847 Shares 954 views

Rośliny w Ameryce Południowej

W Ameryce Południowej, w przeciwieństwie do innych częściach naszej planety, jest niesamowita różnorodność światów zwierzęcych i roślinnych. Wszystko różnorodność tropikalnych flory jest najbardziej wyraźnie reprezentowane w rozległym obszarze Amazonii. To tutaj, że nie ma prawie czterdzieści cztery tysiące różnych gatunków roślin.

Lista tylko niektórzy przedstawiciele flory drzewiastej zajmuje więcej niż kilkanaście stron. Te rośliny z Ameryki Południowej są głównie reprezentowane bobotsvetnymi. Są ozdobą lasów deszczowych. Wśród drzew spektakularny rozkwit centralne miejsce jest zajęte przez rodzinę caesalpinioideae. Najwyższe przedstawicieli flory zalewowych Amazon są mimozy. Drzewa tego rodzaju osiągnięcia wysokości sześćdziesięciu metrów. W lasach Ameryki Południowej, rozpowszechnione rośliny tropikalne Euphorbiaceae i laurowy i Myristicaceae kutrovyh i letsitidovye.

Największą korzyścią z populacji planety przynosi brazylijskiej Hevea. To drzewo, które należy do rodziny Euphorbiaceae, daje gumę. Roślina ma dość gruby pień. Jej wielkość może przekraczać jednego metra szerokości. Wysokość drzewa może osiągnąć poziom trzydziestu metrów. Ciekawe rośliny znajdują się w regionach Brazylii. Drzewa należące kutrovyh rodzinę dać również gumy. Na pierwszym miejscu znajdzie swoje zastosowanie w produkcji gumy do żucia. Cenne drewno, które nie jest gorszej jakości prawdziwego mahoniu daje macrophylla Svitene.

Rośliny z Ameryki Południowej, szczególnie bogato rosnące w amazońskiej dżungli, obrazowo przedstawiono różne rodzaje winorośli. Niektórych rodzajów swoich lokalnych plemion indiańskich produkować ten kurarę trucizna, która jest stosowana do czubków ich strzały.

Na części obszaru zalewowego, która jest narażona na zalanie, rosną drzewa. Wiele ich gatunków są używane jako pokarm przez miejscową ludność.

Rośliny z Ameryki Południowej prezentami i drzewa-kakao (lub czekolada). Wysokość tego rodzaju flory do dziesięciu metrów. Przedstawiciele tych drzew są najczęściej spotykane w dolnym biegu rzeki Amazonki.

Rainforest granicznych na terenach rozległych pokryte łąki, na których rosną wysokie rośliny zielne. Zasadniczo są one prezentowane w zbożach. Pomiędzy poszczególnymi częściami takie łąki zalewowe są oddzielone od górnej warstwy gruntu i przejść do kierunku przepływu, o zmiennej wyspy.

Rośliny z Ameryki Południowej, rosnące na skraju równiny zalewowe, jaskrawo przedstawiciele środowisk wodnych i podmokłych. Dzięki ciepłym i wilgotnym klimacie, że rozwijają się szczególnie wspaniały.

Dość niezwykła roślina, która jest najbardziej rozpowszechnione w tropikalnych obszarów Ameryki Południowej, jest kirkazon. Jest to rodzaj pnączy i ziół. Na łodygi rośliny pojawiają się nietypowe duże kwiaty. Dzięki niemu, rury Holendra jest szeroko stosowany projektantów krajobrazu. Można go znaleźć w przydomowych ogrodach, szklarniach i parków. Od czasów starożytnych używanych i jego właściwości lecznicze. Kirkazon pełni rolę środka organizm toniczny. On jest w stanie uspokoić układ nerwowy i normalizują funkcjonowanie przewodu pokarmowego. Jednocześnie manifestuje swoją funkcję przeciwzapalne i moczopędne. Przydatne substancje zawarte w kirkazona głównego wykorzystywane do rozszerzenia naczyń. Nalewka z roślin leczniczych pomaga malarii i gorączki, gojenia schorzeń ginekologicznych i pozbycie żołądka i zaburzeń jelitowych. Jako zewnętrznych środków wykorzystywanych do kirkazon manifestacji alergicznych zolotuhe i rany, które nie goją przez długi czas.