289 Shares 7003 views

Urodzili Kangury: jak to się dzieje. wychowanie potomstwa

Dawno w kwestii sposobu rodzenia kangura może nawet nie odpowiedzieć zoologów. Pomimo szerokiej dystrybucji tych torbaczy w Australii, Tasmanii i Nowej Gwinei, oraz bliskość do osoby, udało im się zachować wiele tajemnic. Tylko na obecnym etapie rozwoju nauki, naukowcy nauczyli jak porodowego występującego kangura.

Proces parowania

Kangaroo bez konkretnej porze roku, kiedy parzeniem się odbyć. Ale procesy rozrodcze przedstawicieli wszystkich rodzajów kangura występować bardzo aktywna.

Godowym dla kobiecej uwagi może okazać prawdziwych walk pomiędzy samcami. Bardzo ważną rolę w tych pojedynkach wygrywa z powrotem ogona, który faktycznie wykonuje funkcję piątej nogi. Prawo do kopulacji do zwycięzcy. Pomimo rozwiniętym poczuciem konkurencji dla samicy, samiec instynkty rodzicielskie są całkowicie nieobecne. Po gry miłosne dobiegła końca, mężczyzna znika. Od tego, czy potomstwo przeżyje, musi dbać o kobiety.

Ciąża i poród kangur

Okres ciąży z kangura jest bardzo krótki. W zależności od gatunku, potomstwo pojawia 30-40 dni po kopulacji. Do pokolenia minęły bezpiecznie, kobieta musi znaleźć kryjówkę. Jej pozycja podczas porodu, siedząc, z ogonem zwierzęcia jest między nogami. Że spada noworodka cub kangura.

Dzieci rodzą się bardzo mały i przezroczyste. W rzeczywistości, to nie jest jeszcze w pełni ukształtowany embrion. Maksymalna wielkość ciała szczeniąt największych gatunków kangura – 2-3 cm, ciężar – 25 g. Dobrze rozwinięte, w których tylko te podmioty, które pomogą im dostać się do worka do matki. To jest długa, dość silne przednie nogi, usta i nos.

Po porodzie końcowego, kangury lizać utwór z wełny, które dziecko powinno dostać się do torby. Ale czołgać do noworodka potrzeby własne. Jest to ułatwione przez lokalizacji futra na brzuchu matki, a dobrze rozwinięte narządy intuicji. Ścieżka do worka robi dziecko mocno przywiązanie do przednich nóg włosy na ciele samicy.

Pierwsze miesiące życia

Raz w torbie, dziecko lgnie do jednego z sutków z gruczołów piersiowych, które znajdują się tam. Ponieważ urodził bez sierści, pierwszych kilka miesięcy nie jest w stanie regulować temperaturę ciała. W związku z tym, w ciągu dwóch miesięcy nie zostawia torebkę matki.

To bardzo ciało jest dość ciekawa konstrukcja. Wewnątrz torby jest gładka, a jej krawędzie są chronione przez grubą futra. Pozwala to chronić potomstwo przed warunkami atmosferycznymi. Ponadto, samica kangura jest w stanie kontrolować mięśnie worka. Ona decyduje, kiedy puścić jej cub. Worek jest szczelnie zamknięty wystarczy. Na przykład, podczas pływania w nim woda nie wejdzie.

W różnych etapach rozwoju Cub je mleka, który różni się pod względem składu. Samica ma cztery smoczki, a jej ciało jest w stanie wyprodukować dwa zupełnie różne w swoim składzie takich jak mleko. Fakt, że napoje dla dzieci bezpośrednio po porodzie wystąpiły kangura, ma właściwości antybakteryjne. Jest to bardzo ważne, ponieważ system odpornościowy noworodka nie jest jeszcze w pełni ukształtowany.

„Wiele dzieci” rodzina

Po 1-2 miesiącach po urodzeniu swojego pierwszego dziecka kobieta jest gotowa ponownie Mate. Gdy jest urodzenie drugiego dziecka, pierwszy jest wciąż żywe w torbie. Tak więc, podczas gdy samica kangura jest opieka nad dwójką dzieci w różnym wieku. torby materiałowe są bardzo odporne, a są one w stanie wytrzymać ciężar potomstwo po zaczną dorastać.

W tym czasie, kiedy drugie dziecko, jego starszy brat zaczyna karmić mlekiem z drugiego smoczka, który jest, jak już wspomniano, jest różny w kompozycji.

W niektórych gatunków kangury, na przykład Quokka, natura umieszczono koncepcji dwóch zarodków. Ale po pierwsze, dziecko rozwija się, i tylko wtedy, gdy osiągnie on jeden miesiąc rozpoczyna drugą rozwoju. Jeśli pierwszy owoc zostaje zabity, drugi wzrost zaczyna się natychmiast. Dlatego rozważamy nie znaczy trzeba tracić czasu na dodatkową parowania.

Narodziny bliźniąt lub potrójne dzieje się w innych, większych gatunków kangurów. Zdjęcia wykonane przez naukowców dowodzą istnienia „Wiele dzieci” rodzin.

Zazwyczaj dziecko w torebce matki posiada około siedmiu miesięcy. Stając się na tyle stary, że zaczyna on krótki czas, aby wydostać się z niego i spróbować wegetariańskie. Jednakże, przy pierwszych oznakach niebezpieczeństwa, jest on ponownie szukając schronienia w torebce matki. Dopiero gdy dziecko wreszcie się silniejszy, zaczyna samodzielne życie.

W trosce o potomstwo

Funkcja samica nie kończy się na tym, by dać życie potomstwu i nakarm go. To zapewnia im bezpieczeństwo i monitoruje czystość w torbie. Ponieważ mały kangur nie opuszcza jego siedlisk pierwszych miesiącach życia, wszystkie ich produkty przemiany materii również pozostanie w nim. Dlatego, samice otwiera ją i po prostu liże młode, dopóki nie są starsze.

Usuwa również torbę po kenguryata kiedykolwiek ją opuścić. Często tak się dzieje, gdy młody potomstwo nie tam zmieścić. Zdarza się, że matka własnych rzutów.

„Foster mama”

Wiadomym jest, że potomstwo matek różni się innym zapachem, więc samica uczy swoje dzieci. Uważa się, że kangury nie mają skłonności do przyjęcia. Natura, pod warunkiem, że w torbie były dwie młode, więc nie ma innego miejsca. Jednak przypadki, w których obcy potomstwem, za zgodą kobiety zostały zapisane, nakarmione i śpi w jej torbie. Najczęściej tak się dzieje, gdy an starsze dziecko umrze. Zatem drugi sutek pozostaje wolny, ale mleko nadal być nadal generowane.

Naukowcy również udokumentowane przypadki, w których kobiety były zmieniające się ich dzieci. Powodem takiego zachowania jest nadal nieznany.

Informacje o tym, jak kangur „przyjmuje” młode, z pozostałych zwierząt, żadnych naukowców.