334 Shares 9323 views

Thomas Harris: A Biography. Książki i skrypty

Thomas Harris z wielkim zainteresowaniem fanów gatunku thrillera detektywistycznego. Jego prace zyskały popularność na całym świecie, a wszystkie, bez wyjątku, zostały przeniesione do formatu filmowego. Każdy słyszał o takim charakterze, jako Hannibala Lectera, ale jego twórca znany jest nie tak dużo. Co dokładnie jest w życiu pisarza doprowadziły go do stworzenia takiej kontrowersyjnej postaci literackiej?

biografia

W 1940 roku urodził się wybitny pisarz, dziennikarz i scenarzysta – Thomas Harris. Biografia jego życia zaczyna się w małej miejscowości Jackson, Tennessee, ale okres dojrzewania był w stanie Missisipi, w trzech różnych miastach. W wieku 24 lat, ukończył studia na wydziale filologicznym Uniwersytetu Baylor z naciskiem na język angielski. W okresie studiów, Thomas nie tracić czasu na marne i już rozpoczął pracę w lokalnej prasie. Wkrótce poznał swoją przyszłą żonę, Harriet, aby dać mu córkę Annie. Jednak ich małżeństwo się nie udało, a w latach 60. para złożyła pozew o rozwód. Sami z dyplomem, Thomas wyruszył na tournee po Europie, aw 1968 ugruntowaną w Nowym Jorku, gdzie przez sześć lat pracował w wydawnictwie „Associated Press”. z tego powodu, że otrzymał bardzo duże doświadczenie interakcji z podziemi. Być może ten pomógł mu w przyszłości zbudować taki realistyczne fabułę związane z postępowaniem karnym.

Rozpocznij karierę pisarza

Smutne wydarzenia w Monachium, gdy podczas igrzysk 11 sportowców zginęło, stała się impulsem do pierwszej powieści. W 1975 roku Thomas Harris staje autor bestsellera „Black Sunday”. Główny bohater o imieniu Michael Lander jest wietnamski, który wraz z terrorysta planuje Dalia dokonać ataku terrorystycznego na dużą skalę. Jego celem – począwszy sterowca bombę i podważają ogromny stadion podczas Super Bowl. Publikacja książki przyniosła sławę pisarza i bardzo dużych opłat. Z tego powodu był w stanie dalej rozwijać się jako pisarz, nie odrywając się od innych działań.

„Czerwony smok”

Praca na następnej pracy zajęło znacznie więcej czasu. W 1981 roku Thomas Harris wprowadza czytelnika do dr Hannibal Lector, który stał się jednym z kultowych obrazów naszych czasów. Ta postać jest seryjny morderca, który jest zaangażowany w kanibalizmu. Jest on wyposażony w niezwykle wysokiej inteligencji, która pozwala mu wielokrotnie uciec z nim i suki doświadczonych detektywów. Książka stała się również międzynarodowym bestsellerem, a sama historia nie kończy, ponieważ autor postanowił napisać sequel.

„Milczenie owiec”

Kolejna część przygód doktora Lectera przychodzi po 7 lat i stał się najbardziej znanym dziełem pisarza. Przejawia się to nie tylko jej krążenie, ale także zdobył nagrodę dla „najlepszej powieści” od składek przez Bram Stoker. W uzupełnieniu do Hannibala, książka wydaje Clarice Starling, która odgrywa w tej historii ważną rolę. Wizerunek zabójcy została uruchomiona jednocześnie z czterech istniejących w rzeczywistości maniaków. Od teraz, każdy fan thrillerów i detektyw dramat znane nazwy jako Thomasa Harrisa. Poniższa fotografia była swego rodzaju wizytówką drugiej powieści z serii, ponieważ symbol został wydrukowany na okładce kilku wersjach. Pomimo faktu, że motyl jest zawsze przedstawiony na wiele sposobów, stało się rozpoznawane na całym świecie.

"Hannibal"

Kolekcja Thomas Harris uzupełniane dopiero po jedenastu latach. Poniższa książka jest skromna nazwa „Hannibal”. Najbardziej popularne uzasadnienie dla tak długiego i żmudnego prac nad produktem jest nadmierna dbałość autora o szczegóły w swoich książkach. Tak charakterystyczne dla świadomości podmiotu, o którym pisze on przyczynił się najwyższą pochwałę od profesjonalistów. Zauważyli również, że trylogia o dr wykładowca pomaga skuteczniej zbadania zbrodni, ponieważ z niej można dowiedzieć się kilka ciekawych wskazówek. Końcowa część została ciepło przyjęta przez krytyków, choć było dość kontrowersyjne zakończenie. Nawet Stiven Król powiedział, że jako jeden z najgorszych powieści, które kiedykolwiek czytałem. Oczywiście, byli tacy, którzy mówili ujemnie na Harris, ale jest ona zgodna z prawem takiego drobnego rzemiosła jak pisanie.

ekranizacja

Z biegiem lat, aktywność była również w stanie odwiedzić scenarzysta pisarzem. Dyrektorzy uciekają się do jego pomocy podczas kręcenia adaptacji swoich dzieł. Pierwszym była filmowa adaptacja „Black Sunday”, której główną rolę zagrał Robert Shou i Bryus Dorn. Druga powieść pisarz został przeniesiony na ekrany dwa razy. Po raz pierwszy w 1986 roku obraz został opublikowany pod nazwą „Manhunter”, a drugi – w 2002. Widzowie znają raczej druga wersja w reżyserii Bretta Ratnera w dużej mierze ze względu na imponującą obsadą, która obejmuje Edward Norton, Anthony Hopkins i Ralpha Fiennes. W 1991 roku, na długo przed wydaniem „Czerwony smok”, świat widział kultowego filmu „Milczenie owiec”. Anthony Hopkins, a także przyzwyczajeni do wizerunku wykładowcę, podobnie jak w dwóch poniższych zdjęciach ponownie próbował go na siebie. Ale 2001 oznaczał wynajem „Hannibala”, nakręcony przez Scott Riddle. Prace nad wszystkimi zmianami bezpośrednio zaangażował się Thomas Harris. Filmy, dzięki jego rad, prawie w pełni odzwierciedla istotę twórczości autora.

Obecne i przyszłe działania

Zgodnie z umową z bento autora Bucs musi napisać 2 więcej książek, tak że literacki pragnienie fanów z pewnością będzie zadowolony. W 2006 roku została opublikowana kolejną powieść o przygodach Hannibala. W tym czasie objętym dzieci i młodzieży okresów z życia mordercy. W rok później, filmowa adaptacja tej samej nazwie, a następnie „Hannibal Rising” oraz Thomas Harris po raz kolejny brała udział w pracach nad scenariuszem. stworzony również z pomocą telewizyjnej wersji dzieł znanych bohaterów, który emitowany przez trzy lata i został zamknięty w lecie 2015 roku. Wiadomym jest, że pisarz jest obecnie aktywnie pracuje nad nową książką, ale żadnych szczegółów z jego treścią, ani data premiery nie została jeszcze podana do wiadomości publicznej. Ale znając wcześniejsze doświadczenie w Harris, możemy założyć, że niekoniecznie będzie produkować sensację.