201 Shares 4975 views

Zupa dietetyczna z dyni z zielenią i jajkiem

Smaczne potrawy były zawsze elementem wakacji, ale w życiu codziennym staramy się również przygotować coś pożywnego i oryginalnego. Jednakże w większości przypadków traktaty takie mają bardzo dużą wartość energetyczną. Są one przeciwwskazane u osób z nadwagą, więc coraz więcej zainteresowań budzi taką dietetyczną opcję jako zupę dietetyczną. W tym artykule opisano, jak przygotować zupę dietetyczną z jaj dyni i przepiórki.


Składniki do przygotowywania zup:

– Dynia słodka odmiana, dojrzała, młoda – 600 gramów;

Krowy beztłuszczowe – 1 litr;

– zieleniny koperku – 100 gramów;

– kilka pietruszki – 100 gramów;

– świeży sorrel – 100 gramów;

– bułgarski pieprz (papryka) – 150 gramów;

– przepiórcze jajko – 6 sztuk;

– pomidor jest dojrzały, duży – 1 sztuka.

Sposób przygotowania:

Jak przygotować zupy dietetyczne, napisać wiele książek i artykułów, ale nie wszyscy z nich zwracali uwagę na bezpieczeństwo składników. Ta recepta przewiduje stosowanie tylko produktów przyjaznych dla środowiska, więc najlepszym rozwiązaniem będą domowe warzywa.

Umyj dynię, a następnie delikatnie zdejmij młodą skórkę i nasiona ostrym nożem. Mięso musi być cięte na duże kawałki o wielkości 5×5 x 5 cm.

Dokładnie umyj zielenię zimną wodą, a następnie zanurz ją w oddzielnym kubku. Przed przygotowaniem zupy dietetycznej wszystkie produkty powinny być nie tylko umyte, ale także nieszkodliwe. Zanurzenie usunie szkodliwe azotany z roślin i sprawia, że potrawa jest o wiele bardziej użyteczne i smaczne.

Pieprz jest również umyty, pokroić na dwie części i wyjąć wszystkie nasiona i rdzeń. Wytnij warzywa na długie, ale cienkie paski, sól solą morską i zostaw na bok, aby wydzielić sok.

Jaja przepiórki gotują twardo, a następnie szybko zanurza się w lodowatej wodzie i delikatnie zdejmij osłonę. Będą one doskonałym dodatkiem do dania. Mogą być wprowadzane bezpośrednio przed podaniem w zupie dietetycznej.

Dynia wkłada się do głębokiego garnka i wyleje z filtrowaną wodą. Przygotuj warzywa, gotować i palić przez co najmniej 15 minut. Dodać bulion w osobnym kubku. Ukończone kawałki dyni umieścić w blenderze i przekształcić w jednorodną puree.

Umieść pomidor w wodzie przez kilka chwil, a następnie delikatnie zetnij skórę. Należy je usunąć nawet z młodych pomidorów, gdyż gromadzi szkodliwe substancje. Umieścić pomidor w mikserze i wymieszać w skorupkach z dyni.

Dynia puree wlać bulion i mleko i ponownie włożyć do ognia. W zupie dietetycznej dodać pieprz wraz z sokiem.

Zanurzona zielenia jest częściowo rozdarta na małe kawałki, częściowo przetarowana w zaprawę i dodana do zupy dietetycznej na dwie minuty przed końcem gotowania.

Przykryj szmatką pokrywę, przykryj ciepłym kocem i pozostaw na pół godziny, aby nalegać. Służyć zupę lepiej w małych talerzy zupy, zdobiąc naczynie dwoma połówkami przepiórek.

Zupa dyniowa jest smaczna i smakuje bardzo podobnie do tłuczonych ziemniaków, ale ma niską zawartość kalorii. Ze względu na fakt, że danie ma kremową konsystencję, gdy jest używany, człowiek nie odczuwa głodu przez długi czas. Zupę można zjeść na śniadanie i kolację. Zawiera wiele różnych witamin i pomaga zmniejszyć masę ciała. Włókno, będące głównym składnikiem warzyw, pobudza czyszczenie jelit i normalizuje perystaltykę i trawienie. Przepiórka jajka jest pełnoprawnym źródłem mikroelementów i, oczywiście, białkiem. W zupie z dyni kremu można dodać seler zwyczajny, trochę czosnku, a także liści bazylii. To danie jest odpowiednie do włączenia do menu dla dzieci, a także jako pierwszy posiłek w obfitym obiedzie.