472 Shares 9665 views

Gotowana wieprzowina z wieprzowiną

W zawodzie jestem inżynierem-technologiem zajmującym się przetwarzaniem produktów rolnych. Ogólnie rzecz biorąc, praca dotyczy głównie mięsa, mleka, produktów roślinnych i wszystkich związanych z rolnictwem. Dzięki mojemu zawodzie zacząłem rozumieć pożywienie, zwłaszcza mięso. Byłem bardzo zaskoczony, gdy dowiedziałem się, co wieprzowa wieprzowa. Okazuje się, że to mięso może być gotowane w domu. Wieprzowina na zimno jest kawałkiem filetu mięsnego przyprawionego różnymi przyprawami i pieczonego w piecu. Idealnie, na zimno gotowane wieprzowina przygotowywane są ze specjalnych kawałków mięsa tusz lub tusz. Zwykle używana jest szynka wieprzowa (jest to obszar między sacrum a udem), ponieważ ma w nim najwięcej mięsa. Dlatego dzisiaj będziemy mieli wieprzowinę wieprzowinę. Postaram się opisać cały proces przygotowania tej delikatności w możliwie największym stopniu.


Do gotowania potrzebujemy 1,5 kilograma miąższu wieprzowego, 8 ząbków czosnku, pieprzu czarnego, majonezu, trochę musztardy i soli do smaku. Należy zauważyć, że makaron wieprzowy z mięsa wieprzowego zajmuje dużo czasu, ponieważ mięso przed wypiekiem powinno być marynowane prawidłowo. Przygotuj marynatę: niech czosnek przebije delikatnym tarką, posypuje solą, pieprzem i wymiesza wszystko. Mięso nie powinno być zamrażane, więc jeśli masz mrożoną wieprzowinę – poczekaj, aż całkowicie zniknie. W razie potrzeby wykonujemy głębokie kawałki mięsa. Następnie, w tych sekcjach, układaj mieszankę czosnku z papryką, ponieważ powinna ona wymazać cały kawałek mięsa. W tym stanie pozostawiamy mięso przez całą noc, więc będzie lepiej nasączona i będzie pachnąca.

Następnego ranka przygotowujemy sos majonezowy: bierzemy 100 ml majonezu, łyżeczkę przygotowanej musztardy, wymieszamy wszystko i wymazujemy kawałek mięsa ze wszystkich stron. Wieprzowina gotowana będzie wypiekana przez długi czas, więc bądź cierpliwa. Podgrzewaj piekarnik do 300 ° C i piec przez pół godziny. Następnie należy obniżyć temperaturę do 200 ° C i wypiekać przez półtorej godziny. Takie mięso jest dobrze podane na stole z bocznym półmiskiem, chociaż moi chłopcy lubią jeść tak. Ogólnie wieprzowina jest sprzedawana w prawie wszystkich sklepach mięsnych, ale nie jest tak smaczna jak domowej roboty, wierz mi.

Przy okazji, z wieprzowiny otrzymują nie tylko pyszne drugie dania, ale także pierwszy. Przepis podzielił mój przyjaciel, w zeszłym latem wyjechała do Kaukazu, gdzie mieszkała w tej samej rodzinie, gdzie nauczyła się gotować szalunek. To taka bogata zupa, przygotowana z mięsa młodego jagnięcina. Ale będziemy gotować shulum z wieprzowiny, ponieważ jagnięcina w naszym regionie jest rzadka.

Potrzebujemy 400 gramów wieprzowiny z kością (bulion jest tak bogaty), dwa średnie ziemniaki, buraki średniej wielkości, duża żarówka, kolendry zieleni, sól i pieprz pachnące. Najpierw ugotuj mięso, gotuj przez długi czas – około 3 godzin, tak, że bulion okazał się bogaty. Nie zapomnij soli bulionu. Potem ziemniaki są moje, oczyszczane i pokrojone w kostkę. Buraki są również moje, obrane i pokrojone w małe kostki. Wszystko to jest rozmieszczone w bulionie mięsa, gotuj, aż buraki będą miękkie. Potem chowamy cebulę i posłamy ją do shultu. Dajemy kucharz kolejne 20 minut, gdy naczynie jest gotowe, rozłożone na talerzy i posypujemy zielenią selera. Na Kaukazie śliwka jedzona jest z kolendrą. To danie jest bardzo podobne do naszego barszczu, ale nadal nieco inaczej. I mówią, że lepiej jest gotować szalunek na ogniu na świeżym powietrzu. Trzeba starać się ugotować w ten sposób, zwłaszcza w porze piknikowej i wędrówki z nocą. Moim zdaniem, w shulcie można dodać trochę więcej zbóż, na przykład pszenicy lub owsa, więc będzie to jeszcze bardziej pożywne. Cóż, przepisy zostały rozebrane, teraz pozostaje kupić mięso i zbierać się w kampanii. Bon appetit i dobry wypoczynek dla ciebie!