884 Shares 5210 views

Banded traszka: amfibia wygląd, żywotność, siedlisko, ciekawostki

Nie wiadomo o istnieniu smoków, jednak w Japonii i Chinach w tych mistycznych istot nadal wierzyć, budując ogromny łuk w domach, w celu spełnienia ich z honorem i być przygotowane w pełni przygotowany, gdy tajemnicze istoty raczył przybyć na naszej planecie. Jeden z przedstawicieli smoków, które występują w przyrodzie, jest uważane za paskiem grzebieniasta. To nie przypadek, bo amfibia ma grzbiet i długi ogon. Wiele osób je porównać ze smokami, z wyjątkiem miniaturową kopią gigantów, ale z braku skrzydeł. Starożytni Grecy obdarzony traszki boska moc, również ranking ich mistycznych stworzeń. Mity płazów przedstawionych jako poluryba-polucheloveka który jest zdolny do kontrolowania głębokości tłumić fale morskie i vice versa, powodują burzę.

Najlepszym siedlisko i historia powstania formie

Banded traszka należą do rzędu płazów, które żyją w wilgoci w wolno płynących wodach płytkich, często i niezbyt ciepłe. Ten typ jest określany, rzadkich traszek omatotritonov umysł, które są najbliższymi krewniakami perskich gatunków płazów. Te traszki – członkowie rodziny tej Salamander. Korzystna temperatura wody, w której amfibia spędza większość swego długiego życia, jest około 20 stopni Celsjusza, a najlepsze siedliska, gdzie osiedlili kolonię – gęste zarośla i nieprzeniknione lasy. Lądowanie, ukrywając się w gęstej trawie, zwalone drzewa lub wśród kamieni, bo preferuje samotne życie i może łatwo stać się łupem większych odpowiedników. Charakterystyczną cechą pasmowej traszki wśród innych członków gatunku jest obecność na tylnej wysokości kalenicy od 4 do 5 cm. Jest to herb fanów i wielbicieli smoków ponumerowanych wśród elementów podobieństwa płazów i latających olbrzymów.

W których kraje i regiony mogą sprostać jasny przedstawiciela rodziny salamandra?

Jeśli odpowiedź na pytanie, w jakich obszarach można znaleźć ten niezwykły amfibia, warto wspomnieć ciepłe kraje takie jak Turcja i Jordanii, ponieważ nie jest najlepszym możliwym warunki życia dla pasmowych traszki. Jednak widać przedstawiciel rodziny salamander także w Rosji, w regionie Krasnodar, Terytorium Kaukaz, Stawropol, Adygeja, Kabardyno-Bałkarii i Karaczajo-Cherkessia. By the way, banded traszka Krasnodar Territory nie jest tak jasny kolor niż jego krewnych, którzy mieszkają w gorącym Izraelu. Najprawdopodobniej jest to spowodowane faktem, że w południowych regionach traszki nie ukrywa się w zimie, a tym bardziej północna – przechodzi w stan hibernacji w okresie zimowym, który trwa czasami nawet do 6 miesięcy w roku. W cieple płazy pozostają aktywne przez cały rok. W naszych szerokościach geograficznych cykl życia jest nieco inna: zima traszka idzie na ląd w październiku. Ukrywanie w korze drzew, w norach lub zwierząt do marca lub w połowie maja, w zależności od nadejściem ocieplenia.

Co to płaz z grzebieniem na grzbiecie?

Niewielkie Tritone asia wyniki, które przedstawiono powyżej, jest to mała płazów, osiągając całkowitą długość 12-14 cm z ogona. Bardzo rzadko mężczyźni tego gatunku mogą dorastać do 17 cm, ale to jest raczej wyjątkiem niż regułą. Po zaledwie trzech dni od narodzin pasmowej traszki już można pływać, a pod koniec pierwszego tygodnia życia – jeść samodzielnie. Podobnie jak wiele innych gatunków zwierząt i owadów, które występują w przyrodzie, samiec traszki mają bardziej żywy kolor niż samice, będąc najzdolniejszych przedstawicieli gatunku. Kolor ciała zwykle ciemny oliwek do brązowych plamek, a tylna z obu stron symetryczny ozdobione srebra paskiem. U kobiet, przy czym ten pasek jest słabo wyrażone. traszki farbowanie brzuch czasami żółty, pomarańczowy czasami, czasami czerwono. Niektórzy mężczyźni na brzuchu są czarne plamy, takie cechy kobiety nie są. Młodych zwierząt różnią się jasny kolor i małą ilość brązowych plamek na ciele. W ogóle, w kolorze traszki można sądzić o jego wieku i płci.

cykl życia

Płazy rozmnażają się w wodzie, ale dużo czasu na lądzie. Kobiety banded traszka może żyć około 21 lat, ale mężczyźni nie są długowieczne. Ich średnia długość życia wynosi zaledwie 12 lat, czyli prawie dwa razy mniej niż w przypadku osób przeciwnych płci.

Traszki jest podawany do wody i żywności, jak uzyskać w ziemi?

Dieta banded traszka jest dość zróżnicowana. W wodzie, on raczy skorupiaków larwy, kijanki, owady i różnorodne wody nawet zjada małych kuzynów. Na lądzie do ekstrakcji połowów używa języka, z którego produkuje stonogi, robaki, pająki.

Banded traszka: Ciekawostki

Do jednego z najbardziej interesujących faktów dotyczących traszki, to proces reprodukcji. Jeśli mężczyzna grzebień jest w pełni otwarta – oznacza to, że jest gotowy do gry godowych i informuje o tym kobiety. Gody, jako taki, nie występuje, nie jest rytuałem, który przypomina taniec, po którym mężczyzna opuszcza spermatoforów na ziemi. Samica wybiera go, siedząc steku. Więc zapłodnienie występuje. Po 2 tygodniach, czasami miesiąc, są larwy do 12 mm.

Inną nie mniej ważny fakt – co płazy jako zagrożone. Banded traszka, a dokładniej ich liczba jest znacznie zmniejszona pod wpływem i wpływu na środowisko i ludzkie odchody w wyniku jego zaniedbania stosunek do przyrody jako całości. zanieczyszczenie wody i pragnienie ludzi, aby mieć zwierzaka w domu niezwykłego w formie Triton z grzebienia wykonany z naukowców i ekologów sklasyfikować ten rodzaj płazów rzadkie. Warto pomyśleć o tym i spróbuj cieszyć się pięknem oddali.