225 Shares 9407 views

Iosif Linder: biografia, autor książki, pracy, życia rodzinnego i osobistego

Linder Iosif Borisovich, jego biografia i osobowość są z zainteresowaniem fanów sztuk walki.

Wzrok i uprawiania sztuk walki, takich jak Ju-Jitsu, Kobudo, laijutsu, od młodego wieku, jest on założycielem szkoły sztuk walki od czasów Związku Radzieckiego, a także Prezes Stowarzyszenia, który jest zaangażowany w edukację i szkolenia, ochrony i wyspecjalizowanej kadry zawodowej usług. Dzisiaj jest Iosif Linder i jest aktywnym członkiem wielu organizacji naukowych, krajowych i międzynarodowych.

Oprócz powyższego, jest rosyjski pisarz: autor i współautor ponad 35 książek na temat historii służby wywiadowcze, kontrwywiad, a także w walce i sztukach walki.

dane osobowe

Niektóre informacje można znaleźć na temat niejakiego Iosif Linder – jego biografii powszechnie dostępnej dość skąpe. Pochodzący Moskal, urodzony w 1960 roku, w dniu 1 marca. W 1983 roku ukończył studia na Akademii Nauk Społecznych, aw 1987 – Instytut Medyczny State nazwany N. I. Pirogova. Ponadto, Iosif Linder ukończył wyższą liczbą specjalnych uczelni za granicą i jest Master of Business Administration.

Doktoryzował się w prawie w 1993 roku, napisał artykuł na temat rozwoju alternatywnych systemów organizacji bezpieczeństwa. Od 1994 roku ten dzień jest członkiem korespondentem Rosyjskiej Akademii Ekonomicznej.

Początki kariery

Od najmłodszych lat Iosif Linder rozpoczął studia japońskich sztuk walki, aw 1978 roku założył własną szkołę jiu-jitsu i Kabood. Od kwietnia 1979 roku, szkoła oficjalnie gospodarzem corocznego konkursu na tradycyjną techniką szkoły sztuk walki, a także irigumigo – walk pełny kontakt bez zbroi i wąsko koncentruje się tematy do Spraw Służb Specjalnych.

Rozwój sztuk walki

W 1990 roku, Iosif Linder został mianowany dyrektorem Okinawy Martial Arts Unii, który ma status międzynarodowy. Unia została akredytowanych w Moskwie na zlecenie Komitetu Wykonawczego Rady Miejskiej w Moskwie oraz Komisji Sportu ZSRR. A w 1991 roku, Światowa poświadczenia komisja przypisany Iosifu Linderu studia magisterskie Jiu-Jitsu, Kobudo ósmy dan i niesportowe (tradycyjny) judo. W tym samym czasie uprawnień do reprezentowania Federacji jiu-jitsu i Kobudo ZSRR na zasadach i sposób zatwierdzony przez międzynarodową siedzibą w Okinawie, Japonia, uzyskano.

Iosif Linder był niekwestionowanym szefem Federacji jako przewodniczący i na czele Federacji Sztuk Walki ZSRR w statusie wiceprezesa do 1993 roku.

Międzynarodowe uznanie

Działalność sowieckich organizacji sportowych został wycofany z upadkiem Związku Radzieckiego, więc Linder kontynuował karierę i stał szef rosyjskiego przedstawicielstwa Międzynarodowego Związku Martial Arts (skróconych mSBI), który otrzymał akredytację w Rosji w 1993 roku.

Decyzją szefów japońskiego Instytutu „Nihon Budokan”, zajmująca się badaniem i rozwojem tradycyjnej szkoły sztuk walki i organizacji All Japan Budo tradycyjnych szkołach i zdobył mistrza Iaido Iosif Linder: Jujitsu – 10 dan, na sztuce Kobudo – w randze Soke.

Świat Hall of Fame Martial Arts nominował Iosifa Lindera dla międzynarodowych działań na przestrzeni lat o tytuł Wielkiego Mistrza w 2004 roku, aw 2009 roku otrzymał certyfikat potwierdzający oficjalnego członkostwa w Japan Society of Kobudo.

Zgodnie z wynikami tej długofalowej i owocnej pracy japońskiego Stowarzyszenia Kobudo i Iaido zdecydował się na całkowicie nowy poziom uznania sztuk walki w Rosji. W Administracji Prezydenta i rząd Federacji Rosyjskiej ukierunkowane dokumenty zostały wysłane, oficjalnie potwierdzając akredytowanego przedstawiciela tradycyjnej szkoły sztuk walki w Rosji i przyczynia się do lepszego rozprzestrzeniania jej kraju. Podpisane przez kierownika odpowiednich dokumentów stowarzyszenia i głowicy 21 th szkoły – sensei Juku Sekiguti.

Naturalnie, że stanowisko szefa reprezentacji został powołany certyfikacji 10 dał członków japońskich sztuk walki i międzynarodowych nauczycieli z 30-letnim doświadczeniem, profesor Iosif Linder.

Akredytacja została przedłużona w 2009 roku.

Delegaci z urzędów regularnie biorą udział w różnych działaniach na sztukach walki skali międzynarodowej i krajowej, przechodząc w Japonii.

Ponadto, dokumenty zostały podpisane w sprawie współpracy między biurami szkół japońskich, akredytowanych w Rosji i rosyjskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

antyterrorystyczna

W uzupełnieniu do działań Unii, Linder Iosif Borisovich prowadził międzynarodowy antyterrorystycznej Training Association (Cita), a jego prezesem od 1988 roku.

Inne CITA prowadzone na terenie wielu krajów świata przez akredytowane zgodnie z konwencją haską i odpowiednich urzędów rejestracyjnych i oddziałów.

Główne działania cita ma na celu opracowanie i wdrożenie programów edukacyjnych i szkoleniowych dla celów specjalnych, przeznaczonych dla służb bezpieczeństwa i sił bezpieczeństwa na różnych poziomach. Wymusza organizacja opracowane wyłącznie specjalnych programów do potrzeb i specyfiki danego kraju.

Jako specjalista w dziedzinie bezpieczeństwa międzynarodowego i terroryzmu w ramach Cita jako prezydent i mastermind Iosif Linder jest wzmocnienie bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego, poprawę zarówno ognia i szkolenia taktycznego.

doświadczenie pisarz

Spod pióra Iosifa Lindera opuścił ponad 35 rodzajów książek – literatury faktu, pamiętniki, powieści i opowiadań. Przedmioty opublikowany książek poświęconych sztukom walki i orientalnych, historii pracy i wywiadu i kontrwywiadu.

Ponadto Linder odgrywa rolę eksperta w wielu filmów dokumentalnych i fabularnych, specjalnych programów i audycji telewizyjnych, działek, które są poświęcone historii formacji służb i sił specjalnych, zarówno krajowych jak i zagranicznych, jak również ich działalności.

Jest członkiem Związku Pisarzy Rosji i laureatem nagrody w 2006 roku, przyznawane przez Federalne Służby Bezpieczeństwa Rosji za książkę „The Riddle Himmlera. Funkcjonariusze Smersh w Abwehry i SD. "

Ma medale Nagroda rządy i agencje krajowe i zagraniczne.

krótka bibliografia

Iosifom Borisovichem Linderom napisano wiele książek, ale najbardziej znane i popularne są wymienione poniżej.

 • Seria: „sabotażystów”. „Legenda o Łubiance. Jakow Serebryansky”.

 • Seria: „sabotażystów”. „Legenda o Łubiance. Paweł Sudopłatow”.

 • „Czerwony Wide Web. Tajemnice Kominternu inteligencji. 1919/43 ".

 • „Diary of rozsądnym awanturnika. Through the Looking Glass służb specjalnych ".

 • „Służby bezpieczeństwa Rosji do 1000 roku.”

 • „Historia służb specjalnych Rosji X-XX w.”

 • „Riddle dla Himmlera. Funkcjonariusze Smersh w Abwehry i SD. "

 • „Skok samuraj” (poświęcony 90. rocznicy kontrwywiadu wojskowego).

 • „Rozmowa o sztukach walki Wschodu” (pierwsza książka).

 • „Stop ramiona.”

 • „Jiu-Jitsu – Broń agencje wywiadowcze. Droga do zwycięstwa. "

 • „Taytszytuyshou. Przystępne sposoby na zdrowe i chronione. "

 • „Po drugiej stronie lustra. CITA ".

 • "Eastern gimnastyka".

Warto zauważyć, że w swoich książkach o różnych technikach i szkołach sztuk walki, nie tylko mówi Linder i opisuje je, ale kładzie się pomysł edukacyjnej w jaki sposób mogą być wykorzystane do monitorowania i utrzymania zdrowego stylu życia.

Latać w maści lub konkurentów zazdrości?

Pomimo faktu, że Iosif Linder ma mnóstwo klejnotów, tytułów zawodów, a jego zasługi dla ojczyzny i partnerami zagranicznymi mogą być widoczne gołym okiem i oznaczone na szczeblu państwowym, są też tacy, którzy nazywają Linder Iosif Borisovich oszusta albo szarlatanem.

Po raz pierwszy o tym mówić, General Dzheyms Shortt brytyjskie siły specjalne na początku lat 90-tych ubiegłego wieku. Zapoznał się osobiście z Linder i pracował z nim na chwilę, on pewnie stwierdził, że jego koledzy i sam Linder Iosif Borisovich – spekulanci w sztuce walki. Taka jest konkluzja doszedł do, studiując jego sposób nauczania technik różnych sztuk walki i oglądania mu pracę.

Można także znaleźć materiały rzekomo wykazujące, że Linder został pozbawiony 8 dan w 1992 roku, jak również w celu wykluczenia go z kilku stowarzyszeń sztuk walki. Zarzucono mu także logo fałszowanie słynnych szkół.

Według niektórych niepotwierdzonych plotek, Linder ma niewiele wspólnego z pojawieniem się sztuk walki w Rosji, jest właścicielem kilku rodzajów walki w amatorskich rangi, i nie jest wybitny ekspert w historii formacji służb bezpieczeństwa i kontrwywiadu, któremu jest pozycjonowanie siebie.

życie osobiste i rodzinne

O swoim życiu osobistym mówi trochę Iosif Linder. Rodzina, dzieci – żona i córka, którego kocha, i pisze o tym w swoich wierszach:

”… Dwie kobiety w domu i ze swojego życia,

A imię świętej. – Żona i córki "

Jest to wyciąg z tomiku „Ricochet”, który został poświęcony żoną i córką.

Także ze względu na osobiste preferencje Linder wie, że woli zarządzać francuskich samochodów i kocha domowe jedzenie.