260 Shares 8467 views

Samochód Lada Kalina NFR: dane techniczne, opisy, zdjęcia i opinie

AvtoVAZ to duża rosyjska firma specjalizująca się w produkcji samochodów osobowych. Z jego przenośników pojawiły się takie legendarne modele: "sześć", "dziewięć", "dziewięćdziesiąt dziewięć". Cały świat ich zna. Warto zauważyć, że maszyny te wciąż zdobywają drogi, nie tylko rosyjskie, ale także bliskie zagranicą. Jednak postęp nie ustaje. AvtoVAZ w 2004 roku rozpoczął produkcję zupełnie nowego modelu Kalina w tym czasie. Ten skład został otwarty przez sedan, później hatchback został opracowany. I wreszcie w 2014 r. Pojawił się nowy samochód – Lada Kalina NFR R 1, uzupełniający segment samochodów sportowych.


Trochę historii

Jak wspomniano powyżej, w 2014 r. Krajowa firma wprowadziła nowe "dziecko". Ten samochód jest klasyfikowany jako wyścigowy. Po raz pierwszy zadebiutował na torze w okolicach Moskwy w ramach mistrzostw WTCC. Eksperci bardzo docenili możliwości Lady Kalina NFR R1, nazywając samochód "gorącym potworem". Później, zaledwie kilka miesięcy później, model został wystawiony dla ogółu społeczeństwa na międzynarodowym pokazie samochodowym odbywającym się w stolicy Rosji. Nowość została zaakceptowana z winy. Eksperci przewidywali, że samochód będzie wyłącznym krajowym przemyśle motoryzacyjnym. I należy zauważyć, że oświadczenia te nie są bezzasadne. Początek sprzedaży NFR Lady Kalina (patrz zdjęcie w tym artykule) rozpoczął się pod koniec 2015 roku.

Wymiary nowości

Nowy "Lada" stał się następcą modelu "Sport". Samochód jest zwolniony z wersji hatchback nadwozia, a także z poprzednią wersją. Jego wymiary nie zmieniły się iw pełni odpowiadały jego poprzednikom. Długość korpusu wynosi 3943 mm, szerokość zewnętrzna 1700 mm, wysokość 1450 mm. Istnieje jednak różnica między modelami. Są to dyski na kółkach. W LADA Kalina NFR są zwiększone. Teraz ich rozmiary wynoszą 17 cali. A co z rozstawem osi? Nie ma też specjalnych zmian. Odległość między osiami nie przekracza 2478 mm. Jednak takie wskaźniki sprawiają, że samochód jest najbardziej stabilny podczas wykonywania stromych manewrów.

Zewnętrzne

Zobaczmy więc, co czeka nas na zewnątrz samochodu. Oczywiście, zaczniemy przegląd z przodu. Wystarczy zauważyć, że nie oczekujesz na nowe elementy w zewnętrznej części samochodu. Różni się od modelu "Lada Sport" niewielkimi zmianami, które można nazwać szybszym zakończeniem, a nie wprowadzeniem czegoś nowego i oryginalnego. Przede wszystkim skupmy się na otworach, które pojawiają się na okapie. Ta innowacja jest bardzo przydatna, biorąc pod uwagę nominację NFR Lady Kalina. Nie odgrywa on specjalnej roli projektowej, ale dla silników takie wyloty są bardzo ważne. Z ich pomocą urządzenie jest w stanie szybciej ochłodzić.

Zderzak jest bardzo duży i nieporęczny, jego konstrukcja jest dość skomplikowana. Z boku można zobaczyć specjalne przedziały, które są przeznaczone do mgły. Te ostatnie są wykonywane w sposób dość prosty. W środku znajduje się duża kratka chłodnicy o gładkich krawędziach bez kąta. Optyka światła głównego jest wykonana w kształcie prostokąta, jednak dolna część reflektorów ma okrągłość, która daje pewien stopień miękkości. Z boku znajduje się wyraźnie przejrzysty parapet, ale dach ma charakterystyczny skośny tył. Okna są duże, widoczność jest dobra. Z tyłu zderzaka jest niewielki. Z boku są "przystanki". Reflektory są bardzo duże, zajmują niemal górną część ciała. Zaczynają się od samego dachu i kończą się w środku skrzydła. Podsumowując, na zewnątrz można nazwać nie uderzającą, ale dynamiczną.

Projekt wnętrza

Lada Kalina NFR (zdjęcie wnętrza widnieje poniżej) jest po prostu identyczna z modelem "Sport". Pierwszą rzeczą, która przyciąga uwagę jest mocne fotele z wystarczającym wystarczającym poprzecznym wsparciem. To doskonale trzyma kierowcę podczas trudnych manewrów. Panel przyrządów jest wielofunkcyjny. Na pokładzie znajduje się komputer, ekran multimedialny, system grzewczy i tak dalej. Rodzaj sportów kierownicy, ale bez przycisków sterujących. Na drzwiach kierowcy zainstalowany jest mały panel sterowania. Są to przyciski, które odpowiadają za okna elektryczne, zamki i inne zamki.

Istotną zaletą "Kalin" jest przestronność salonu. Ten samochód nie jest wyjątkiem. Pasażerowie tylnego rzędu, nawet ze wzrostem 180 cm, nie będą czuć się ciasno. Teraz porozmawiajmy o szczegółach, które są zapożyczone od poprzednika. Pierwszą rzeczą, która przyciąga twoje oko, jest pomarańczowa linia. Jego producent wykorzystuje zarówno na wykończenie kierownicy, jak i na siedzeniach. Praktycznie wszystkie elementy, które znajdują się w salonie nowego "Lady" są już znane entuzjastom samochodów w starych modelach, a nawet nie sportowych.

Specyfikacje techniczne

Studiując projekt zewnętrzny i wewnętrzny, wielu zapyta: co to jest funkcja samochodu? Przecież ze szczegółową analizą nie ma w tym nic ciekawego i bardzo nowego. Ale punkt kulminacyjny w Ladzie Kalina NFR nadal istnieje. I kryje się pod maską. Producent zainstalował zmodernizowany silnik na modelu. Na jego podstawie jest pobierana jednostka VAZ-21127. Elektrownia jest czterocylindrowym silnikiem o pojemności 1,6 litra. Cylindry są rozmieszczone z rzędu, wyposażone w rozproszone wtrysk paliwa. W trakcie jego modernizacji przeprowadzono kompletne przeprogramowanie systemów, dzięki czemu silnik zmuszony był znacznie poprawić osiągi. Działa na benzynie, rozwija pojemność około 140 litrów. Z.

W parze do niej ustawiona jest mechaniczna skrzynia biegów, obliczona na 5 prędkościach. Należy zauważyć, że w przypadku samochodów segmentu sportowego automatyczna skrzynia biegów nie jest przeznaczona, ponieważ znacznie zmniejsza główne wskaźniki przyspieszenia i prędkości. Nowy model pokazuje dobre wyniki już na samym początku. Do "stu" przyspiesza w ciągu zaledwie 9 sekund. Maksymalna prędkość, jaką jest w planach prędkości, wynosi 203 km / h.

Pakiety i ceny

Seria wydawnicza modelu Lada Kalina jest ograniczona do 50 sztuk. Koszt samochodu różni się od 800-900 tysięcy rubli. Co mogę dostać za te pieniądze? Twój komfort i przytulność: sterowanie klimatyzacją, kołowe 17-calowe kółka, pierwsze rzędy siedzeń sportowych, dwa poduszki powietrzne, 7-calowy ekran multimedialny, automatyczne szklane okna zainstalowane na wszystkich drzwiach, doskonały system hamulcowy i oczywiście punkt ciężkości samochodu – zmuszony 136-horsepower silnik.