475 Shares 9025 views

Jak wygląda tęcza tęcza? Jak powstaje tęcza?

Tęcza zawsze przyciąga uwagę osoby z jej niesamowitym pięknem i niezwykłością. Tylko daleko od wszystkiego może wyjaśnić, co to jest, skąd pochodzi. I naprawdę, co to jest tęcza? Spróbuj opisać to najciekawsze zjawisko osobie, która nigdy jej nie spotkała. Czy to się sprawdzi? Spróbujmy razem.

Jak wygląda tęcza tęcza?

Jeśli wziąć pięć różnych kolorów, zamiataj pasek w półkolistym po kolei w błękitnym niebie, otrzymasz coś, co wygląda jak ten cud. Opisz to na różne sposoby. Ale każdy obserwator może znaleźć podobne cechy tego zjawiska. Po pierwsze, zawsze reprezentuje kawałek łuku. W najlepszym wypadku – połowa pierścienia, której każda kończy się pod ziemią. Czasami można obserwować tylko kawałek łuku. To zależy od pozycji obserwatora. Starożytni ludzie uwielbiali to zjawisko, uważali go za specjalny "znak". Oczywiście wszyscy musieli wiedzieć, jak wygląda tęcza tęcza, aby nie tęsknić za niebiańską "przesłaniem". A teraz, co jest nie tak, aby ukryć, ludzie chętnie podziwiają to zjawisko. Nawet mówią, że jest to oznaka nadchodzącego szczęścia. Tęcza porównuje się z "niebieskim jarzmem", mostem, bramą i tak dalej. Powstaje "znikąd", nie polega na niczym. Nie można tego dotknąć, tylko oglądać z entuzjazmem. Jego znaczenie jest traktowane jednoznacznie – tylko w pozytywnym świetle. Nikt na Ziemi uważał to piękno za grzeszny lub zły znak. Nie można powiedzieć o badaniu tego zjawiska.

Z historii

Kościół nie cieszył się, że naukowcy próbowali penetrować proces tworzenia się tęczy. Nalegała, aby Pan stworzył wszystkie zjawiska fizyczne w naturze. Przykłady tego można znaleźć w dziejach XVII wieku. Naukowiec Dominis, który próbował przeprowadzić podobne badania, został ekskomunikowany i uwięziony. Nie czekał na werdykt inkwizycji, zmarły w więzieniu. Niemniej jednak jego trup został spalony (podobnie jak heretycy). Ten sam los czekał na innych ciekawych badaczy. Chociaż przebieg ich myśli był ogólnie poprawny. Oczywiście, kłótnie o tym, jak wygląda tęcza, dlaczego się wydaje, musieli zbliżać się do podstawowych praw optycznych. Konkluzje zdołały uczynić naukowca znakiem czeskim.

Charakter białego światła

Zdarza się, że człowiek bada jedno małe zjawisko, ale wyciąga wnioski, które nazywają się podstawą. Oznacza to, że przy małym eksperymencie można rozpocząć rewolucję w nauce. Słynny Czech był zainteresowany zjawiskami fizycznymi w przyrodzie, których przykłady obserwował w życiu codziennym. Tylko on nie był zadowolony z wyjaśnień Kościoła o boskości ich pochodzenia. Prowadził proste eksperymenty z promieniami słońca. Mianowicie, rozpatrywał promienie przechodzące przez okulary. Pewnego dnia, być może przypadkiem, kawałek wyłonił się w jego dłoniach zdalnie przypominający pryzmat. W ciemnym pomieszczeniu przeszedł cienki promień. Nie zaskoczyło go żadne ograniczenie. Jedna wiązka weszła do kawałka szkła, ale pięć wyszło, i wielobarwne! W ten sposób udowodniono eksperymentalnie złożoną strukturę białego światła. Później teoretycznie udowodnił Newton.

Co się dzieje w pryzmacie i jak to odnosi się do nadejścia tęczy?

Kiedy biały promień trafia do innego medium, odbija się. Ponieważ składa się z różnych fal, każdy z nich zachowuje się na swój sposób. Przechodząc przez płaskie powierzchnie nie widać tego. Ale w pryzmie przypominającym piramidę białe światło rozkłada się w widmo. Oznacza to, że fala pewnego koloru jest odbijana na swój sposób. Na wyjściu nie jest już biały promień, ale opalizujący pasek. Pamiętaj teraz, że zjawisko zjawiska pojawia się podczas deszczu. Promienie słoneczne przechodzą przez kropelki, z których każdy przypomina pryzmat i jest podzielony na widmo. Widz widzi tęczę na niebie. Wydaje się, że to było malowane w powietrzu. Magia tego zjawiska raczej nie zniknie, nawet jeśli w pełni zrozumie mechanizm jego wystąpienia.

Jakie są kolory tęczy?

Nie wszyscy ludzie postrzegają to zjawisko w ten sam sposób. To zależy od specyficznych warunków, a nawet od cech siatkówki danej osoby. Ale to nie znaczy, że tęcze pojawiają się na różne sposoby. Nie, wszystkie są takie same, czasami niektóre kolory są mniej zauważalne. Czasami samo zjawisko wygląda blado, a czasami – bardzo jasne. Przeglądając tę teorię, można dokładnie powiedzieć, jakie kolory tęczy powinny być. Najpierw czerwono. Następnie następuje pomarańczowy. Mogą połączyć się w jeden zespół dla osoby z niską czułością siatkówki. Następnie pojawiają się żółte i zielone. Dalej – niebieski i niebieski. Można je też dostrzec jednym pasem łuku. Kończy się na fioletu. Taki "idealny" tęcza może być rzadko obserwowany. Chyba że w laboratorium. Jest nawet rym dla dzieci, zgodnie z którymi pamiętają kolory tęczy. Tu jest: "Każdy myśliwy chce wiedzieć, gdzie siedzi bażant". Pierwsze litery słów są podobne do nazwy koloru tworzącego to wspaniałe zjawisko natury.

Czy mogę zobaczyć tęczę bez deszczu?

Jeśli zrozumiesz, jak powstaje, pytanie wydaje się bardzo dziwne. Aby uzyskać tęczę, potrzebujesz dwóch warunków: słońca i kroplami wody spryskanej powietrzem (na powierzchni roślin). Kiedy to się stanie? Piękny tęczy (zdjęcie) można wytworzyć w wodospadzie lub strumieniach fontanny. W takim przypadku wszystkie warunki są spełnione. Tutaj ważne jest, aby rozważyć, że widać tęczą, gdy obserwator stoi między wodą "zawieszenie" a słońcem. Więc, jeśli jest taka okazja, w dobry dzień, chodzić po fontannie. Na pewno znajdziesz taką perspektywę, gdy w powietrzu powstanie to wspaniałe zjawisko. Czasami też pojawia się w silnym surfowaniu, gdy fale rozbryzgują się na wiele plam. Jeśli słońce świeci jasno, można zobaczyć kolorowe paski w powietrzu.

Spojrzenie z nieba

Musimy zrozumieć, że główne naturalne zjawiska mają własne wzorce. Jeśli mówimy o tęczy, to są wystarczająco badane. Więc ludzie zastanawiali się, dlaczego wygląda jak kawałek kręgu? Okazuje się, że zależy to od punktu, z którego jest obserwowane. Promienie słońca, załamane, wpadają w oczy osoby. Wszystkie są proste. Jeśli narysujesz je na kawałku papieru, zdobędziesz łuk. A jeśli spojrzysz na to z góry, będzie wyglądał jak opalizujący pierścień. Rzadko widać kilka "niebiańskich mostów". Powstają, gdy światło słoneczne jest mniej więcej niż jeden raz kropelki. Opisuje się przypadki pojawienia się dwóch, trzech i pięciu tęczy na niebie. Wspaniały widok!

Inna percepcja tęczy

Podstawy naukowe tego zjawiska są nudne. Jest niezrozumiałe dla wrażeń doświadczonych przez widza. Czasem nawet żałuję, że wszystko zostało szczegółowo wyjaśnione w nauce. Naturalne zjawiska lata, w tym "znak nieba", wypełniają widzów poczuciem niesamowitej radości, niezwykłym cudem. Jest to nawet opisane w Piśmie Świętym. Był to znak od Pana dla długo cierpiącego sprawiedliwego człowieka. Kiedy Noe, uciekając z potopu, popłynął w burzliwych wodach bez nadziei, ale z głęboką wiarą w duszę otrzymał znak. Stały się tęczy, pojawiły się na niebie po deszczu, trwało czterdzieści dni. Noah zrozumiał, że został zbawiony. To było od tego czasu, że kolorowy łuk był uważany za dobry znak, znak od Najwyższego. Mówią, że wydaje się to tylko dobrom, sprawiedliwym ludziom. Czy widziałeś sam tęczę?