745 Shares 2716 views

Pomniki przyrody terytorium Krasnodar. Jeziora, wodospady Krasnodar Territory (foto)

Teraz jest coraz bardziej popularny ekoturystyki, którego celem są szlaki na rezerwatów przyrody i parków narodowych.

W niniejszym artykule zostanie przedstawiony pomniki przyrody terytorium Krasnodar. Wszyscy podziwiać przepiękne jeziora, studiować system wodospadów i jaskiń, spójrz na tego interesującego zjawiska, jak morze kamienia.

Jakie są pomniki przyrody?

Po raz pierwszy termin pojawił się w słynnego odkrywcy Aleksandra Gumboldta. Ale później wchłania dużo utraconych przedmiotów i naukowe.

Dziś stworzyliśmy przejrzystą klasyfikację, która pokazuje nie tylko zabytek należy do tego czy innego rodzaju, ale sprawia, że jasne, które z nich są w potrzebie ochrony lub wielkiej wartości.

Więc uznają następujące kategorie: pomniki przyrody, rezerwaty przyrody, parki narodowe i parki narodowe.

Nic dziwnego, że liczba turystów rośnie dziś na trasach atrakcji przyrodniczych. Po tym wszystkim, tylko tutaj będą mogli odpocząć, dostać ładunek żywością, aby rozciągnąć i wzmocnić mięśnie, uspokaja system nerwowy.

Abrau

Wymieniające pomniki przyrody terytorium Krasnodar, szczególnie wart pobytu nad jeziorem Abrau. Jest to największy zbiornik słodkiej wody w okolicy. Jego długość wynosi ponad dwóch kilometrów, a szerokość – kilkaset metrów. Est powierzchni – 180 hektarów.

Jezioro znajduje się nad poziomem morza, na wysokości 84 metrów. To nieodprowadzony, czyli wpaść w rzekach i strumieniach, ale woda nie popłynie. Główną drogą przepływu płynu – odparowanie.

Maksymalna głębokość waha się od 11 metrów. Warto zauważyć, że nawet w połowie ubiegłego stulecia, dno jeziora znajduje się 30 metrów pod powierzchnią. Jednak ze względu na fakt, że strumień wody ma ruchu, jezioro Abrau zamulanie.

Dziś jest to główny problem tego pomnika przyrody, jak sama woda jest wykorzystywana dla potrzeb gospodarstwa domowego mieszkańców. Trwają prace nad budową tamy do osadnika i nie dają jej wpaść w jeziorze. Ponadto, czasem jest oczyszczony z dna szlamu.

Według miejscowej legendy, jezioro powstało w miejscu nieudanej podziemnej wioski. Jej mieszkańcy stali się bogaci i tak nadęci, że zdecydowali się otworzyć drogę do morza monet ze złota i srebra. Dla Pana otarł wioskę z mapy i napełnić miskę z wodą. Właściwie nazwa jeziora pochodzi od słowa abchaskiego „Abrau”, co znaczy „pusta”.

Obecnie badacze tego pomnika przyrody sporu dotyczącego drogi tworzenia zbiornik. Istnieją trzy wersje.

Zgodnie z pierwszą hipotezą Abrau jezioro powstało w wyniku awarii krasu. Ale geologowie nie zgadzają się z nim, ponieważ krasowych jezior są zazwyczaj rozmieszczone w grupach i jest przedstawiony w liczbie pojedynczej. Ponadto, charakter dna nie wspierają teorię.

Druga wersja – jest założenie, że staw jest pozostałością po raz istniał szeroki Cimmerian basen. Obecność ryb słodkowodnych częściowo potwierdza tę hipotezę, ale nie rzucają światło na pochodzenie depresji.

Głównym i najbardziej wiarygodne wersja jest uważany za trzęsienie ziemi, obsunięcie się ziemi lub innego przesunięcia skorupy ziemskiej. Według tej hipotezy, nastąpił kataklizm, który zablokował drogę Abrau rzeki do Morza Czarnego. W rezultacie powstało jezioro.
Brak wysokich górach, gdzie osuwisko może się zdarzyć – jedynym powodem istnienia innych wersjach. Dlatego, aby badać kwestia pozostaje otwarta.

Kardyvach

Każdy, kto zdecyduje się zobaczyć zabytki dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego Terytorium Krasnodar, po prostu musi odwiedzić jezioro Kardyvach. Jest to piękny zbiornik wodny w tych częściach. Znajduje się 44 kilometrów od Krasnaja Polana w dzielnicy Adler w Soczi.

Kardyvach – przepływowe jezioro. Rzeka, która karmi ją, nazywa Mzimta. Długość zbiornika wynosi około połowy kilometrów, szerokość – 350-360 metrów, maksymalna głębokość – 17 metrów. Znajduje się na wysokości 1838 metrów nad poziomem morza, w otoczeniu stoków Kaukazu Main Range.

Na brzegu jeziora można zobaczyć takie szczyty jak Loyub, Tsyndyshho, Kardyvach (głównego i zakotwiczenia). W południowo-wschodniej staw otoczony przez grzbiet Kuteheku.

Pochodzenie jeziora – moreny-spiętrzonych. Gdy lodowiec przeniósł stworzył miednicę i zamknął je morenowe. Z biegiem czasu, z powodu otrzymania odłamków skał i osadów, woda staje się coraz mniejsza.

Chociaż Górna Mzimta i odżywia Kardyvach jezioro całkowicie bezrybnoe jak poniżej wodospadu znajduje.

Jeśli idziemy w górę rzeki, można być w pobliżu górnej Kardyvach. W tym jeziorze, nawet w upalny letni dzień pływające fragmenty lodu, który całkowicie pokrywa powierzchnię większości miesięcy.

wodospady Agura

Złożone naturalnych pomników regionu Krasnodar nie pozostawiają nikogo obojętnym. Każdy, kto odwiedził te wodospady, nigdy nie zapomnę ich piękno i naturalny blask.

Są one zlokalizowane w dzielnicy Khosta Soczi. Istnieje wiele szlaków turystycznych, uczestnicy mogą podziwiać wspaniałe widoki na wszystkich trzech wodospadów i gór Akhun.

W ogóle, to odległość od pierwszego do ostatniego obiektu wynosi około dwóch kilometrów. Przekonajmy się więcej szczegółów na temat wodospadami Agura.

Więc Dno składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich – dwanaście, a drugi – osiemnaście metrów. Jeśli spacer wzdłuż trasy, która rozpoczyna się od czcionki Diabła, aż do pierwszej odległości wodospadu będzie około półtora kilometra.

Średnia Augursky wodospad znajduje się pół kilometra od dolnej. Jego wysokość wynosi 23 metrów. Znajduje się nieznacznie powyżej górnej scenie, której wysokość wynosi 23 metrów.

Ten ostatni Falls oferuje wspaniałe widoki na Eagle Rock. Uważa się, że tam raz Prometeusz był przykuty i torturowani mu orła. Podczas trasy, można nawet zobaczyć pomnik mitycznego bohatera.

Pomniki przyrody są często uzupełniane przez dziedzictwo kulturowe ludzkości, który tworzy wspaniały efekt.

Salt Lake

Następny obiekt położony na półwyspie Taman. Jest to całkowicie swoją nazwę, gdyż ilość soli w niej 350-400 ppm. Oznacza to, że za litr wody, aby uzyskać około 400 gramów soli. Na przykład: w Morzu Martwym jest takie samo zasolenie.

Po części zbiornika Kuban, ze względu na wypłycanie morza i rozpadzie tego ostatniego, jeziora przedstawiono proces formowania laguny morskim.

Na mapach z XIX wieku, jest nadal składnikiem ujścia Kuban, później – część Bugaz ujście. Na mapach 1850-1912 lat jest to jezioro, chociaż to było nazywane wtedy na nazwę zatoki. Już w XX wieku, kiedy to w trakcie badań udowodnił swoją wartość, staw stał się znany zasolenie.

Oszałamiające widoki oferuje z pobliskich wzgórz. Następne będą brane pod uwagę jeszcze kilka pomników przyrody. obszary chronione, jak wkrótce zobaczymy, rzadko wykazują swoje skarby na wystawie.

Patrząc od jeziora wzgórzu wydaje się duża i głęboka. Jej długość wynosi około jeden i pół kilometrów, a szerokość – km. Zrozumiesz komiks pomnika, gdzie można zejść bliżej. Głębokość Wielkiego Jeziora Słonego jest tylko 10 cm!

Ale staw nie jest skarbem w grubych złóż mineralnych. Główną wartością jeziora – shestidesyatisantimetrovy warstwa uzdrawiania błota.

Kiedy naukowcy odkryli i zbadać te depozyty, woda natychmiast znalazł się pod ochroną państwa. Po tym wszystkim, że zawiera więcej niż 200 tysięcy metrów sześciennych mieszanek wodoru leczenia siarczek!

Piękno tego naturalnego ośrodka jest plaża, która oddziela jezioro i Morze Czarne. Jej szerokość wynosi około stu metrów, a długość – 40 km! Rozciąga się ona do Anapa i pokryte najmniejszy piasek kwarcowy.

Jezioro Khanskoye

Odnosząc się do chronionych zabytków i warto się zatrzymać nad jeziorem Tatarski. Położony jest nad brzegiem ujścia Beysugskogo i jest administrowany przez sanatorium „Yeisk”.

W rzeczywistości, to reprezentuje wczesne stadium powstawania Salt Lake.

Jest to również część morza, która jest w procesie wypłycanie ostatnia oddziela pierwszy do wnęki, a następnie stał się niezależną zamkniętych zbiornikach.

Długość Khan jeziora o długości prawie szesnaście kilometrów szerokości – sześć lub siedem. Jego głębokość – 80 cm.

Woda dostaje się do zbiornika poprzez deszczu i od czasu do czasu z Lima, w przypadku silnego wiatru.

Według legendy, jezioro nazwano z powodu krymskiego chana, który zbudował pałac tutaj, aby cieszyć się uzdrawiającą moc lokalnych kąpiele błotne.

wodospady Pshadskie

Lokalne wodospady kompleks obejmuje ponad sto stopni, ale najbardziej popularne są trzynaście z nich.

Naturalne pomniki Krasnodarskim często odnoszą się do ośrodków i wyposażone malowniczych szlaków turystycznych. Odbywają się one na terenie doliny zwanej bazy. Trzynaście głównych atrakcji znajdują się na wysokości między 245 a 270 metrów nad poziomem morza. Są one pogrupowane w ciągu jednego kilometra.

Osiem wodospadów kompleksu Pshadskogo znajduje się Red River. Największy z nich, i obniżyć w dół rzeki – Olyapkin lub Big Pshadsky. Jego wysokość wynosi około dziewięciu metrów. Chodzi o to, ponieważ jeden z banków nachylona część i strumień uderza o skały, a nie bezpośrednio na powierzchni wody.

Drugi najwyższy jest w ujściu Grape Creek. On także zamykał pochód w łańcuchu ośmiu etapach i znajduje się na wysokości 270 metrów nad poziomem morza. Jego własny odrzutowiec spada do siedmiu metrów.

Pozostałe wodospady zlokalizowane są pomiędzy tymi gigantami. Ich wysokość wynosi od 4,5 m do 30 centymetrów.

Gniazdo Kochkareva znana jest osuszonego naciekowe, która jest w kształcie krokodyla. Dalej w górę rzeki przepływa strumień Pshada Gorlyanov. Znajduje się około tuzina wodospadów. Tutaj, wysokość waha się od czterech do dziesięciu metrów.

Następny przystanek – z 40 wodospady wąwozu, górnym biegu Thabit. Nie będzie musiał przejść przez trudne miejsc do zobaczenia obiektów do dwudziestu metrów wysokości.

Ponadto, powinna obrócić się w kierunku Papayka strumyka, która przepływa do Pshada. Ona ma dopływu – Black River. Na ostatnim miejscu luksusowy kompleks naturalnych atrakcji zwanych wodospady Papayskie.

Trasa rozpoczyna się w miejscowości Czarne i dzieje się przez wąwóz. Przed pierwszym kaskadikov przejść około trzech kilometrów. Potem zaczyna wodospady bałagan. Stopniowo ich wysokość wzrasta.

Pierwszy znaczący przypada osiem metrów wysokości otoczonych spektakularny skaliste amfiteatru. Dziesięć metrów w górę rzeki jest drugim – siedem metrów.
Następnie przychodzi szereg niższych etapach. Jeśli pojawi się tutaj, oznacza to, że są w pobliżu bazy turystycznej „Wspinaczka”. W pobliżu znajduje się klasztory, a jeśli iść w górę strumienia młyna (napływ Pshada) można spotkać inny zestaw wodospadów.

Tak więc, jeśli jesteś w stanie docenić piękno dziwacznych skał gier i strumieni, powinno się odwiedzić to miejsce.

jaskinia Vorontsovskaya

Naturalne pomniki Rosji często są uderzające w ich historii i dziwacznych kształtach różnych formacjach. Naszym następnym punktem zainteresowania – to wspaniały kompleks podziemnych pomieszczeń. Jest ono zawarte w systemie jaskiń Woroncowa.

Nazwa pomnika nie było od imienia słynnego księcia XIX i pobliskiej miejscowości – wsi Vorontsovka.

System jaskiń położonych w dzielnicy Adler w Soczi, w pobliżu górnego biegu rzeki Kudepsta.

Pod ziemią jest około dziesięć wejść, które znajdują się na wysokości od około 400 do 700 metrów nad poziomem morza. Jest to termin w eksploratorów jaskiń – „złamania”. To pokazuje poziom struktur monolitycznych.

Tak to gdzie ściana mniej jednorodny, czyli istnieje wiele pęknięć, jest to kompleks podziemnych pomieszczeń, które są fascynujące dla jego piękna.
Wśród najbardziej znanych należą: Niedźwiedź, owalne, cichy pokój i Prometheus Grotto. Niektóre z tych budynków są niebezpieczne. Ze względu na liczne pęknięcia często lawiny. Na przykład, w hali podziemnej rzeki znajdziecie fragmenty do 50 metrów sześciennych objętości.

W uzupełnieniu do tych miejsc są rozpadające się hale z stalaktytów i stalagmitów. Najbardziej znany – jest połysk lub odmiany. Jej szerokość waha się od ośmiu do dziewięciu metrów i długości – dwadzieścia metrów. Każdy, kto tu przychodzi, jest w sferze dziwacznych formacji krasowych.

Najdłuższa hala – Prometheus Grotto. Jego długość wynosi 120 m.

Archeolodzy w systemie jaskiń znaleziono szczątki niedźwiedzi prehistorycznych, a także paleolitu miejsc starożytnych ludów.

przyjaźń drzewo

Naturalne obiekty i pomniki przyrody nie zawsze są tworzone niezależnie od siebie. Przykładem tego może być nasz następny punkt zainteresowania.

Ta roślina jest już osiemdziesiąt lat. Raz (w 1934), naukowcy Zorinym F. M. został obsadzony dzikiej cytryny. Celem niniejszej pracy było badacz w usuwaniu cytrusowe, które nie bój rosyjskie mrozy.

Konsekwentnie szczepione o 45 różnych owoców. Różne odmiany mandarynek, pomarańczy, grejpfrutów i innych owoców cytrusowych.

Pewnego dnia w 1940 roku, odwiedził Instytut Otto Schmidt i pokazał mu drzewo-ogród. Polar Explorer do zaszczepienia siebie gałązka. Później, w 1957 roku, podobną procedurę powtórzono wysokiej rangi goście z Wietnamu.

Do tej pory tego dziwnego roślin prischepleno ponad 630 różnych odmian owoców, a także w procesie szczepienia udział znanych osób ze 167 krajów świata. Drzewa że posadzone zagranicznych władców, ambasadorów, astronautów i inne dane – 60 „dzieci” dorastanie obok niego.

Dzisiaj znajduje się muzeum, w którym przechowywany jest ponad dwadzieścia tysięcy eksponatów pamiątkę z różnych kultur. Postanowił dać podczas wizyty w jakiś znaczący krajowy veshchichki.

kamień morze

Jeśli przejrzeć opinie w internecie, wydaje się, że prawie wszystkie pomniki przyrody z regionu Krasnodar są w okolicach miasta Soczi.

Ale to nie jest przypadek. Teraz będziemy mówić o jednej z atrakcji dzielnicy Maikop. Są takie miejsca turystyczne jak Khadzhokh z jego dolmeny, White River Canyon, The Rock „przewóz drogą, Panie” i innych. Ale najbardziej niezwykłe i niezapomniane jest to morze kamień.

Jest to ogromna dziedzina krasowych gniazd, które przypominają skamieniałe fale na wzburzonym morzu. Istnieją samochody, groty i jaskinie. Największa jaskinia jest kierowany.

Bardzo ważne ochrona pomników przyrody. Na przykład, w tym polu nie jest używany tylko przez turystów i wczasowiczów, ale także przez wielu uniwersytetach w celach edukacyjnych.

Istnieją badania terenowe geologów, botaników i studentów innych specjalności. Warto zauważyć, że w południowej części Morza Kamień położonych łąk alpejskich, a na północy – las. Oznacza to, że flora tych miejscach jest bardzo zróżnicowana.

Tak więc w tym artykule zapoznaliśmy się z naturalnymi pomnikami terytorialnego Krasnodar, poszliśmy wzdłuż wodospadów, zwiedziliśmy jaskiń i spacerowaliśmy wzdłuż Morza Kamiennego.