898 Shares 4229 views

Petr Aleynikov: biografia, filmografia

Petr Aleynikov – słynny radziecki aktor ubiegłego wieku. Data urodzenia – 12.07.1914. Miejsce urodzenia – Obwód Mohylew, wieś Krivel.

trudne dzieciństwo

Petr Aleynikov został osierocony w 1920 roku. Po pierwsze, łącząc las wzdłuż rzeki, jego ojciec zmarł, a następnie niemal jej matka zmarła. I 12 lat później, w 1932 roku, wziął śmierć jego siostry Katarzyny i brata Mikołaja.

Ale nawet przed śmiercią jego brata i siostrę Peter był często z dala od domu. Wędrował ulicami, żebranie. Później trochę Peter dostaje się szkłów szkoły z internatem. To właśnie tam, jako dziecko, zaczął myśleć o zawodzie aktorskim. Fakt, że Piotr często spadły do lokalnego kinooperator który powiedział mu, jak tworzyć i nagrane na filmach filmowych oraz w jaki sposób obraz jest następnie rzutowany na ekran. Od tej chwili chłopiec miał sen: postanowił zostać artystą. Peter naprawdę wierzył, że pewnego dnia zostanie on zrealizowany, ale nie dostać się do stolicy. Dreamer ucieka z sierocińca i Zając siedzi na jednym z pociągów. Ale aby dostać się do stolicy, tym razem nie miało być. Na jednej ze stacji złowionych. Po tym incydencie, Peter jest zdeterminowany Barsukovskaya kolonia pracy dzieci. Nie był zadowolony do udziału w klub dramat, który odegrał swoją pierwszą rolę.

Study in Performing Arts Institute

Kolejnym przystankiem na drodze życia stała się przyszłość gmina artysta Mohylew im. Dekada Rewolucji Październikowej. Tam zainicjował powstanie koła teatralnego, repertuar, dla którego mają być wybierane niezależnie.

W 1930 roku, dostać się w ręce list polecający od administracji gminy, 16-letni Petr Aleynikov przybywa w Leningradzie. Tam z powodzeniem wprowadzony Institute of Performing Arts. Na Wydziale Filmowym Aleynikov studiował z osławionego dyrektora Sergei Gerasimov. Mentor już starał się utrzymać swoich uczniów i dał im szansę, aby pokazać swoje umiejętności aktorskie we własnych filmach.

pierwsza miłość

Petr Aleynikov, którego biografia jest jak aktor filmowy rozpoczął właśnie w filmach Gerasimowa spotkał moją pierwszą miłość na planie. On niedbale zakochuje się ze swoim partnerem, aspirująca aktorka Tamara Makarowa. Jednak jego uczucia młody człowiek nie odważył się powiedzieć, w milczeniu znosić cierpienia miłości. W rezultacie, Tamara żonaty, ale nie dla Aleynikov, a dla Gerasimov. Załamany Piotr wlewa problemów alkoholowych, która zakończyła się długa chciwie. nie mógł kontynuować fotografowanie i opuścił teren.

pierwszą rolę

Pierwszy cameo Petr Aleynikov grał w filmie „przeciw” i „chłopów”. Prawdziwy triumf była rola Petka Moliboga dla niego w filmie o tym samym Gerasimov „Siedem odważny”, który został wydany w 1936 roku. Fabuła opowiada historię grupy młodych odkrywców, którzy odważnie i śmiało opanowali daleko na północ. Co ciekawe, jego partner był bardzo Tamara Makarova. W celu odtworzenia rzeczywistego obrazu ekipę filmową podróżował wiele niezbadanych miejsc zdarzeń. Aktorzy wspinali się lodowce Elbrus przezimował na wyspie na Morzu Barentsa, przeszkolony w nartach i skoki spadochronowe na Hibinah.

„Ciągnik”

Później, już żonaty Petr Aleynikov, aktor w tym czasie już znane, zagrał w kultowym musicalu „ciągnik”. Po premierze kluczowych aktorów i Andreev Aleynikov się niemal najpopularniejszych artystów z całego kraju. Niekontrolowane i ogólnopolskim uwielbienie skierowane do dwóch przyjaciół, uratował je w wielu delikatnych sytuacjach. Mówiło się, że jeden dzień w Kijowie, jest całkiem pijany i Andreev Aleynikov nie przyjść do hotelu, w którym żyli, i spędził noc nie byle gdzie, ale w oknie sklepu meblowego, gdzie nie było wizytówką sofie. Rano obudzili się już w bullpen. Ścisłe obowiązkiem artystów nauczyć, ale protokół jest nadal będzie remis. Po daremnych przekonań zły Andreev przewrócił kałamarz na skompilowanej raportu. Wezwany do szefa. On przyszedł, ale nie sam, ale z całym tłumem krewnych i przyjaciół. Po tym, areszt płynnie płynęła w uczcie z piosenek i tańców.

Petr Aleynikov, którzy będą kontynuować filmografia główną rolę w filmowej adaptacji baśni Yershov „garbaty Jazda” stał się ulubionym Ludowej. Ciekawostką jest, że w tym filmie zagrał z żoną i małym synkiem Valentina Tarasa.

straszna choroba

W 1946 roku zaproponowano mu rolę Wani w Kursk kinoromane „Big Life”. Zgodził się. Film okazał się sukcesem.

I właśnie takie role postaci Peter Martynovich może wykonać dużo więcej, gdyby nie byli uzależnieni od alkoholu. Jego talent i zasługi udaremnione całkowicie niewłaściwe zachowanie, którą wielokrotnie wykazano na planie. To przestało być zaproszony, bo nie mógł dojść do próby, do fotografowania lub nawet opuścić gorzałę i szczelina nie wiadomo gdzie.

Alkoholizm jest mocno osłabione zdrowie artysty. Częste spożywanie alkoholu wywołało pojawienie się wielu chorób serca, naczyń, układu mięśniowo-szkieletowego. I na początku lat 60-ych do stopniowego mokro opłucnej odmawia jednego płuca, co powoduje, że trzeba było usunąć.

W 1955 roku początkujący reżyser S. Rostockiy zaczął strzelać jego pierwszy film „Ziemia i ludzie”. Na własne ryzyko, zaprosił do jednej z ról Aleynikov, którzy mieli wtedy już kilka lat nie filmowane. Reżyser Peter Martynovich obiecał, że nie będzie pić, i nie zawiodę. Jego obietnica spełniła aktora, ale po strzelaninie wznowiono jego stary i poszedł na długi objadania się. Choroba ostatecznie połknął go. Rodzina Aleynikov lewo, całkowicie zapominając o żonie i dzieciach (oprócz jego syna, był najmłodszą córką Arina). Mieszkał wie gdzie, co do zasady, były płaskie na wszystkich obcych, którzy, podobnie jak on, złapany w straszliwej choroby – alkoholizmu.

Jego ostatnia praca była w filmie „gasi pragnienie”. Wtedy, kilka miesięcy przed śmiercią, wydawał się udowodnić, że pożegnanie jest naprawdę utalentowany aktor i niezawodny. Nie pił, pracował na planie przez 12 godzin, uderzając ich ciężką pracę.

Ale wyczerpany organizm nie może wytrzymać. Petr Aleynikov – aktor, którego biografia dowodzi tragiczne konsekwencje wynikające nadużywanie alkoholu, – zmarł 9 czerwca 1965. Jego ciało jest w spoczynku na Cmentarzu Novodevichy.