855 Shares 1030 views

Zbieranie grzybów: smardzami i linii – szkód i świadczeń

Wczesną wiosną, gdy śnieg schodzi ostatni i wszyscy wokół się do życia w naszych lasach są pierwsze grzyby – smardze i linie. Pomarszczone, z cudownym aromatem, te grzyby dawna czczone w Rosji. Istnieją legendy, według których takie grzyby pomaga zachować młodość. Ponadto wiosną tego roku, „Przebiśniegi” jest wymieniona w statutach Berestovs że znaleźli archeolodzy pod Nowogród katedrze św Pantelejmona. Opisali linii fakt obróbki smardzy i chorobami, takimi jak krótkowzroczności, dalekowzroczności wiek i inne choroby oczu (wspomnianych grzybów przygotowuje specjalną infuzji).

Obecnie grzyby linie przyjść także do laboratorium. Właściwości terapeutyczne tych grzybów zostały potwierdzone w wielu badaniach. Są one ważne, stwierdzono, że nie tylko wzmacnia mięśnie oka, ale również aktywnie pomaga zachować przejrzystość soczewki oka.

Jak oni odnaleźć w lesie? Morels są dość duże grzyby, które są wyraźnie rozdzielone stopy i kapelusz. Ostatnio zebrane w fałdach i ma brązowy kolor różnych odcieni. Po drugiej stronie pokrywy znajduje sporów powierzchni. Istnieją dwa rodzaje smardzami – jadalny i stożkowaty. Mogą rozróżnić po kształcie kapelusza: pierwszy czapeczka ma okrągłą szarobrązowe do głębokich komórkach. Nasadka stożkowa Morel wydłużony góry przypomina zaciskany kapsel, którego podstawa jest prirosshy do krawędzi nogawki. Poza tym, jego głowa jest znacznie ciemniejszy niż jadalne Morel.

Grzyby linie są bliskie smardzami. Można odróżnić je także kapelusza. Ma nieregularny kształt i składa się z wielu chaotycznych fałd. Z wyglądu przypomina mózg. Kolor kołpaka jest ciemnobrązowy. Noga grubsza od tej Morel. Ponadto, ten rodzaj jest uważany warunkowo jadalne. Słowa znacznie trudniej przekazać wygląd smardzami i linii. Photo bardziej pouczające, z ich pomocą zidentyfikować grzyby w lesie będzie dużo łatwiejsze. Teraz jest czas, aby dowiedzieć się, gdzie można je znaleźć.

morels chciał osiedlić się w miejscach, gdzie nie było wcześniej pożar. Dlatego bardzo często można je znaleźć w dużych ilościach w polu, gdzie były pożary lasów. Pierwszy pojawiać smardze. Najczęściej grzyby pojawiają się w publicznych i ciepłych miejscach – w polanach. Należy pamiętać, że jeden nie rosną. Jeśli wyczyszczenie widoczne Morel, to z pewnością nie jest liczbą, trzeba tylko dobrej Szukaj wśród zeszłorocznych martwej trawie.

Dla niedoświadczonych grzybiarzy należy zauważyć, że z tych gatunków grzybów z nich ma w swoim organizmie toksyny, takie jak giromitrin. W małych dawkach, jest to bezpieczne, lecz w większym ma takie samo działanie jak pale muchomor. Toksyna nie traci swoich właściwości nawet podczas gotowania i płukania. Grzyb zawierające tę substancję – Gyromitra. Morel – grzyb, który nie zawiera takiej trucizny, więc jest bezpieczniej. Ale mimo to, ich surowe jedzenie nie może być, trzeba odpowiednie leczenie. Umiejętnie przygotowane dania – że Morel, że z linii – są bardzo apetyczny i smaczny.