379 Shares 1339 views

Zalecenia dotyczące wyboru kawy na ekspres do kawy

Rzadko jest znaleźć osobę, która nie lubi silnej i pachnącej kawy. Dziś coraz więcej fanów tego napoju kupuje domowe maszyny do kawy. Jak długo trwa ostatnia maszyna, zależy w dużej mierze od jakości wylanych ziaren. Po przeczytaniu tego artykułu dowiesz się, co kawa na ekspres do kawy wybierze z asortymentu prezentowanego w sklepach.

W jakich krajach są najlepsze odmiany?

Niezmiennym liderem w dostawach ziaren kawy jest Brazylia. Choć wielu koneserów tego orzeźwiającego napoju uważa, że ta kawa na ekspres do kawy nie ma specjalnego nacisku, który wyróżnia go wśród innych odmian.

Napój, wypieki z wenezuelskich ziaren, ma delikatny, lekko kwaśny smak. W Gwatemali kawa rośnie, przypomina się o jej wyraźnym smaku czekoladowym, uzupełnionym lekkimi nutami. Indyjskie odmiany charakteryzują się znakomitą kwaśnością. Ta kawa o smaku ząbków i kardamonu jest bardzo popularna wśród prawdziwych koneserów tego napoju.

Metody prażenia

W zależności od stopnia palenia, kawa na ekspres do kawy można podzielić na kilka odmian. Do tej pory szczególnie popularne metody, takie jak:

  • Lekkie pieczenie, co powoduje lekkie brązowe ziarna o dużej kwasowości i dużej ilości kofeiny;
  • Wiedeńskie pieczenie, które pozwala uzyskać ciemną kawę. Napój z niej ma lekką gorycz i delikatny zapach;
  • Włoski pieczeni. Ta metoda nie jest bardzo potrzebna w naszym regionie. Pozwala uzyskać ciemnobrązowe ziarna. Napój przygotowany z nich ma wyraźny gorzki smak i bogaty zapach;
  • Francuskie pieczenie, co powoduje jasno brązowe ziarna o stosunkowo niskiej zawartości kofeiny. Od nich napój ma bogaty smak z ledwo wyczuwalną goryczą.

Jak wybrać kawę na ekspres do kawy w fasoli?

Kupowanie ziarna do użytku domowego najlepiej jest w wyspecjalizowanych sklepach. Ponieważ pracujący tam eksperci mogą dostarczyć wszechstronnych informacji na temat wszystkich reprezentowanych tam odmian. Ponadto należy preferować luźną kawę na ekspres do kawy. To jedyny sposób na rozważenie jakości oferowanych produktów. Dla pięknego opakowania, często próbującego ukryć fałszywe lub wilgotne, stare ziarno. Użycie surowców o niskiej jakości jest obarczone uszkodzeniem urządzenia. Dlatego przed zakupem należy upewnić się, że w całkowitej masie ziarna nie ma zanieczyszczeń obcych. Dobre ziarna kawy powinno mieć złoty odcień i przyjemny zapach.

Co lepsze: arabica czy robusta?

Pomimo faktu, że producenci produkują produkcyjne sonorystyczne pamiętne nazwy, podstawą każdej kawy na ekspres do kawy jest w przybliżeniu identyczne surowce. Właściwości smaku i biochemiczne ziaren nie są określone ani przez legendę marketingową, lecz o odmianę rośliny, z której pochodzą. Do tej pory świat ma około 90 różnych odmian kawy. Jednak tylko kilka z nich jest uprawianych i przetwarzanych na skalę przemysłową. Najbardziej popularnymi odmianami są:

  • Arabica, która zajmuje prawie 90% światowych plantacji kawy. Te drogie ziarna są cenione nie dla dużej zawartości kofeiny, ale dla specjalnego smaku i przyjemnego posmaku.
  • Robusta jest tańszym zbożem, uprawianym w znacznie mniejszej skali. Ta klasa przewyższa Arabikę zawartością kofeiny, ale traci smak. Obecność tych ziaren daje napój gładki, prosty i nieco gorzki smak.
  • Liberia – najtańsze zboże, zajmujące pośredni krok między tradycyjnie użytecznymi i uprawami. Zwykle producenci pozbawieni skrupułów angażują się w kultywowanie tej rośliny, próbując obniżyć swoje własne produkty dowolnymi metodami.

Kawa (kapsułki) na ekspres do kawy

Ta metoda wytwarzania kawy pojawiła się około trzydziestu lat temu, ale zyskała już szczególną popularność. Często jest używany przez tych, którzy niechętnie stanąć przy kuchence każdego ranka i gotować kolejną porcję swojego ulubionego napoju. Do tej pory produkowane są różne typy kapsułek:

  • Aluminium;
  • Polimeryczny;
  • Kapsułki połączone z kawą.

Kapsułki do maszyn kawowych mają kilka ważnych zalet. Pierwszy i, być może, główny, możemy założyć, że dzięki takim opakowaniom ziarna zachowują swój smak i zapach przez długi czas. Jakość napoju, przygotowana z użyciem takich kapsułek, nie zależy od umiejętności osoby, która ją przygotowuje. Taka kawa nie wymaga wstępnego przygotowania. Nie ma potrzeby szlifowania, dozowania i napełniania. Wystarczy umieścić kapsułkę w specjalnym przedziale ekspresyjnej ekspresyjnej ekspresyjnej kawy, a po kilku minutach smak ulubionego drinka.