145 Shares 4596 views

Mount McKinley – trudno osiągnąć szczyt Ameryki Północnej

Mount McKinley jest trzecie miejsce na liście najwyższych szczytów świata. Przed jej tylko Everest, które Tybetańczycy zwanego również Qomolangma i Aconcagua – wygasłego wulkanu Ameryki Południowej Andach. Góra znajduje się na kontynencie północnoamerykańskim i jest uważany przez niektórych za geograficznym centrum Alaski gór i samego półwyspu. Gdy biceps szczyt należał do innego rosyjskiego, był nazywany duża góra, hołd dla jego majestatycznej wielkości.

Pierwsze wzmianki o górze został wykonany przez George Vancouver pod koniec XVIII wieku, świadczy wpis w swoim pamiętniku o Alasce. On uczynił znaczący wkład Wrangell, który w 1839 Mapa pokazuje zarysy gór Alaski, gdzie można zidentyfikować i McKinley. W połowie XIX wieku Lavrentiy Zagoskin poszedł studiować ten kawałek ziemi i został uderzony przez dzikości tych miejscach. Po otrzymaniu Mount McKinley współrzędne śmiałków z całego świata próbowali wspiąć się na nią, ale żeby zrobić to nie było tak łatwe.

Skała jest bardzo strome i niedostępne miejsca komplikuje sposób wspinaczy. Co więcej, jest bardzo zimna, około 5 km nad ziemią stałej temperaturze poniżej -80 ° C, Wspinając się coraz wyżej, ludzie cierpią z powodu choroby wysokościowej, ponieważ powietrze jest bardzo rzadki. Mount McKinley, mapa jest wyraźnie widoczne, ma dwa szczyty – południe i północ. Pierwszy – to najwyższa, więc wspinacze są torując drogę to było dla niej, ale jeśli pójdziesz do północnej stronie, trzeba będzie poświęcić trochę czasu na jej sąsiada.

Wspiąć się na McKinley próbował w 1903 roku, ale możliwe było nikogo. W roku 1906 znany lekarz i badacz Frederik Kuk poinformował, że wierzchołek został poddany. Przez trzy lata, śmiałek oferowane aż do nieba, i nikt nie śmiał kwestionować prawdziwości jego słów. W 1909 roku Cook wysłał telegram, że 21 kwietnia 1908 roku zdobył Biegun Północny, zaledwie kilka dni Robert Piri ogłosił, że on też tam był, dopiero w kwietniu 1909 roku. Wpływ ostatni był fakt, że kucharz nazwany kłamcą i odmawia jego osiągnięć.

Mount McKinley odegrała znaczącą rolę w tym głośnych objawień. Były członkowie wypraw Cook, którzy zmienili swoje zeznania, twierdząc, że badacz nie był na szczycie. Badanie dziennik lekarz stwierdził, że nie kłamał i naprawdę był pierwszą osobą, która odwiedziła zarówno bieguna północnego i góry Ameryki Północnej. Dzisiaj top urzędnik zdobywca uważane Hudson Stuck. Mount McKinley poddano go w 1913 roku, a pierwszy człowiek postawił stopę na szczycie, stał się członkiem wyprawy, Walter Harper, rodem z półwyspu.

Cokolwiek to było, ale do dziś szczyt w Ameryce Północnej jest uważany za jeden z najlepszych wspinaczy trudnych. Mount McKinley zaskoczony dziewiczą przyrodę, różnorodność gatunków roślin, wśród których są nie tylko porosty i mchy, ale także liściastych i iglastych drzew, piękne kwiaty. Ponadto, istnieje około czterech kilkanaście gatunków ssaków, wśród których na szczególną uwagę zasługują Niedźwiedzie grizzly i baribaly. Czystość i piękno krajobrazów przyciąga tysiące turystów rocznie, którzy przychodzą do tych miejsc.