892 Shares 8113 views

„Kiść winogron” – sałatki na stole noworocznym

Nowego Roku wakacje zbliżają, wiele gospodyni chcesz zaskoczyć swoich gości smakołyki. Zwykłe atrybuty uroczystości w wąskim zakresie – Olivier, sałatki, a nawet sałatka z paluszków kraba – nie jest tak miłe dla oka, jak poprzednio. Na szczęście, cook-specjalistów nie zatrzymują się na osiągniętym poziomie. Pochodzą one z coraz to nowych potraw, które mogą zadowolić nawet najbardziej wymagających smakoszy.

Proponujemy sałatkę „kiść winogron” z kurczaka. On nie tylko odświeżyć menu Nowy Rok, ale także niezaprzeczalne dekoracja na biurku. Opcje dokonać tej sałatki, istnieje kilka, nie różnią się zasadniczo, a może tylko pewne niuanse.

Zaczynajmy.

„Kiść winogron”, sałatka: numer receptury 1

Dla niego, trzeba będzie:

  • kurczak – 250 g;
  • Kapusta pekińska – młoda głowa się na kilogram;
  • Ser – stu gramów (należy wziąć z twardej);
  • solone pistacje – 100 g;
  • majonez;
  • kiść winogron (rodzaj nie ma decydującego znaczenia, do wyboru).

ważna informacja

Należy zauważyć niezwykłe piękno potraw „kiść winogron”. Sałatka jest bardzo przydatna, zwłaszcza dla tych, którzy lubią cierpieć z różnych diet. Gotowany kurczak zawierać minimum tłuszczu, wzbogacony o witaminy z grupy B, która pomaga zachować piękno skóry.

Sposób wytwarzania

Tak, gotowane piersi z kurczaka należy pokroić w kostkę lub paski. Ser musiał zetrzeć, wymieszać z posiekaną kurczaka. Kapusta pekińska drobno posiekać. Do dekoracji potraw należy zostawić kilka liści. Pistacje powinien obrać i szczegółowe. Powstałą mieszaninę powinno być dobrze mieszać i dodać majonezu. Jeśli to konieczne, można dodać sól.

Pochodzi z najważniejszych i najbardziej przyjemny moment w tworzeniu potraw „kiść winogron”. Sałatka rozplanowany na dużym talerzu, na którym pierwszy można pięknie ułożone z góry po lewej liści kapusty chińskiej. Do nich w postaci skupisk samym miejscu, prawdopodobnie najbardziej pyszne danie do stolika. Końcowy akcent do powstania tego dzieła, zostanie przecięty na pół jego winogron dekoracyjnych. To danie na stole z pewnością przyciągnie spojrzenia gości swoim pięknem.

Przepis 2 №

Istnieje również inna wersja gotowanie dania „kiść winogron”. Ten sałatkowy nie jest szczególnie różni się od pierwszego przykładu wykonania. Ale w tym przepisie mogą być stosowane nie gotuje i wędzonego kurczaka. Jeśli nie podoba pistacje, migdały zastąpić je lub innych orzechów, który wolisz. Ma możliwości mniej korzystne będzie umieszczenie kilku warstw sałatek, ale kiedy czas jest zbyt mało, wówczas, ogólnie, może być wykonane w taki sposób, jak opisano powyżej. W tym naczyniu wolno zawierać jajka, które wykonują nie zepsuje smak swoich wspaniałych potraw.

Jak zorganizować sałatkę „kiść winogron”? Zdjęcia mają w tym artykule, ale możliwości są ograniczone jedynie przez wyobraźnię latania.

Bon appetit!