554 Shares 3842 views

Przygotuj lody w domu – a początkujący jest łatwy dla każdego!

Czy naiwnie wierzysz, że możesz przygotować lody w domu tylko wtedy, gdy jesteś szczęśliwym właścicielem specjalnie zaprojektowanego urządzenia kuchennego? Nie wierz mi? I próbujesz! To zdecydowanie nie nauka rakietowa. I robi się dosłownie dla jednego-dwóch-trzech.

Lody waniliowe
Raz: połowa szklankę mleka (i odtłuszczonego) rozgniatano trzy łyżeczki cukru i ćwiartkę łyżeczki ekstraktu wanilii. Wlać zawartość do szczelnej torby z polietylenu.

Dwa: większa plastikowa torba wypełniona kostkami lodu z 6 łyżkami soli.

Trzy: umieścić zapieczętowaną torbę z przyszłymi lodami wewnątrz opakowania z lodem i odczekać cztery minuty lub trochę więcej.

Dalej nie można liczyć, bo lody są gotowe. Niezależnie od tego, czy jest to truskawka, wiśnia czy inny smak, zależy tylko od tego, jakiego rodzaju syropu lub dżemu w tej chwili jest dostępny w lodówce.

Lemon ice cream w domu jest gotowy do ugotowania!

Jedna: jedna trzecia filiżanki soku z cytryny łączy się z 250 g sproszkowanego cukru (lub cukru).

Dwa: 300 ml śmietany 35% tłuszczu, wymieszaj mikser do grubości.

Trzy: do bitą śmietaną, dodaj truskawkę przed sokiem z cytryny cukrowej.

Pozostaje tylko czekać co najmniej sześć godzin, podczas gdy nasz cytrynowy skład będzie krystalizować w zamrażarce lodówki.

Lody czekoladowo-bananowe dla dorosłych

Czas: stopić 55 gramów gorzkiej lub półstałej czekolady w kawałkach po 80 ml (6 łyżek stołowych) łyżek mleka pełnego lub odtłuszczonego w łaźni wodnej lub tylko na grzejniku, jeśli okno jest zimą.

Dwa: dodać do roztopionej czekolady dojrzałe średnie banany, 6 łyżek likieru czekoladowego (lub innego na twój gust) i 1 łyżkę ciemnego rumu – wszystko pobiera się do homogenicznej masy za pomocą miksera.

Trzy: wlać wytworzoną mieszaninę do plastikowego lub metalowego pojemnika, zakryć pokrywką (może to być folia spożywcza), ustawiona w chłodziarce lodówki przez co najmniej 4 godziny.

Lody owocowe – w domu będą bardzo przydatne!

Czasy: 200 gramów mrożonych jagód lub owoców, rozmrażanie w mikrofali przez 15 sekund, a następnie wymieszać z blendera w puree.

Dwie: do owoców (lub jagód) puree, dodaj 1 kubek mleka krowiego (lub soję lub kokos lub jogurt, lub jogurtu niesłodzony). Ponownie, wymieszaj mieszaninę.

Trzy: wlać lody do miski (do tej pory bardziej jak koktajl) i umieścić w zamrażarce przez pewien czas, trwającą od 30 minut do godziny.

Z mrożonych owoców i zwykłego syropu lub śmietany można stworzyć niezliczone lody. Oto kolejny przykład.

Malina, miód i zimna przyjemność

Piętnaście filiżanek mrożonych malin, jednej czwartej szklankę miodu, jednej szklankę tłuszczu kremu (35%) i cukru dwie trzecie szklanki. Zmiksuj wszystko, używając blendera, aż będzie gładka. By the way, można dostosować ilość syropu, aby osiągnąć niezbędne, moim zdaniem, słodycze. Włożyć słodką mieszaninę do formy, a następnie umieścić ją w lodówce przez kilka godzin.

A jeśli chcesz gotować nie tylko lody w domu, ale także lody, dodaj do swojej ulubionej receptury pół kubków z kremem (na porcję).

Jak przygotować lody w domu, teraz wiesz wszystko!