493 Shares 902 views

Dawid Abramowicz Dragunsky: biografia, kariera, Ciekawostki

Dawid Abramowicz Dragunsky – wybitny radziecki dowódca wojskowy, wojownik-bohater, z woli losu w późniejszych latach do zajęcia się polityką. Nazwa Dragoon znany na całym świecie. Jest on jednym z nielicznych przedstawicieli narodu żydowskiego, którzy mieli szczęście do walki służba dla kraju godny najwyższych nagród – dwa złote gwiazdy. Zasłynęła jako prawdziwy bohater w walce z faszyzmem, w czasie pokoju Dawid Abramowicz Dragunsky był w stanie oprzeć się system sowiecki. Wiele osób nie rozumie i szanuje go potępili go za jego aktywnych działań anty-syjonistycznych, które neguje prawo Żydów do samostanowienia.

Dragunskiy Dawid Abramowicz: biografia

Przyszły bohater urodził się w żydowskiej rodzinie w Svyatskaya (zasadzone w dzielnicy Surazh prowincji Czernihowie). Ukończyłam szkołę we wsi (prowincji Brianskaia) Nowozybkow. Komsomołu kupon poszedł na plac budowy w stolicy, a następnie pracował na różnych budowach w regionie Kalinina. Dawid Abramowicz Dragunsky od 1931 roku był członkiem KPZR (b).

W 1936 roku ukończył z wyróżnieniem Szkołę Pancernej Saratowa i udał się na Daleki Wschód do służby. Rok później, Dawid Abramowicz Dragunsky polecił firmę zbiornika. To był pierwszy raz, miał swój T-26 przez Suifun (szorstki rzeki) pod wodą (obecna nazwa – Razdolnaya) i wprowadził go na drugi brzeg w 15 minut. Projektanci modelu nie został zaprojektowany do korzystania z roli płazów. Z tego manewru, przyszły generał zainstalowany w zbiorniku dwóch rur i nieszczelne miejsca posmarowane tłuszczem i czerwony przewód. Inicjatywa ta została zatwierdzona przez komendę: Dragunsky przyznano pierwszą nagrodę dowódcy Division – zegarka.

W 1938 roku, jako dowódca kompanii czołgów a brał udział w walkach w Lake Hassan za bohaterstwo został odznaczony Orderem Czerwonego Sztandaru. W 1939 Dragunsky wchodzi Akademii Wojskowej.

Wielkiej Wojny Ojczyźnianej

Wojna rozpoczęła się dla niego na zachodniej granicy, w twierdzy Osowiec. Tutaj dragoni przeszkolony i przeszedł do obozu zbierając razem z innymi studentami Akademii. Studenci zostały zwrócone przez krótki czas w Moskwie. Wkrótce, starszy porucznik dragonów został przydzielony do froncie zachodnim. Jako dowódca batalionu zbiornika, brał udział w bitwie pod Smoleńskiem. W 1943 roku, pod kątem zdolności do działania i osiągnąć sukces wojskowy Davida Dragunskogo otrzymał Order Czerwonej Gwiazdy i Czerwonego Sztandaru. Dzięki umiejętnemu przewodnictwem Dragoon Brigade powierzonej mu przez 5 dni odzwierciedlenie Kontry wroga i zniszczył ponad sto czołgów wroga. Rannych dragoni prowadził zespół, zastępując ciężko rannego dowódcę.

Jesienią 43-ta dragonów dowodził 55. Brygada Pancerna wyzwoliła Kijów i prawobrzeżnej Ukrainy. Wielokrotnie został poważnie ranny i przewieziony do szpitala. Tutaj straszne, tragiczne wieści o bliskich pozostawionych na terytorium okupowanym, był Dragunskiy Dawid Abramowicz: rodzina (matka, ojciec, siostra) i wszyscy jego krewni (74 osób), zabitych przez faszystów. Ponadto, to dowiedziałem się, że dwóch zginęło na froncie brata.

bohaterstwo

Po leczeniu i rehabilitacji w szpitalu w krótkim okresie rekonwalescencji (Zheleznovodsk), gdzie został skierowany silnie lekarzy Dragoon powrócił do swojej brygady. Dla jego kierownictwem w walkach gangów w rejonie Kijowa w listopadzie 1943 roku, przedstawił do rangi oficer Bohatera Związku Radzieckiego. Ale zamiast Dragoon ponownie odznaczony Orderem Czerwonego Sztandaru. W zaciętej walce pod koniec lipca 1944 roku jego zespół musiał przejechać przez Wisłę, natomiast środki przejście opóźnione w czasie transportu. Dowódca nakazał budować tratwy z desek i belek. Na te prowizoryczne tratwy zbiorników udało się przekroczyć Wisłę, tak aby nasi żołnierze byli w stanie uchwycić przyczółek Sandomierzu. Decydującym kontrataku w tym przyczółku również kierowany przez Davida Dragoon. Dla ich umiejętności i bohaterstwa wojskowego dowódcy 55. brygady tankowców otrzymał tytuł Bohatera.

Wiosną '45 Dawid Abramowicz został wysłany na leczenie do szpitala. Zmuszając lekarzy, aby przyspieszyć jego odzyskanie, Dragoon przybył do decydującej bitwy o Berlin. Cysterny do 55 minut, biorąc przykład z umiejętności, odwagi i waleczności ze swoim dowódcą, wyróżnił się w wielu bitwach. Pułkownik Dragoon Guards w 45. za posiadanie strategicznie ważnych miast niemieckich przyznano Order Suworowa 2. stopnia.

W kwietniu 1945 roku, jego 55-ty Tank Brigade na zachodnich przedmieściach Berlina połączyła się z części 2 Armia Pancerna. Ten wróg garnizon pocięto na dwie odrębne części, które doprowadziły do upadku Berlina. Za ich męstwo i odwagę, za jego kierownictwa oraz działań powierzonych jego zespołu podczas zdobyciu Berlina, do realizacji szybkiego rolki Pradze pułkownika Dragunsky dano (znowu) tytuł Bohatera Związku Radzieckiego.

kariera

Jako szczególnie zasłużonych uczestników Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, Dragunskiy David Abramowicz, dwukrotnie Bohater Związku Radzieckiego, brał udział w legendarnym Victory Parade w dniu 24 czerwca 1945 w Moskwie. W 1949 Dragoon ukończył studia w Akademii Wojskowej. Przyznano mu stopień generała dywizji. W 1970 roku otrzymał tytuł: pułkownik – Ogólne. Dragunskiy Dawid Abramowicz w latach powojennych, podział zespół, armia w Zakaukaska Okręgu Wojskowego zajmuje stanowisko pierwszego zastępcy dowódcy.

Działając szef „strzałów” (kursach wyższych oficerów) Od 1965 do 1985-ty. W okresie od 1985 do 1987-go – jest członkiem Grupy Obrony inspektorów Generalnego. W 1987 roku, generał David Dragunsky emeryturze.

Do końca swoich dni, Dawid Abramowicz był zaangażowany w czynnej służbie społeczności, był skierowany Aksoy (Antisionistky komitet radzieckiego społeczeństwa). Zmarł w 1992 roku. Został pochowany na cmentarzu Nowodziewiczy.

Jaki on był?

W czasie wojny wszystko wokół niego było wiadomo, że dowódca 55. po kontuzji w 1943 roku opuścił przestrzeń życiową. Specjalny szacunek dla tego faktu jest spowodowana faktem, że rana Dragoon został przyjęty w czasie, gdy on zakryła ciało młodego niewolnika. Było to wydarzenie bez precedensu: nie niewolnikiem uratował życie dowódcy i dowódcą – podrzędną.

Generalnie o Dragoon podczas II wojny światowej była legendarna. Armia Ogólne Rybalko to był najbardziej bohaterski, najbardziej znany dowódca brygady. Zbiornikowce o wszystkich sił zbrojnych w wojnie wyróżnia się tym, że pośród nich był najmniej rozwinięte służalczość. demokracja specjalna w stosunkach między podwładnymi a dowódcą został utworzony przez ogólności działań bojowych, mieszkają razem w wózku. W „motokostylnom” Dragoon Batalionu, że demokracja została doprowadzona do punktu kulminacyjnego. Służalczość tutaj całkowicie wykluczyć obecność czarnej chuście przecina twarz dowódcy, okaleczone blizny z oparzeń, kulach i protez. Dragoni nie posłuchał powodu dowodzenia. Dowódca batalionu nie tylko kochany i szanowany podwładni. Oni go przeceniać.

Kim jest Dawid Abramowicz Dragunsky?

Niestety, ani historycy, ani współcześni bohatera nie będzie w stanie odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie, pamiętając jedynie jego służby wojskowej do kraju i ludzi. Nie osobiste bohaterstwo w czasie wojny lub działalności publicznej nie kasowanie błędów, które pozwoliły David Dragunsky w latach powojennych. Historia będzie je zapamiętać.

Jego biografia polityczna

Dragoni od młodości lubił pracy socjalnej. W wieku 19 lat, został wybrany na zastępcę dzielnicy Krasnaja Presnya kapitału. Pod koniec wojny generał brał udział w działaniach JAC (Komitet Żydowski Anti-faszystowskie). W latach 50-tych David Dragunsky dość często reprezentował ZSRR za granicą. Jego podpis można zobaczyć pod artykułów i wypowiedzi wyrażających protest przeciwko izraelskiej agresji. Dragoon był wśród tych osób publicznych, który jest zagorzałym przeciwnikiem syjonizmu długo przed aksonu.

Nie do kredytu Dragoon, według społeczności światowej, jego negatywne nastawienie do Żydów w ZSRR prawo do aliji – ustawy uchwalonej przez Kneset w 1950 roku, który głosi głosi prawo Żydów do powrotu do Izraela z krajów rozpraszających. Prawo to jest prawnie uzasadnione idei syjonizmu, który opiera się na powstanie i istnienie Izraela jako państwa.

aksoy

David Dragunsky oświadczył syjonistycznych idei. Od początku Aksoy (od kwietnia 1983), i aż do ostatnich dni swego życia David Dragunsky był jej stałym przewodniczącym. udało mu się dwukrotnie obronić organizację gdy Politbiura rozważyć kwestię jej rozpuszczenia. Po rozpadzie ZSRR Dragoon on pozostał na swoim stanowisku. Ogólne wielokrotnie wyrażał przekonanie, że syjonizm – niebezpieczną ideologię Misanthropic podobny do faszyzmu, co miało istotny negatywny wpływ na życie społeczne i kulturalne Żydów w ZSRR, który stworzył znaczącą ingerencję do ich promowania. W syjonizm skoncentrowany skrajnego nacjonalizmu, szowinizmu, nietolerancji rasowej, jest formą rasizmu – pomyślał Dragoon. Przynajmniej, wyraził to przekonanie.

Kiedy był szef Dragoon ASKO wielu wybitnych Żydów i żydowskich organizacji, aby pomóc i wsparcie zostało przewidziane. Jednocześnie, zawsze odmówił rozpatrzenia wniosków o pomoc przez syjonistycznych działaczy, którzy byli prześladowani przez reżim sowiecki.

jego przekonania

W 1983 roku został podpisany przez przedstawiciela Żydów radzieckich, opublikowanym w „Prawdzie”. W 1984 roku, w jednym z broszur D.Dragunskogo wykazał również żadnego wsparcia aksoy Żydów byłego ZSRR. Wyraził przekonanie, że większość radzieckich Żydów do ojczyzny jest wielki Związek Radziecki – wielonarodowego kraju socjalistycznego państwa, fundament swojej polityki, zarówno wewnętrznej i zagranicznej proklamowanej przyjaźń między narodami.

Tymczasem cena tej „przyjaźni” było oczywiste dla wszystkich, a tym Dragoon. Reporterzy dowiedzieli się, że więcej niż jeden raz w rozmowach z różnymi ludźmi, generał mówił o ile antysemityzm opracowany w ZSRR. I ubolewał nad faktem, że jest antysemityzm był przyczyną jego własnej kariery „luki”: podczas gdy jego koledzy poszedł już w randze generałów przebywał tylko rangę pułkownika – powszechny, z nie mniejszą zasługę.

W słowach żydowskiego mędrca i uczonego Mojżesz Gaster, historycznie, że przedstawiciele ludu były bohaterami „nie walczą, i wiara”. Ogólne Dragoon był prawdziwym bohaterem w walce z faszyzmem, ale w czasie pokoju sumiennie systemu przestrzegane.

Ta wielka prawda – skrucha

Wiadomym jest, że w 1982 roku, jeden z terrorystów zabitych podczas wojny w Libanie, uznał certyfikat, który potwierdza, że szkolenie w ZSRR podczas zajęć na wyższych kursach officer „shot”. Blisko uszczelka została podpisana przez pułkownika generalnego Dragoon.

Osiem lat później, w 1990 roku, w dniu rocznicy Generalnego, został poproszony przez znanych Żydów, którzy byli weterani wojenni. Wśród sygnatariuszy apelu. – Nazwy Yuriya Sokola, Efima Gohberga, Ili Lahmana itp Celebrans dokument wyraził szczery szacunek i dumę narodu radzieckiego dla swoich wyczynach w czasie wojny. Ponadto zawierał wezwanie do porzucenia antysyjonista poglądy i wytyczne do kompromisu się do publicznej Komitetu antysyjonistycznego światowej.

Rok później, w „żydowskiej gazety” opublikowała artykuł dziennikarza Matthew gejzer. Autor wyraził także podziw dla bohaterstwa Ogólnej i przekonaniu, że bohaterowie są omylny. W artykule wezwał ogóle znaleźć odwagę przyznać, że po wojnie zajmował się fala oszczerstw wobec syjonizmu – idei ruchu narodowo-wyzwoleńczego żydowskiej i utworzenie państwa żydowskiego. Nieporozumienia i ambicje ulotne strumień życia są nieuniknione, autor zapewnia nas. Generalny powinien przypomnieć sobie wielką prawdę, że całe życie oferuje błądzącego tę prawdę – skruchę. Wiadomo, że te połączenia nie są właściwe wrażenie na odbiorcy.