozwojowi nowotworowych nowotworów, ale są one częściowo utracone w procesie obróbki cieplnej ziaren.

Podczas gotowania czerwona fasola jest stosowana regularnie, ponieważ jest źródłem błonnika, witamin, żelaza, białek i innych. To dopiero przed gotowaniem zaleca się zanurzyć w celu usunięcia oligosacharydów składających się na skład i prowadzić do pojawienia się kolki i wzdęcia. Gotuj tę kulturę motoryzacyjną przez półtorej godziny.

Należy zauważyć, że strąki fasoli są odcięte zarówno niedojrzałych, jak i gdy nasiona są w pełni dojrzałe. Świeżą i suchą czerwoną fasolę gotuje się w wodzie z dodatkiem przypraw, aż stanie się miękka. Potem woda jest odprowadzana, a gotowe danie serwowane jest z masłem i natką pietruszki.

Można też gotować puree z gotowanego warzywnego, napełniającego śmietaną lub służyć jako sałatka z sosem Vinaigrette.

Fasola są często używane do gotowania różnych potraw, na przykład przekąsek, gorących potraw i wypieków. W tym celu jest w zimnej wodzie, gotowa i gotowana przez dwie minuty, po czym jest usuwana z ognia, przykryta i opuszczana przez godzinę.

Zastanówmy się szczegółowo niektóre przepisy potraw, w których używana jest czerwona fasola.

1. przekąski z drinka.

Składniki: jedna kawa fasoli, dwieście gramów kapusty, dwa ziemniaki, jedna cebula, dwa buraki i marchew, pietruszka, sól i przyprawy, olej roślinny.

Fasola musi być gotowana, zmieszana z kapustą, ziemniakami pokrojonymi w kostkę, posiekaną cebulą, plasterkami buraków i marchwi, posiekanymi ziołami i przyprawami. Wszystko dobrze wymieszaj przez dodanie oleju roślinnego.

2. Przekąska fasoli z orzechami.

Składniki: trzysta gramów fasoli, dwa cebule, pół szklanki orzechów włoskich, pół łyżki octu, sól, przyprawy, zielenka z cilantro.

Czerwoną fasolę gotuje się aż do momentu gotowania (cieczy, w której się ugotowano, nie wylewa się), kolana, dodaje się posiekaną cebulką, drobno posiekaną orzechami, niewielką ilość płynu. Naczynie jest wypełnione ocetem, solą i przyprawami, dodać kolendry zieleni i małą ilość "chmielu-suneli", wszystko jest mieszane i rozmieszczone na dużym naczyniu.

3. Zupa fasolowa.

Skład: pół szklanki fasoli, dwa cebule, pięćdziesiąt gramów orzechów, pół łyżki mąki, dwa gramy czerwonego pieprzu gorącego, dwie łyżki masła, dwa litry zimnej wody, trzy gramy natki pietruszki.

Fasola wlewa się do wody i zostawia na jedną noc. Następnie dodać jedną łyżeczkę soli i gotować półtorej godziny. Tymczasem, toast cebuli, dodając pieprz i mąkę na końcu. Przenosi się do zupy, dodaje również pocięte orzechy, sól i przyprawy i kontynuuje gotowanie przez kolejne 20 minut. Zupa jest wylana na talerze i posypana ziołami.

4. Lobiani (kuchnia gruzińska).

Skład: ciasto drożdżowe, dwieście gramów fasoli, kolendry, jeden cebula, chmiel-słońce, sól i pieprz, masło do smażenia.

Ciasto jest cienkie zwinięte, napełnianie jest umieszczone w środku (fasola, sól i przyprawy, posiekana cebula), a krawędzie są mocowane w środku, a następnie zwinięte do rozmiaru z kołkiem tocznym i smażone w oleju, pokryte pokrywką. Kiedy jedna strona jest smażona, obróć ciasto.

Tak więc teraz każda gospodyni domowa wie, co zrobić z fasoli na przekąskę lub jako pierwszy kurs. Posiada wiele użytecznych właściwości, warzywa te mają również dobre właściwości smakowe, a dania z niego będą obfite i pachnące. W każdym razie wszyscy docenią ich.