790 Shares 6927 views

Drzewa stulatków Rosja i świat. Drzewa stulatków planeta

Drzewa są najbardziej długożyciowych organizmy na naszej planecie. Okaże pięćdziesiąt egzemplarzy tych roślin, których wiek przekroczył próg nowego tysiąclecia.

Co wpływa na wiek roślin?

Długa żywotność drzew jest możliwe z kilku powodów. Po pierwsze, sprzyja fakt, że składniki odżywcze roślina jest usuwana, zwykle z atmosfery. Z gleby mają jedynie dziesięć procent substancji niezbędnych do życia.

Innym sekretem długowieczności jest systemem statek dysocjacji. Pozwala to na drzewo, aby dalej żyć, nawet jeśli część z nich zamarły. Wiele z tych długowiecznych roślin są w stanie produkować związki ochronne, przeznaczone do walki zabójcze dla tych pasożytów i bakterii.

świerk

Nawet w bajkach każdy z nas wie, że wiele drzew – stulatków. W tym wieku życia dla nich – to jest dopiero początek. Trudno sobie wyobrazić, że niektóre rośliny, które obecnie żyją na naszej planecie, były dziesiątki wieków temu. Widzieli różnych kultur i cywilizacji, a także stać się świadkiem ważnych wydarzeń historycznych. If These Trees Could Talk, by były one ważnym i wiarygodnym źródłem opisujący etapy rozwoju historii świata. Jednak dziś jest niemymi świadkami wielu zdarzeń, które są przechowywane na wszystkich tajemnic.

Drzewa-stulatków – jest dobrze znane wszystkim wspólnej świerka. Roślina ta jest powszechne w naszym kraju, jak również w Europie i Ameryce.

Sosna jest wiecznie zielone drzewo iglaste. Umieścić jego dystrybucja służy półkuli północnej naszej planety. Obecnie, to drzewo jest szeroko stosowane w projektowaniu krajobrazu. Świerk zajmuje także czołowe miejsce wśród drzew iglastych, wykorzystywane do celów budowlanych.

Uważa się, że to drzewo nazwano od rzymskiego słowa „pix”, co tłumaczy się jako „żywica”. W rzeczywistości, roślina ma niezwykle pachnący żywicą, tak samo jak jego igieł.

Zjadłem nie pozostawia. Zamiast tego, rosną igieł. Propagowane przez nasion drzewa, powstaje wewnątrz stożków. Forma świerk korona – geometrycznie dokładne stożka. W tym przypadku, dolne gałęzie, które znajdują się na pniu blisko ziemi, dłużej. Ku górze drzewa ich wielkość stopniowo maleje.

Świerk mogą rosnąć w lasach iglastych, jak również być częścią mieszanych tablic. Teraz trudno jest znaleźć inny takiego drzewa, która byłaby symbolem tradycji kulturowych wielu narodów. Z tej rośliny postanowiliśmy świętować Boże Narodzenie i nowy rok, nie tylko w Rosji, ale także w Europie i Ameryce. Świerk – jedna z ulubionych postaci z bajek, kreskówek, wierszy i piosenek. Innymi słowy, była przypisana znaczącą rolę w kulturze wielu narodów.

Najstarszy świerk na planecie

W tym samym wieku może osiągnąć te drzewa są długowieczne? Najstarsza na planecie świerk rośnie w Szwecji. Została odkryta w prowincji Dolarna na Mount Pul. Do tej pory, wiek elektrowni wynosi 9550 lat. W tym przypadku wygląda starożytną świerk dość młoda. Biolodzy odkryli wyjaśnienie tego faktu. Świerk, który jest obecnie wart w Szwecji – jest ucieczką od starożytnego drzewa, którego szczątki znajdują się pod ziemią.

sekwoja

Drzewa-stulatków – niekoniecznie jest to olbrzym gigantów. Jednakże, Sequoia, który ma najwyższy wiek wynosi pięć tysięcy lat, na górze, że – jeden z najwyższych na świecie. Niektóre z jego kopii mają ogromny wzrost, który może osiągnąć sto piętnaście metrów. Człowiek w pobliżu drzewa wydają tylko mrówkę.

Kora sekwoje w Kalifornii jest bardzo gruba. Jej grubość osiąga trzydzieści centymetrów. Kora tego drzewa ma ciekawą funkcję, nie palić, gdy kontakty pożarowych. To po prostu zwęgla, który pozwala, aby służyć jako kamizelek kuloodpornych, który chroni rdzeń.

Drzewa te są długowieczne mają wspaniałe widoki. Spacerując po lesie, gdzie nie sekwoje, po prostu zapomnieć o realnym świecie.

praktyczne zastosowanie

Drzewo jest wiecznie zielone, a należy do drzew iglastych. Ten symbol amerykańskiego stanu Kalifornia, należący do rodziny Taxodiaceae.

Sequoia jest nie tylko niezwykle piękne. Roślina jest odporna na procesy rozkładu, co sprawia, że cenny materiał do mebli z drewna i podkłady kolejowe, słupy telegraficzne i papieru. On nawet wykonane z płytek.

Średniej wielkości Sekwoja bagażnik ma średnicę około ośmiu metrów. I co roku zwiększa się o dwa i pół centymetra.

baobaby

Te drzewa są długo żył planety wpływają na ich widok każdego podróżnika. Ze szkoły wiemy, że tułów z tej rośliny jest najgrubszy świecie. Jego średnica może wynosić do dziesięciu metrów. Ale wysokość dorosłego baobab wielkiego nie będzie wymienić. To od osiemnastu do dwudziestu pięciu metrów.

Baobaby – to te same drzewa są długowieczne, jak sekwoje. Ich wiek sięga pięciu tysięcy lat. Miejscem wzrost tych drzew jest suchy Afryka. Jak udało im się przetrwać w trudnych warunkach? To pomaga roślinom do drewna. Według jego właściwości higroskopijne, przypomina gąbkę. W porze deszczowej drzewa są aktywnie wchłania wody, która jest używana w suchych okresach.

Imię żyjące drzewa, z wyjątkiem „baobab”, także „Adanson”. Właściwości tej rośliny jest jednym z najbardziej niezwykłych na świecie. Drzewo nie wysycha, nawet jeśli jest on całkowicie oderwany od kory. Łatwo buduje osłonę ponownie. Nasiona tego drzewa jest używany do gotowania wspaniały napój, który przypomina kawę. Baobab owoców jest bardzo pożywne. Są one bogate w witaminę C, wapń i dobrego smaku. shell owoce po wyschnięciu staje się twardy jak kamień. Dlatego w przyszłości jest ona wykorzystywana jako kubek lub statku. Otrzymany po spaleniu szary płód jest składnikiem do wytwarzania mydła.

badian

Niektóre stulatków wśród drzew mają bardzo ekstrawagancki wygląd. Rośliny te należą anyż, którego wiek może osiągnąć trzy tysiące lat. Nieoficjalnie tego typu nazywa się „Drzewo-Las”. I to nie jest przypadek. Anyż może wynosić nawet do tysiąca baryłek. Najważniejszym z nich znajduje się w centrum miasta. Z biegiem czasu, wydaje się grube pędy, które rosną i zakorzenić. Najstarszy uznany drzewo Dittany która rośnie w Indiach. Składa się on z trzech tysięcy małych i takiej samej liczby dużych pni. Ostatni z nich ma średnicę do sześciu metrów.

Anyż można znaleźć w północnym Wietnamie i południowo-wschodniej Chin. Pielęgnować go w Filipiny, Japonia, Abchazji, Indiach i na Jamajce. Pachnące owoce tej rośliny są używane jako przyprawa.

Jakie są długożyciowe drzewa rosną w Rosji?

Na terenie naszego kraju można znaleźć rośliny, których wiek sięga tysiące lat. Drzewa stulatków Rosja – to świerk, dąb, topola i lipa macrophylla srebro. Są te rośliny mają tendencję wszędzie.

Ciekawym drzewo to dąb. Niektóre przypadki mogą dotrzeć pięćdziesięciu metrów wysokości i średnicy dwóch metrów. Od dawna znany drzewa ze swoich właściwości leczniczych, takich jak środki wiążące, antyporostowe i przeciwzapalne. Czas trwania życia dąb może osiągnąć dwa tysiące lat.

W Czerwonej Księdze Federacji Rosyjskiej jest cis. To drzewo konkuruje na czas swojego życia z Dittany, ukończeniem dwóch lub trzech tysięcy lat. W naturalnych warunkach jest to trudne do znalezienia, ale niektóre okazy rosną na Dalekim Wschodzie i Półwyspie Sachalin.

Srebrna topola może osiągnąć wiek 1000-1500 lat, a niektóre przypadki dużych liściach lipy – 1200.