317 Shares 6082 views

Aktor Mark Bernes: biografia, filmografia i życie osobiste

25 września 1911 urodził się Mark Neumann, ale cały kraj zna go pod nazwą w ukraińskim mieście Nizhyn Mark Bernes, którego biografia jest niczym niezwykłym. Człowiek, który nie wiedział, notacji muzycznej, podbił kraj ze szczerością i troskliwość śpiewu. Uznał za zaszczyt dać mu jego prace najlepszych poetów i kompozytorów.

dzieciństwo

Nahum Neumann serwowane w gospodarstwie, które są zbierane, ekologiczny, a jego matka była w czynnościach domowych. Że to było w zwyczaju w tamtych czasach dla kobiety do pozostania w domu. W 1916 roku cała rodzina przenieśli się do Charkowa, gdzie ukończył znakiem siedem lat. Rodzice marzyli, że jego syn będzie księgowym, ale nastolatek ma inne plany – zwrócił uwagę scenę. Jest zaangażowany w teatrze i na studiach jednocześnie zarabia dodatkowe w teatrze. Jak w bajce, jeden z aktorów był chory, a Mark wydany na scenie w roli kelnera w operetce, dla których wydajność jego chwalił reżysera N.Sinelnikov. Potem były dźwięczny pseudonim Bernes.

Moskwa

W prowincji, czuje potrzebę, aby przenieść się do Moskwy dla twórczego rozwoju. Każdy, nieznanych Bernes się do stolicy i rozpoczął pracę jako statysta w kilku teatrach. Rok później, w 1930 roku, grał małą rolę w dramacie moskiewskiego Teatru. Aw 1934 roku otrzymał swoją pierwszą nagrodę za „najlepszych wskaźników w pracy." Pierwszym krokiem wzrosła Mark Bernes, którego biografia dopiero zaczyna rosnąć.

film

Począwszy od 1935 roku urokliwy i fotogeniczny Bernes zaczyna pojawiać się w filmie. W 38. roku mu zaśpiewać całą piosenkę country „Chmury nad miastem stali” z filmu „Człowiek z pistoletem”, a on będzie przeboleć to zgodnie z Zakonu „Odznaka Honorowa” (1939). Nie na scenie, w filmie, wykonując utwory liryczne i intymnych uwielbiony aktor Mark Bernes. Biografia ma swoją rolę, która wymagała zdecydowanego męski charakter, który był odczuwalny spokój wolę i łagodnego humoru.

W filmie „Two Soldiers” to dwa z jego piosenek będzie, jak powiedzielibyśmy, trafienie „Ciemna noc” i „scows”. Mogli usłyszeć w radiu i na płytach. Bernes grał odważne Odessie. W tej roli, otworzył z komediową boku. Ale za to, że musi nauczyć się mówić jak Odessa. A następnie mieszkańcy Odessy urażony, kiedy powiedział, że nie przyszedł z miasta, wciąż nadal uważają go za swojego rodaka. Za rolę w tym filmie Bernes jak to weteran wojenny, został odznaczony Orderem Czerwonej Gwiazdy (1943).

Po wojnie Marc poszedł na gwiazdy w filmach. Wszyscy czekają na swoich nowych piosenek, ale jego głos był słaby, „dom”, że tak powiem. Ale udało mu się perfekcyjnie wykonać piosenkę Mark Bernes, którego biografia jest inteligentne podejście do utworu kreatywności, szczerości i serdeczności ołowiu na scenę.

etap

Po raz pierwszy w publicznym koncercie, Mark Bernes mówił w domu oficerów w Swierdłowsku. To było w 1943 roku. Nastąpił wycieczkę z koncertów w Uralu. A w stolicy, zaczął wykonywać utwory z końca lat czterdziestych. Stopniowo tworzy repertuar, który pasuje bardzo skrupulatnie Mark Naumovich Bernes. Biografia pokazuje, że to nie był kaprys, lecz przejawem wysokiej smaku artysty i jego artystycznej intuicji. Starannie wybrał utwory, które były ważne dla niego osobiście i pracował z kompozytorów i poetów. W związku z tym, że nie ma „walk-through” pracy: każda z nich staną się ważne dla słuchacza. W ogóle, stworzył, stale pracuje na scenie, w repertuarze 82 piosenek. W tym przypadku, najbardziej aktywny udział brał w stworzeniu ponad czterdziestu utworów. Kontynuując działania w filmach w 50-60 lat, Mark Bernes nadal pracował z piosenek. Są piosenki w swoim repertuarze, jak „Drogie Moskali”, „Jeśli chłopaki cała ziemia”, „Kocham cię, życie”.

Kiedy grupa etniczna nie jest przeszkodą

W Moskwie w 1957 roku, doszliśmy do festiwalu studentów pięciu kompozytorów francuskich, który napisał piosenkę, w tym dla Iva Montana. Mieli dbać o Nikita teologii, po pierwsze, dlatego, że był członkiem Związku Kompozytorów, a po drugie, znał francuski. Tak jak powiedzieć Zinoviy Efimovich Gerdt, widzi, że są żywe i mówi po francusku i teologii, w pobliżu cichego samotnej Mark Bernes. Biografia, pochodzenie etniczne artysta naprawdę pomógł wtedy. Teologiczne ktoś wycofuje się, a cała niezręczna cisza. Następnie Bernes wzdycha głęboko i mówi coś w jidysz. Zachwyt Francuzów nie był koniec. „Czy jesteś Żydem?” Okazało się, że kompozytorów – Francuski Żydów. Rozmowa aktywnie kontynuowała i zbliżył Teologiczne teraz nie rozumiał ani słowa. A kiedy powołując się zmienić temat, a następnie bernes zabawa żart: „A gdzie są po prostu podniesione, Nikita? Dlaczego ingerować w rozmowy innych ludzi? "

trudne lata

W latach 1958-60 latach prasa krajowa zstąpił na krytykę Bernes, bardziej jak molestowanie. Entertainer i ekskomunikowany z filmu, a ze sceny wulgarności w muzyce. Nie pisać nowy rekord, nie poszedł na antenie radia. Ale to wszystko odchodzi. W 1960 roku, w ramach programu All-Union „dzień dobry” jest z powrotem, uduchowiony głos Bernes.

„Wrogowie zostały spalone natywną hut”

Niezwykłe szczere wiersze o żołnierza przy grobie żony napisał Michael Isakovsky, i Matthew Blanter, że zapoznanie się z nimi, stworzył piosenkę. Ale to było zakazane: wydawało się zbyt ponury. Nie takie utwory powinny być ludzie-zwycięzca. Piosenka lain szesnaście. Ale kiedy dotarła do Mark Bernes, że po raz pierwszy wykonano go na scenie teatru w Zielonej Gorky Park. Wszyscy doszli do odpocząć, bawić się i poszedł bernes i jakoś nieśmiały, recytatyw zaczął cicho śpiewać bez patosu. Hala stała, a potem była burza oklasków. Ale Bernes wycofała się z programu, działał na własne ryzyko. Potem przyszedł do niego worki listów żołnierzy i cenzura nie mogła przestać piosenkę, która stała się ludowa, bo to wszystko jednym słowem – prawda: ktoś miał medale dla Budapesztu, który właśnie przyszedł na grobach swoich bliskich, mieć kogoś następnie opuścił dom. Isakovskogo wiersz Bernes stał się popularny. Jest wypełniona moc ludzi smutek wygraną. Ale gdyby nie aktor Mark Bernes, którego biografia mówi o odwadze, to może my wciąż nie znamy.

rodzina

W 1956 roku jego pierwsza żona zmarła bernes Polina Linetskaya. To było niezwykle piękną kobietą. Żyli razem przez 24 lat i mieli córkę Nataszę. Straciła matkę, miała zaledwie trzy lata. Aw 1960 Mark Naumovich przyniósł córkę w pierwszej klasie, a na dziedzińcu jedynym w stolicy francuskiej szkoły spotkała młodą kobietę, która przyszła tu z synem Jean. Okazało się, że miała na imię Lilia Mihaylovna Bodrova, a ona wyszła za mąż za Francuza fotoreporter. Mąż wprowadził żonę do słynnego na całym piosenkarza country i aktora. I Mark Bernes miłość od pierwszego wejrzenia.

Ich dzieci siedzieli przy tym samym biurku, a konferencje rodzic-nauczyciel, Mark Bernes i Lily pojawiła się w pobliżu. Bardzo pięknie i delikatnie mi zależało na kobietę, która była młodsza od swoich osiemnastu lat, Mark Bernes. Biografia Życie osobiste artysty jest teraz sformułowany. Zaprosił ją na zamknięte pokazy filmów Felliniego, Antonioniego, Bergmana czy słuchać nowej płyty Aznavour. Mark był bardzo uroczy człowiek: uśmiech, mrużyć oczy były prawie nie do odparcia. Blisko było wygodne i bezpieczne. A dwa miesiące po spotkaniu Lily M. został przeniesiony do Bernes. Wszyscy jej przyjaciele po prostu hit: jej francuski mąż był człowiekiem zamożnym standardy Moskwie, a bardzo modne, którzy po prostu „wisiał” kobiet. A obok Mark było cicho i nie ma nadziei na dobre wykształcenie dwojga dzieci.

Mark Bernes: biografia, dzieci

Mark nagle stał się dumnym ojcem dwojga dzieci. Natasha i Jean raz one rozumiane i akceptowane. Lily tak dużo czasu do czynienia z dziećmi, które Mark czasami wyrzucał ją: „Nie wiemy, ile ty i ja puścić, a oni – wszyscy z przodu.”

W stanie czystym przytulnym domu uczęszczanych przez homoseksualnych przyjaciół Bernes: Lidiya Ruslanova, Olga Lepeshinskaya, aktorów i kina, wielu zagranicznych korespondentów. Bernes jak pierwszego dnia naszej znajomości traktowane przez te wszystkie lata do żony. To zawsze było jej ulubione świeże ząbki. Działają one pod naciskiem stali Bernes razem. Żona była jego estradowym i trzymał twórczych spotkań. Żyli razem i nigdy nie rozstał, wszystkie dziewięć lat. Są one oddzielone tylko żal – śmierć Mark Naumovicha. Lilia M. nie jest już żonaty – nie równa Bernes nie istnieje. Ale to było konieczne, aby wychowywać dzieci, które są w wieku szesnastu lat.

Bernes i córka Paoly Natasha absolwentem Uniwersytetu Moskiewskiego i przeniósł się do Stanów Zjednoczonych. Życie osobiste ona nie działa. Rozwiodła się z mężem, a drugi mąż zostawił ją w spokoju. syn Lilia Michajłowna Jean ukończył Wydział Operatorski VGIK, ale specjalnością nie działa.

Praca po ślubie

Mark Naumovich pracował ciężko i skutecznie. Pojechał na wycieczkę w kraju i za granicą. W 1961 roku pojawiła się nowa piosenka „Chcesz tego, czy wojnie rosyjskiej.” Sam Jewtuszenko powiedział Bernes przyniósł tak wiele zmian, że jest to niemożliwe i pamiętać, co skłoniło Mark Naumovich. Koncertował w Polsce, Jugosławii i Rumunii, Czechosłowacji i Bułgarii. Mówił w angielskiej telewizji. We wszystkich wycieczek towarzyszył mu jego żona. Bez niego, nie chciał mówić. W 1968 roku wszyscy byli zadowoleni z nowego filmu „tarczą i mieczem” oraz piosenki „Jak rozpocząć Ojczyzna” w wykonaniu Bernes. Już jest poważnie chory, miesiąc przed śmiercią, był po raz pierwszy nagrała piosenkę „Żurawie”.

Zmarł popularnie ukochanego aktora 16 sierpnia 1969. Został pochowany na cmentarzu Novodevichy, wykonując cztery z jego piosenek, które wybrał sam. To „Trzy lata marzyłem o tobie”, „Romans Roshchina”, „Kocham cię, życie” i „Żurawie”. Tak zakończyła się ciężkie życie artysty, który znamy jako Mark Bernes. Krótka biografia artysty opisane w artykule.