689 Shares 8316 views

Rewolwery mołdawskie: przepisy na domowej roboty wypieki

Jak przygotować mołdowskie rewolwery? Przepis na to niezwykłe naczynie z różnymi wypełnieniami zostanie przedstawiony nieco niższy.


Informacje ogólne

Jaka jest mołdawska bunsk? Praktycznie każdy Mołdawiec zna przepis na to danie.

Zdaniem ekspertów, skręcenie nazywa się rolką z ciasta, co jest bardzo popularne w kuchni mołdawskiej. Do przygotowania tego produktu stosuje się tę samą bazę jak w przypadku placidów. Dodatkowo dodaje się jaja i dużą ilość oleju słonecznikowego.

Mołdawski vertuta, którego receptura zostanie rozważona poniżej, jest wykonana z ciasta, który jest zwinięty, a następnie rozciągnięty rękami do grubości zwykłego papieru. Następnie pokryta jest małą warstwą napełniania, a następnie zwinięta w ciasną rolkę, która w przyszłości jest zwinięta.

Moldawian Vertuta: przepisy na domowej roboty wypieki

Aby przygotować dane naczynie konieczne jest użycie następujących elementów:

 • Mąka z pszenicy – ok. 3 szklanki;
 • Woda pitna – około 1 filiżanki;
 • Świeże jaja kurczaka – 2 szt.
 • Masło – nie więcej niż 50 g;
 • Olej roślinny – około 0,5 filiżanki.

Wszystkie wymienione składniki są niezbędne do wyrabiania ciasta. W odniesieniu do napełniania, do jego przygotowania należy użyć:

 • Ser wiejski – około 500 g;
 • Sól kuchenna – 5 g;
 • Jaja świeże małe – 2 szt.
 • Zielona cebula świeże – mała grona;
 • Dill pachnący – mały grono;
 • Kwaśna śmietanka nie jest bardzo gruba – 10 g;
 • Żółtko jajko – 2 szt. (Do smarowania).

Rozwiąż ciasto

Jak należy prowadzić rewolucje mołdawskie? Przepis na takie produkty wymaga starannego wyrabiania ciasta. W tym celu mąkę z pszenicy przesiewa się do miski, a następnie do niej dodaje jajka i łyżka drewniana jest ingerowana. Ponadto, osobno do szklance ciepłej wody, wlać olej roślinny i wlać do soli. Uzyskaną mieszaninę dodaje się do mąki, po czym produkty są intensywnie mieszane aż do otrzymania elastycznego testu. Przykryć podstawę serwetką, zostawić na spoczynek przez 30 minut.

Przygotowanie napełnienia

Mołdawski whorl z serem domowym , przepis, który każdy musi wiedzieć, okazuje się nie tylko smaczny, ale także użyteczny. Aby przygotować farsz do takiego produktu, rustykalny twaróg jest dobrze uziemiony jajami i solą. Obok nich dodać kwaśną śmietanę i drobno posiekane zioła.

Proces formowania

Jak powstają mołdowskie rewolwery? Przepis na takie produkty wymaga użycia klasycznej metody. Reszta ciasta przaśnego jest podzielona na równe części, a następnie tworzą się z nich kule, które są układane na stole, smarowane olejem roślinnym. Każdy produkt jest bardzo cienki, a następnie podawany z niewielką ilością stopionego masła. Następnie na całej powierzchni liścia napełnia się twaróg.

Przygotowana warstwa jest złożona w zwartej rolce i starannie skręcana w wiązkę. Ograniczając kiełbasę ślimakiem, rozprowadza się na środku smarowanych, odpornych na ciepło naczyń.

Z pozostałych warstw testu wykonuje się dokładnie te same półfabrykaty, które są również umieszczane w formie. Na samym końcu, wcześniej przygotowane żółtka jajowe miesza się z 2 dużymi łyżkami wody, po czym są bardzo smarowane Vertutą.

Pieczenie w piecu

Jak wypalone są mołdowskie rewolwery? Przepis wymaga użycia nagrzanego piekarnika do 197 stopni. Przesyła wszystkie produkty i wypieka je przez 40 minut (do jasnobrązowego).

Przedstaw się do stołu

Przedstawić naczynie stołu bezpośrednio po obróbce cieplnej. Chociaż niektóre gospodynie domowe wolą używać wiatraków w zimnej formie. Również do mołdawskiego ciasta konieczne jest podawanie słodkiej gorącej herbaty.

Fruit Vertex Moldovan: przepis krok po kroku

Niewiele osób wie, ale rzeczy z mołdawskiej kuchni uważane nie tylko mogą być pieczone w piecu, ale także smażyć na patelni. Jak wdrożyć ten proces, omówimy dalej.

Tak więc, w celu przygotowania vertuta konieczne jest zakup:

 • Jajko jest duże – 1 sztuka;
 • Mąka pszenna – 1,5 szklanki;
 • Olej roślinny – około 150 ml (20 ml w cieście, a reszta – do smażenia);
 • Woda pitna – 0,5 kubka;
 • Ocet 9% jabłko – kilka kropli;
 • Jabłka świeże słodkie i kwaśne – 4 szt.
 • Cukier lekki – 40 g;
 • Sól kuchenna – szczypta;
 • Świeże masło – 30 g.

Robienie ciasta

Receptura kwitnienia mołdowskiego pie wymaga spełnienia wszystkich opisanych wymagań. Do takiego produktu należy mieszać zwykłą wodę pitną z naturalnym ocetem, solą stołową i olejem roślinnym. Następnie, w oddzielnej misce, trzeba przesiać mąkę, złamać jajko z kurczaka i wlać wcześniej przygotowaną mieszaninę.

Wymieszać składniki rękami, uzyskać elastyczne ciasto. Został przykryty ręcznikiem i pozwolił mu odpocząć przez 20 minut.

Przygotowanie napełnienia

Aby wypełnić vertuta, jabłka kwaśno-słodkie są czyszczone i przetarte na dużym tarkę. Tak, że nie stają się czarne, są posypane niewielką ilością soku z cytryny.

Proces formowania

Jak tylko ciasto spoczywa, dzieli się na 5 części i bardzo cienko zwija się za pomocą konwencjonalnego kołka tocznego. Następnie każda warstwa jest smarowana miękkim masłem. Potem pokryją się farszem jabłek i posypują się cukrem.

Rolki toczne opisane w poprzedniej recepturze, krawędzie produktu mocno zaciskane. Następnie każda rolka składa się ze ślimakiem i lekko przechodzi przez walec. W takim przypadku należy wziąć pod uwagę rozmiar patelni, która później będzie prażona przez wierzchołki.

Fry Moldovan produkty na piecu

Frytkowanie rewolwery w patelni jest dosyć proste. W tym celu naczynia są mocno rozgrzane pod wpływem ognia i oleju roślinnego. Po ułożeniu wytworzonego produktu smażono ją od dwóch minut po silnym ogniu.

Po przebraniu się vertuty, przykryj pokrywką pokrywę. Jednocześnie ogień jest ograniczony do minimum. W tej postaci produkty są gotowane przez około 5 minut po każdej stronie.

Prawidłowa żywność do stołu

Możesz użyć mołdawskich rewolwerów jako przekąskę i jako deser. W tym przypadku iw innych przypadkach takie produkty powinny być podawane do stołu w formie gorącej. Należy to zrobić z herbatą lub innymi napojami.

Pomocne porady

W tym artykule przedstawiliśmy dwa najprostsze i najbardziej dostępne sposoby, w jaki sposób można szybko i łatwo tworzyć Mołdawskie rewolwery. Należy jednak zauważyć, że istnieją inne możliwości przygotowania tego naczynia. Na przykład niektóre gospodynie domowe używają sera, w tym brynzy, smażonej cebulki, a nawet mięsa (mięsa mielonego). Nawiasem mówiąc, z takim napełnianiem, vertutis nie jest mniej smaczne i satysfakcjonujące niż z serem i jabłkami.