622 Shares 9174 views

Klon lozhnoplatanovy: zdjęcia, opis

To drzewo komponować wiersze i piosenki zebrane liści jesienią piękne bukiety. W naturze istnieje wiele rodzajów drewna, jeden z nich jest lozhnoplatanovy klon. Gdyż charakteryzuje się co ma różnorodne, przeczytać artykuł.

Dlaczego Klon jawor lozhnoplatanovy nazywa?

Według legendy starożytnych Słowian w tym drzewie okazało lub „zakładkę” ludzie. Dlatego klon nigdy rozpalony piec, z niego nie robią trumny, zakładając, że wielkim grzechem leżał w ziemi żyjących ludzi.

Mężczyzna odwrócił się do jawor przekleństwa matki swoich niesfornych dzieci. Kiedy muzycy przechodzą przez klon, ścinali je i zrobić na skrzypcach. Jej głos brzmi dzieciom mówić o tym, jak wyrzuty matki przed nimi.

Serbowie istnieje inna legenda. Suchy klon stał zielony jeśli będzie ona objąć osoby obraził niesprawiedliwie. Odwrotnie, klon zielony wysycha, jeśli dotyka głęboko nieszczęśliwe lub kogoś krzywdzić ludzi.

Biały klon jawor lub

Jest to drzewo z rodzaju klon rozprzestrzeniania się w Europie – część środkowa, w Azji – na południowy-zachód. Obszar wzrostu rejestruje Francja, Ukraina, północnej Hiszpanii, Turcji i na Kaukazie.

lozhnoplatanovy klon (jawor) to drzewo liściaste. Jej wysokość sięga dwudziestu – trzydziestu pięciu metrów. Szeroka korona ma kopulasty kształt. Kora z pnia drzewa w pierwszych latach życia jest gładka, z szarym odcieniem. U dorosłych drzew jest szorstka, to skaluje odpaść. Zadbane warstwy kory na inny kolor: jasnobrązowy i różowo.

Liście są duże, równe pod względem wielkości, długość, szerokość, która – od dziesięciu do dwudziestu pięciu centymetrów. Składają się one z pięcioma ostrzami. Ich poszarpane krawędzie. Kolor ciemny zielony, magenta, żółty, fioletowy, w zależności od sezonu. Kwiaty żółto-zielony odcień zbierane spływu szczotek do dwudziestu centymetrów. Kwiaty w kwiatostanie jest wiele, od dwudziestu do pięćdziesięciu sztuk.

Parami umieszczone ziarna mają kształt kulisty, w postaci pstra. Każde ziarno jest wyposażony w małe skrzydła, które czynią go podczas latania upadku. Wiatr niesie nasiona na długich dystansach.

Klon lozhnoplatanovy, zdjęcia, które można zobaczyć w artykule – silne drzewo. Ale to jest uzależnione od pojawienia się na liściach różnych plam kolorystycznych: czarny, szary, brązowy. Ten grzybów chorobotwórczych. Liście klonu są pożywką dla owadów z rzędu Lepidoptera.

Co jest uprawiana i gdzie stosować?

drewno klonowe jest ceniony lozhnoplatanovy. Opis gatunki jawor podano na właściwości drewna. Miał biały, jedwabisty, błyszczący, posiada wysoką trwałość. Białe drewno klonowe meble produkcja, meble, instrumenty muzyczne, szyna seksualną, parkiet. Czasami struktura włókien drzewnych, znacznie zwiększa jego wartość. Jest on używany do układania płytek.

Biały klon – dobra roślina miód. Jej kwiaty wytwarzają duże nektaru i pyłku – surowiec do przetwarzania przez pszczoły, w wyniku aromatycznej miodu.

Klon biały w projektowaniu krajobrazu

To drzewo jest odporna na silne podmuchy wiatru, zanieczyszczenie powietrza i solą. Dlatego też jest popularny dla krajobrazu w miejskich terenach, pobocza dróg, seashores. Obecnie klon rozprzestrzeniać północnej części wzrostu w Skandynawii i Wysp Brytyjskich.

Na terenie Ameryki Północnej w Nowym Jorku, New England i wzdłuż zachodniego wybrzeża Pacyfiku można znaleźć dzikie biały klon. Jako kultury drzew rosną w wielu regionach o klimacie umiarkowanym, na przykład, Nowa Zelandia, Falklandy.

klon Atropurpureum

Gatunek ten lozhnoplatanovogo klonowy – liściastych, wolno rosnące drzewo. Osiąga dwadzieścia pięć metrów wysokości i dwanaście średnicy. Gęsty korona jest owalna. Liści składa się z pięciu płatków. Ich górna część – ciemnozielone, a dno – ciemny fiolet. Młode liście przyciągają wzrok czerwono-brązowy odcień. Okres kwitnienia – w miesiącu maju. Żółto-zielone kwiaty w racemes. Owoc ma kształt skrzydła, nazywa wirniki.

Klon lozhnoplatanovy Atropurpureum lubi dużo światła, ale może rosnąć w cieniu. Nie toleruje gleby nadmiernie mokro, na sucho i solanką. Preferuje żyzne gleby z dobrym drenażem. Z powodu wysokich walorach dekoracyjnych stosowanych do dekoracji krajobrazu: tworzenie tablic hedgingowe gajów. Drzewo jest dostosowany do zanieczyszczeń pyłowych i gazowych. Toleruje zimę, ale w ciężkim zimno potrzebuje schronienia, nie vymerznut.

klon Leopoldi

To drzewo osiąga wysokość dziesięciu do piętnastu metrów. Jego szeroki wieniec ma kształt ostrosłupa o średnicy ośmiu metrów. Liście są duże, intensywnie zielony. Na powierzchni są wyraźnie widoczne nierówne plamy w postaci sektorów i drobin białe, kremowe lub jasnozielony kolor, który jesienią żółkną. Czas kwitnienia jest w kwietniu. Kwiaty są małe, czerwonawy odcień. Owoce, pstra są brązowe.

Częściej szczepione klony, a ich wysokość zależy od wysokości pnia. Leopoldi inny efekt dekoracyjny, szczególnie wiosną. Drzewa sadzone pojedynczo i w grupach. Spośród nich tworzyć kompozycje krajobrazowe oraz alejki.

Klon lozhnoplatanovy Leopoldi lubi dużo światła, ale rośnie w cieniu w każdej glebie, z wyjątkiem zbyt wilgotne, suche i soli fizjologicznej. Propagowane przez nasion i sadzonek. Nie można tolerować zimie z ciężkich mrozów może obmerznut. Będą rosły słabo i tracą dekoracyjne. W związku z tym, tego rodzaju coraz częściej pokazuje swoje najlepsze cechy, wyprowadzeni na obszarach o ciepłym klimacie.

wykorzystanie

W dzikim rośnie sto pięćdziesiąt gatunków klonu, z których większość, w tym klon lozhnoplatanovy, szeroko stosowane w konstrukcji obszaru projektowego. To drzewo jest bardzo dekoracyjny w każdym sezonie. Wiosna cieszy oko z długim kwitnieniem i jasnej kolorystyce z młodych pędów w lecie – wspaniałej koronie, w cieniu których można ukryć przed słońcem. Jesienią charakter przemalować liście w różnych kolorach. W zimie przyciąga niezwykłą kory kolor. Klon drzewa są sadzone pojedynczo iw grupach, w celu utworzenia zabezpieczenia. Korona może być wykonana z dowolnego kształtu.

Klon drewna wykonane meble, wyposażenie sportowe, instrumenty muzyczne, farby, żółty i czarny. Klon – doskonała roślina miód. Zebrane z jednego pyłku drzew w przetwarzaniu pszczół daje dziesięć kilogramów miodu. Klon daje sok, który jest używany do zrobić syrop z cukru i cukru. Liście są używane do paszy i ściółki dla niego.

Stosowane w medycynie

W celach terapeutycznych, z wykorzystaniem wszystkich części drzewa: liści i nasion, kory gałęzi, korzeni i soku. Liście są najpierw suszone na słońcu, a następnie – w cieniu. Nasiona należy zbierać tylko dojrzały i wysuszono w suszarce lub piecu. Do przechowywania, umieszcza się je w płóciennych woreczkach. Suszone nasiona i liście nie mogą być stosowane po dwóch latach przechowywania. Kora jest usuwana starannie wysuszono pod palącym słońca lub w piecu. Pojemnik do przechowywania jest zamknięty.