338 Shares 2158 views

Roy Hodgson: z nieznanego gracza do przyzwoitego trenera

Jednym z najbardziej kontrowersyjnych postaci w historii angielskiego futbolu jest byłym menadżerem Anglii Roy Hodgson. Urodził się 9 sierpnia 1947 roku w Londynie. W 2012 roku Hodgson został mianowany trenerem reprezentacji Anglii, ale aby osiągnąć coś szczególnego o nim, a nie 2016. Po Mistrzostwach Europy w 2016 roku, które miały miejsce we Francji, Hodgson zrezygnował ze swojego stanowiska.

Nieudana kariera gracza

Roy Hodgson nie był gracz z najwyższym poziomie. Jego kariera jako gracz może okazały się zupełnie inaczej, gdyby mógł dostać się do głównej części klubu piłkarskiego „Crystal Palace”, ale tak się nie stało, a Roy poszedł grać w zespole niskiej jakości. Mówiąc o słabych klubach, aby nazwę dla siebie w Anglii, nie miał szans. Ale postanowił zostać trenerem, pomimo faktu, że nie ma więzi i nazwisko w światowym futbolu. Nikt nie wiedział, kim Hodgson. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem było wyjechać za granicę.

kariera trenerska

Spędził trochę czasu z jednego asystenta trenera klubu piłkarskiego „Maidstone United” Roy Hodgson był w stanie uzyskać jakąś bazę, co pozwoliło mu znaleźć klub w swoim pierwszym trenerskiej karierze. Zespół gdzie rozpoczął karierę trenerską, jego Roy, jest „Halmstad”, który przed przybyciem Anglika walczyła o przetrwanie. Przez cztery lata, klub dwa razy zdobył mistrzostwo kraju, aw sezonie 1977/78, debiut trenera w europejskich pucharach.

Znany trener rozpoczął się, gdy pracował w Szwajcarii. Przez długi czas szwajcarski zespół nie mógł dostać się do Mistrzostw Świata. Ale wtedy trener Roy Hodgson został mianowany. World Cup 1994 został pierwszym w karierze trenera i pierwszy dla swojego zespołu w ciągu ostatnich 28 lat, a Euro 1996 – do 36 lat.

Anglia na początku 21 wieku cierpiał na zaburzenia jako trener. Na wiosnę 2012 roku trener Roy Hodgson został mianowany. Trener dostał swoje pierwsze poważne wyzwanie od razu po powołaniu. Euro Championship 2012, które odbyły się na Ukrainie, był pierwszym sprawdzianem dla Anglika jako trenera reprezentacji Anglii. Nie można nazwać sukcesem wydajność zespołu. Zespół z wielkim trudem i skandal z udziałem nagich zespół nezaschitannym Ukrainy miała miejsce w play-off turnieju. Już w pierwszej rundzie gry dla lotu spotkał się z Anglii i Włoch przegrał w rzutach karnych. W 2014 roku, zespół nie mógł na mundialu w Brazylii, nawet opuścić grupę, a w 2016 roku przegrał w ćwierćfinale UEFA reprezentacji Islandii.

Praca poza trenerskiej ławce

Roy Hodgson pracował nie tylko trenować reprezentacje i kluby piłkarskie. Podczas Mistrzostw Świata w 2006 roku, która odbyła się w Niemczech, był członkiem UEFA Badań Technicznych. Ponadto, piastował w kilku europejskich mistrzostwach.

Roy mówi pięcioma językami, i dała mu możliwość uruchomienia ekspert piłki nożnej w telewizji w krajach, gdzie przyszedł karierę trenerską.

Sumy coachingu kariery

Podczas swojej długiej kariery trenerskiej Hodgson miał okazję ćwiczyć wiele klubów. Najbardziej znanym z nich były „Liverpool” i „Inter”. Ponadto, Roy był trenerem kilku drużyn narodowych, w tym jego własnej. Ale jeśli z szwajcarskiej drużyny narodowej, był w stanie zarobić sobie nazwisko w świecie futbolu, coaching Anglia, nie udało mu się osiągnąć żadnych konkretnych rezultatów.

trener angielski był w stanie wygrać cztery razy mistrzostwo Szwedzki (dwukrotnie „Malmo” i „Halmstad”), dwa Puchar Szwecji Puchar i Superpuchar z Danii „Kopenhaga”. English szkolenie „Fulham” Hodgson był w stanie dotrzeć do finału pierwszej Ligi Europejskiej UEFA w sezonie 2009/10. To osiągnięcie może być uważany za najbardziej znaczące w angielskiej kariery menedżerskiej.