890 Shares 5233 views

Przepisy na pierogi z ziemniakami. Przygotowanie vareniksów

Pierogi przygotowywane są z różnych rodzajów ciasta. Istnieje wiele sposobów, w których można wybrać najbardziej odpowiedni. Niektóre gospodynie domowe naiwnie wierzą, że w tym naczyniu najważniejsze jest wypełnienie. Ale jest to błędna opinia. Przygotowanie vareniki to poważny środek, w którym każdy etap ma decydujące znaczenie. A ciasto jest jednym z głównych składników. Aby to zrobić, wystarczy zestaw prostych produktów. Zastanów się nad recepturami testowymi na pierogi z ziemniakami i innymi nadzieniami.


Trzy komponenty

Jest to najprostszy przepis na test. Trwa tylko trzy składniki, które są zawsze w domu. Weź 500 gramów dobrej mąki pszennej, 3 duże łyżki oleju roślinnego i 2 szczypie soli. Gotujemy ciasto na wodzie i potrzebujemy jednego szkła. Na początek płyn musi być rozgrzany do temperatury około 90 stopni. Zapewni to test wytrzymałości i elastyczności. Następnie dodaj wodę i olej roślinny. Wszystko mieszać i wlać do mąki. Ugniatamy strome ciasto i owijamy je filmem żywnościowym, zostawiamy na godzinę. W tym czasie można przygotować napełnianie i przejść do formowania vareniki.

Ciasto z jajkiem

Przepisy na pierogi z ziemniakami są tak zróżnicowane, że nie każda gospodyni zna całą listę. W następnej wersji, poza głównymi składnikami, stosuje się jajko z kurczaka. Musisz wziąć 500 gramów mąki pszennej, 150 gramów wody, szczyptę soli i dwóch jaj kurzych. Ważne wskazówki: przed przygotowaniem ciasta najlepiej przesiać mąkę, to będzie delikatniejsze. Wlać przygotowaną mąkę do miski i wstawić do niej lejek. W tym my jedziemy w jajka, wylejemy sól i wylejemy wodę. Teraz delikatnie ugnij ciasto na wodzie. Gotowy produkt nie powinien trzymać się dłoni. Dobre ciasto jest gładkie w dotyku i elastyczne. Teraz możesz z niej tworzyć vareniki.

Dodawanie mleka

Opisane powyżej przepisy kulinarne na pierogi z ziemniakami (na wodzie) są po prostu doskonałe. Ale jest bardziej skomplikowana opcja. Do gotowania potrzebujesz jednego kurczaka, 400 g mąki pszennej, 100 mililitrów mleka i szczyptę soli. Najpierw złamać jajko w misce i lekko go pobić. Następnie dodać mleko i sól. W oddzielnej misce wylej mąkę i wprowadź rowek w środku. Następnie wlej delikatnie ciecz i delikatnie najpierw widelcem, a potem rękami – ugniatamy go. Ciasto na mleku jest elastyczne i elastyczne. Po zmieszaniu można pozostawić go na stole, przykryty ręcznikiem, przez 20-30 minut.

Ciasto na jogurcie

Dzisiaj można kupić półfabrykaty w sklepie. Niezaprzeczalnie, domowej roboty, gotowane z miłością własnymi rękami, jest zawsze lepsze. Inną dobrą opcją jest ciasto na kefir. Jak widać, w przygotowaniu można używać dowolnych improwizowanych produktów, które są dostępne w domu. Weź 400 mililitrów kefiru, pół łyżeczki soli, jedną trzecią małej łyżeczki sody, jednego jajka i 800 gramów mąki dobrej jakości. Kefir wlał do odpowiedniego pojemnika. Oddzielnie, lekko pokręć jaja, a następnie dodaj je do pierwszego pojemnika. W oddzielnej misce wylej jedną trzecią mąki i wló do niej mieszaninę jogurtu i jajek. Zacznij ugniatać ciasto i w razie potrzeby dodaj resztę mąki. Gotowy produkt nie powinien trzymać się dłoni. To nie ma znaczenia, to ciasto na mleko, wodę lub kefir, – należy bardzo ugniatać. Teraz możesz przejść do formowania vareniki.

Serum Dough

Surowica jest również idealna do wytwarzania ciasta. Do tej receptury potrzebny jest kilogram dobrej mąki, 500 mililitrów surowicy, pół łyżeczki soli i jedno jajko z kurczaka. Zacznijmy od jajka. Musi być złamany w misce i lekko pobić. Szczególna gorliwość nie jest tego warta. To nie jest herbatnik, musimy dokładnie zmieszać żółtko i białko. Teraz dodaj do soli jajka i surowicy. Znowu wszystko jest dobrze wymieszane. W osobnej miseczce wlać mąkę, którą należy najpierw przesiać. Pozostała część mąki (około 100-200 gramów). Dodamy je w miarę potrzeb podczas testu ugniatania. Jak zwykle wykonujemy rowek w środku zsuwanego mąki i wlej do niego ciekłą bazę. Zacznij delikatnie wymieszać zawartość widelcem, a gdy masa staje się grubsza, ugnij ciasto rękami. Kiedy stanie się sprężysty i przestaje się przyklejać do rąk, należy go zwinąć w kulkę, sproszkować mąką, przykryć czystym ręcznikiem kuchennym i pozostawić na dziesięć minut. Następnie przejść do formowania vareniki, jeśli wypełnienie jest już gotowe.

Zapiekane ciasto

Przepisy na pierogi z ziemniakami są również oryginalne. Weźmy na przykład warzone ciasto – ma delikatną fakturę. I można je gotować na mleku i na wodzie, z jajkami lub bez. Rozważmy przepis na chude ciasto. Aby to zrobić, potrzebujesz dwóch kieliszków mąki, dwóch dużych łyżek oleju roślinnego, szklankę wrzącej wody i szczyptę soli. Teraz proces jest ważny. Mąkę wylewa się do miski i dodajemy do niej soli i oleju roślinnego. Zacznij odlewania do wrzącej wody (stromej wrzącej wody). Robimy to starannie, powoli, cienką kroplą. Jednocześnie konieczne jest mieszanie masy, dzięki czemu jest jednorodna. Następnie rozłożyć ciasto na stół i wrzucić do cienkiego ciasta, od którego wycinamy kółka do modelowania vareniki. Struktura testu jest taka, że nie przykleja się do powierzchni i nie będzie wymagana dodatkowa mąka. Następnie bierzemy przygotowane farsz i zaczynają tworzyć vareniki. W środku każdego kubka ułożyć niewielką część napełnienia, złożyć na pół i posmarować krawędzie.

Zaparzone ciasto na wodzie z jajkami

Możesz skomplikować receptę i dodać jaja. To ciasto nie będzie już chude. Do gotowania potrzebujesz 2 szklanek mąki, pół szklanki wody, jednej trzeciej łyżeczki soli, jednego kurczaka i pół małej łyżeczki cukru. Najpierw mieszamy jajko z solą i cukrem. Następnie zacznij dodawać do tej mieszaniny gotowane ciepłej wody. W tym przypadku zawartość miski powinna być intensywnie zakłócana tak, aby białko nie było zagięte. Natychmiast po tym zacznij wylewać mąką w małych porcjach. Ugniatamy ciasto, które powinno być gładkie, elastyczne i przypominać dobrą glinę. Teraz zacznijmy gotować kluski.

Zaparzone ciasto na mleko

Ta recepta może być nazwana najtrudniejszą ze wszystkich, chociaż ciasto może być przygotowane w ten sposób nawet przez początek gospodyni. Weź 3 szklanki mąki, trzy białka z kurczaka, szklankę mleka, połowę małą łyżeczkę cukru, jedną trzecią soli herbaty i 40 g masła. Umieścić ogień pojemnik (patelnia lub rondel) i wlać do niego mleko. Dodaj masło, cukier i sól. Ogień świetnie się, dopóki nie zagotuje mieszanina. Następnie zmniejszamy je, co przekłada się na średnią. Na powierzchni mleka nie powinno się pianki. Teraz zaczynamy dodawać szklankę mąki do mleka. Ingerujemy bardzo ostrożnie, aby nie pojawiły się grudki. Potem wyjmij szalot z ognia i ostudź go trochę. Dalej jest to konieczne szybko, nie pozwalając im zwijać się, prowadzić wiewiórki. Następnie dodaj pozostałą mąkę i ugniataj ciasto. Zgodnie ze spójnością nie powinna różnić się od produktu przygotowanego według poprzednich receptur. Ciasto staje się miękkie, elastyczne i delikatne. Z tego można zrobić pyszne pierogi. Krok po kroku jest konieczne przeprowadzenie wszystkich działań – a potem wszystko się okaże.

Ciasto w maszynie do chleba

Przygotowanie vareniki nie może być nazwane szybkie. Jednak nowoczesna gospodyni może zawsze korzystać z usług technologii. Baker jest wiernym asystentem w kuchni. Z jego pomocą można nie tylko piec różnych rodzajów pysznego chleba, ale również ugnieść ciasto bez większych problemów. Należy zauważyć, że to sprawia, że chleb jest bardzo wysokiej jakości. Oferujemy Państwu uniwersalny przepis na vareniki z dowolnym napełnianiem. Zajmie 550 gramów mąki, 100 mililitrów wody, 225 mililitrów mleka, pół łyżeczki sody wodnej i pół łyżki soli. Zasada działania dla wszystkich piekarzy jest taka sama, więc można przyjąć ten przepis jako podstawę, zmieniając tylko kolejność produktów z zakładkami. Zacznijmy więc.

Mierzymy niezbędną ilość wody i mleka. Ogólnie powinien wynosić 325 mililitrów. Rozpuszcza się w ciekłych soli i octu, które są suszone octem. Wlewamy mąkę do wiadra chleba i wypuszczamy ciecz na wierzch. W przypadku niektórych modeli kolejność zakładek jest inna. Najpierw wlać wszystkie ciekłe składniki do miski, a następnie wlać do mąki. Dokładnie przeczytaj instrukcje. Teraz umieścimy właściwy program. Może to być "ciasto" lub "ciasto makaronowe". Włączamy urządzenie do wypiekania chleba i czekamy na koniec partii. Proces trwa od 15 do 30 minut w zależności od modelu.

Ciasto na wodzie mineralnej

W końcu jeszcze jedna niezwykła recepta, jak przygotować ciasto na vareniki. Weź dwa jajka, 100 ml zimnej wody mineralnej, szczyptę soli, łyżkę oleju roślinnego i mąki. Proces gotowania jest standardowy. Wlać mąkę do miski i włożyć rowek. W oddzielnej misce mieszamy wodę mineralną, sól, jaja i olej roślinny. Teraz wymieszaj substancje płynne i suche i ugnij ciasto.

Kilka wskazówek

Głównymi składnikami ciasta są mąka i woda. Aby poprawić smak, można dodać jaja i zastąpić wodę mlekiem, serwatką lub kefirem. Umiemy soli koniecznie. Nawet niewielka szpilka poprawi smak ciasta. Gotowy produkt najlepiej pokryty jest ręcznikiem lub owiniętym folią spożywczą i pozostawić "odpocząć" przez 20-30 minut. Następnie można przejść do formowania vareniki różnymi wypełnieniami. Gotuj vareniki w wystarczającej ilości wrzącej wody, w małych porcjach.