378 Shares 1519 views

Boroviki, maslata lub pieczarki. Jak smażyć grzyby z ziemniakami? Trzy sposoby

Ludzie żyjący w okręgu grzybkowym doskonale wiedzą, jak smażyć grzyby i ziemniaki, nie muszą być nauczani. Mieszkańcy środkowego pasa Rosji, białoruskiej Polesie, ukraińscy Karpaty są dobrze zorientowani we wszystkich lokalnych gatunkach, potrafią je ugotować i nierozerwalnie odróżniają jadalne próbki od kosza.


Rodzaje grzybów i pyszne chude mięso – grzyby z ziemniakami

Miejscowość rzadko potrzebuje dużo wiedzy, więc zazwyczaj muszą być zadowoleni z prostych grzybów, które gwarantują, że nie dostaną się do zatrucia. To prawda, że są prawie bez smaku, a dla przygotowania tego wspaniałe danie im specjalnych przyjęć i dodatkowych składników są wymagane.

Im lepiej grzyby, tym łatwiej je gotować. Pierwsze miejsce pod względem smaku i użyteczności zasługuje na boletus. Zazwyczaj jest duży, przystojny i w ogóle nie cierpi z taką częstą winy jak robaki. Łatwo jest go rozróżnić: grubą, lekką, posępną nogę, właściwy kształt zaokrąglonej czapki jasnobrązowego koloru – to są "specjalne znaki".

Oliwki wyglądają bardziej skromnie, nogi są cieńsze i są mniejsze.

Co wyróżnia rudowłosy, pojawia się z ich imienia i boletus różni się od nich szarą "głową".

Świstaki mają złożony kształt, a nie wygląd nie jest zbyt apetyczny, ale wygląd jest zwodniczy. Są bardzo smaczne w formie smażonej, zwłaszcza z ziemniakami. Innym z nich jest wspaniała zupa grzybowa, kapusta zupa lub borsch. To samo dotyczy śniegu.

Suche grzyby, takie jak russula lub grzyby do smażenia, są mało przydatne, umieszczają się w beczce z solanką.

Borovik – król grzybów

Przepis na ziemniaki z grzybami jest bardzo prosty. Wystarczy tylko wyciąć oba główne składniki na mniej więcej takie same kawałki i smażyć aż do momentu gotowości, na końcu nie zapomnij soli. Pokrycie powinno być okresowo usuwane, aby talerz był całkiem zarośnięty, a nie duszony. Możesz dodać i posiekać cebulę, lub gotować bez niej, aby nie przerywać wyśmienitego smaku.

To jest przepis na smażone ziemniaki z grzybami innych cennych odmian, mianowicie twarzą w twarz z czerwonymi, brązowoczerwonymi, borowikami, żółtymi zbieraczami i morelami. Pyszne surowce nie wymagają dodatkowych przypraw, co najważniejsze – aby zachować naturalny smak.

Jak smażyć ziemniaki z masłem grzybów

I jak smażyć grzyby z ziemniakami, jeśli tylko maślanka jest dostępna? Tu trzeba trochę trwać. Po pierwsze, należy je wyczyścić, to znaczy usunąć lepką skórę z kapeluszy, za którą otrzymali swoje imię. Po drugie, przy obróbce cieplnej, te grzyby wytwarzają dużą ilość soku, którą należy odcedzić, w przeciwnym razie nie będzie smażenia, a raczej gotowania ziemniaków. Dlatego cały proces można podzielić na trzy etapy. Najpierw należy smażyć olej wcześniej, aż osiągną pożądaną konsystencję, az nich nadmiar wilgoci nie wypływa. Następnie dodać olej słonecznikowy do patelni, pokroić posiekane cebulki i lekko osuszyć, a na koniec pokroić ziemniaki. Do soli i w tym przypadku jest to konieczne w końcu, w przeciwnym razie ziemniaka będzie zbyt delikatna. Nie warto spodziewać się złotego cienia, grzyby okażą się ciemnobrązowe, prawie czarne, ale to nie mniej smaczne.

Czy są tylko pieczarki? Jest w porządku

Najpiękniejszymi grzybami są las, ale nie zawsze są dostępne. Ponadto można je gotować tylko wtedy, gdy istnieje całkowite zaufanie do bezpieczeństwa produktu. Z tych powodów musisz wiedzieć, jak smażyć grzyby z ziemniakami, jeśli dostępne są tylko pieczarki regularne. Są uprawiane na piasku, więc spodziewaj się, że jakiś magiczny smak nie jest potrzebny, ale za pomocą prostych technik można osiągnąć dobry wynik.

Po pierwsze, musi być wiele cebuli. To jest to warzywa, które da całkiem świeży pieczarkarzyk charakterystyczny zapach smażonych grzybów.

Po drugie, w tym przypadku niezbędna jest kwaśna śmietana. Przed smażeniem grzybów z ziemniakami należy je smażyć w tym produkcie wraz z tostami. To nie będzie zbędne, aby dodać trochę pieprz do naczynia, aby zachować ostrożność.

Po trzecie, ziemniaki powinny być smażone oddzielnie, a sos uzyskany z grzybów i śmietany jest dodawany na ostatnim etapie gotowania, po czym wszystko pokryte jest pokrywką i utrzymywane przez kilka minut przy małym ogniu.

Do gotowania tego naczynia najlepiej nadaje się żeliwny patelnia, a im więcej, tym lepiej. Jeśli nie, to możesz się z Teflonem.

Bon appetit!