413 Shares 7547 views

Jaka jest liczba ludności w zakresie biologii i ekologii?

Jaka jest liczba ludności w zakresie biologii? Naukowcy dają taką definicję: jest pewna liczba osób mieszkających w tym samym regionie, mające wspólność genetycznej i zdolność do reprodukcji.

Struktura genetyczna populacji jest głównym czynnikiem, który integruje gatunek osobników. Wpływa to nie tylko odtwarzanie, ale także organizację produkcji żywności, na wewnątrzgatunkowych relacji. Można podać przykład. Naukowcy postanowili dowiedzieć się, co będzie osobnikami tego samego gatunku w różnych warunkach. Eksperyment przeprowadzono w laboratorium. Dwa lęgi szarańczy zostały umieszczone w przezroczystych pojemnikach. Jedna składała się z pięciu osób i jedną – sto. Początkowo rozwój był identyczny. W obu pojemników miały taką samą ilość pokarmu. W niewielka populacja owadów nadal zachowywać się spokojnie, że były one duże, nieagresywne. W dużej owadami – zawsze miał trudności: jedzenie było mało, a przestrzeń była ograniczona. Osoby te są znacznie mniejsze W porównaniu z dobrze odżywionych krewnych i bardzo agresywny. Szybko wstałem na skrzydle. Ale brak żywności doprowadziły do tego, że szarańcza nie mnożyć, a wielu zaczęło boleć. Ten eksperyment pokazuje, że ludność i jak zmienia się w zależności od warunków środowiskowych.

Empirycznie udowodniono, że dobre samopoczucie typu zależy sukces hodowla odbywa i proces rozwoju nowych terytoriów. Ta część statycznych i dynamicznych charakterystyk populacji. Pierwszy – powiedzmy, jako osobna część tego samego gatunku mogą rozmnażać się. Po drugie – jak populacja jest w stanie zajmują dużą powierzchnię, a jej przedstawiciele – w celu dostosowania się do zmian środowiskowych.

Jaka jest liczba ludności z punktu widzenia ochrony środowiska? Koncepcja ta jest postrzegana przede wszystkim jako czynnik zmian środowiska. Jest to jedna populacja gatunku, prowadzących do istotnego działania w pewnej dziedzinie, aktywnego wpływu na zmianę warunków życia nie tylko w swoim rodzaju, ale także innych. Przykładem jest wciąż ten sam szarańcza. Kiedy jego populacja zwiększa się do bardzo dużych rozmiarów, staje się na skrzydło zacznie migrować, jeść wszystko na swojej drodze. Zatem wzrost populacji jednego gatunku prowadzi do zniszczenia innych.

Jaka jest populacja człowieka jako gatunku? Jest to bardzo ciekawe pytanie. Ludzkość zajmuje większość powierzchni planety. Homo Sapiens jest jednym z tych gatunków, które są najbardziej aktywne zmieniające się środowisko w trakcie ich życia. Populacja ludzka jest bardzo rośnie dość szybko. I istnieje obawa, że przyroda zacznie kontrolować nasze reprodukcji. Posiada wiele sposobów wpływać na populację. Jest to ograniczenie zasobów żywności, wody słodkiej, chorób zakaźnych, które mogą powodować poważne epidemie. To znaczy, naturalne sposoby. Ponadto, istnieją czynniki, które wpływają na stan emocjonalny i psychiczny: zwiększona agresja i konkurencja o zasoby.