701 Shares 925 views

Motocykl "IZH Planet 7" – najlepszy w swoim pokoleniu

Co roku popularność pojazdów dwukołowych wzrasta. Wielu mieszkańców metropolii poważnie myśli o zakupie roweru. Ale cena za zagraniczny produkt zatrzymuje się, a domowe motocykle nie przyciągają. I na próżno, motocykl "IZH Planet 7" jest popularnym modelem, który szanuje rowerzystów. "Planeta" ma wiele dobrych cech, bez których zwykły motocykl nie przetrwa w środowisku miejskim. Przez lata uwolnienia "IZH Planet 7" przyciąga wielu kupujących, więc kochają i doceniają to.

Patrząc wstecz

Motocykl "IZH Planet 7" nie jest pierwszym w szeregu (indeks liczbowy może to powiedzieć). Uruchomienie serii jednosilnikowej rozpoczęło się w 1960 roku, kiedy świat po raz pierwszy pojawił się "IZH-56". W przyszłości powstały również inne serie. Przyszło do opracowania serii "Planet". Siódmy motocykl pochłonął wszystkie najlepsze innowacje firmy "Izhmash": niezawodność, wygląd, prostota obsługi, ekonomia i wiele innych. Warto zauważyć, że "Planetą 7" był najnowszy model, który zjechał z linii produkcyjnej w fabryce w Izszewicku. Podsumowuje to pracę znanego troski.

Trochę o moto

"IZH Planet 7", podobnie jak wiele poprzednich opowieści, należy do klasy średnich motocykli. Dróg dwugatowy potwora nie jest przeznaczony do torów i szybkiej jazdy, ale do cichego i przestrzennego poruszania się po mieście. Z innych motocykli z serii "Planet" rower wchłonął najlepsze, ale także przyniósł wiele nowych. Na przykład zmiana uległa zmianie, kształt zbiornika gazu, siodła, a co najważniejsze, silnik ulegał zmianie. Teraz jest czterosuwowy. Dwustronna wizytówka pozostała na kołach, reflektorem i czerwonym ciałem. Izhevsk zakład zajmuje się modernizacją swoich produktów, ale nie zapominając o tradycjach.

Klasyczny rower

Motocykl "IZH Planet 7" odnosi się do podgatunku klasycznych pojazdów mechanicznych. Dla tego rodzaju transportu niektóre cechy są charakterystyczne. Każdy klasyczny motocykl ma bezpośrednie siodło, zapewniając kierowcy proste lądowanie. Jest to przede wszystkim wygodne: nie musisz cały czas chować się za plecami. Wręcz przeciwnie, ze względu na bezpośrednią postawę jazda klasyczna nie powoduje dyskomfortu. Niski kierownicę odnosi się również do klasycznych motocykli. Ręce trzymają się prosto, a nie gdzieś wyżej, jak chopper lub krążownik. Kroki są usytuowane bezpośrednio pod siedzeniem kierowcy. Z tego nogi wygięte pod kątem 90 stopni. Z tego układu końce nie są drętwe. Ogólnie rzecz biorąc, klasyczny rower jest tworzony dla ludzi. On nie powoduje kłopotów podczas ruchu. Kierowca nie siedzi kilkakrotnie przykucnięty. Klasyczny motocykl jest wygodny w codziennej pracy, podobnie jak siódma "Planeta".

Opis techniczny "IZH Planet 7"

Ze względu na swoje dane techniczne "IZH Planet 7" pojawiły się w pierwszej linii rankingu. Wśród krajowych motocykli "Planeta 7" – lider. Niezawodność, moc, taniość – to nie wszystko, co pomogło "IZH 7" zyskać popularność. Należy zwrócić szczególną uwagę na jednostkę napędową, która przenosi "IZH Planet 7". Silnik uzyskał pewne zmiany. Mianowicie: w siódmej "Planecie" pojawił się zupełnie nowy silnik, taka fabryka Iżewska nie została jeszcze wyprodukowana. Silnik benzynowy czterosuwowy, jednak ponownie, według starej pamięci – pojedynczego cylindra. Ta innowacja dała niezawodność jednostce. System czterosuwowy jest bardziej ekonomiczny, a jeszcze bardziej praktyczny. Nie myśl o wspólnym smarowaniu (w przypadku silników dwusuwowych, smar jest dostarczany wraz z paliwem ze zbiornika gazu). System czterosuwowy rozwiązuje wiele problemów poprzedników.

Motocykl zaczął działać zupełnie inaczej, ale jeden cylinder pozostał. Jego objętość stała się mniejsza w porównaniu do objętości cylindra piątej "Planety", ale cechy techniczne pozostały na tym samym poziomie. Całkowita pojemność silnika wynosi dwieście czterdzieści dziewięć centymetrów sześciennych (poprzednik miał ciężkie trzysta czterdzieści sześć centymetrów sześciennych). Maksymalna moc silnika nie przekracza 20 KM. Tak, mała moc, być może, jest jedynym minusem siódmej "Planety". Niska prędkość, niewielka prędkość – tylko sto dwadzieścia kilometrów na godzinę. Na "IZH Planet 7" nie będzie szybko rozproszony. Ale nie jest to konieczne. Ale w niskim biegu maszyna nie zapadnie, więc IZH 7 może pokonać nawet najtrudniejsze wspinaczki. Z dawnej transmisji prawie nic nie zostało. "Planeta 7" jest wyposażona w nową pięciobiegową skrzynię biegów. Z tego, dyspersja zmieniła się znacząco, po drodze rower stał się szybki i szybszy.

Zużycie paliwa

Motocykl "IZH Planet 7" jest dość ekonomiczny. Ze względu na obecność tylko jednego cylindra zużycie jest ograniczone do minimum. Z prędkością sześćdziesięciu kilometrów na godzinę rower zużywa nie więcej niż cztery litra paliwa. Z coraz większą prędkością również rosną potrzeby. Z prędkością 90 kilometrów na godzinę zużycie benzyny wzrasta do sześciu litrów na sto kilometrów. W trybie miejskim dwukołowe zużywa pięć i pół litra paliwa.

Cena produktu

Cena może się znacznie różnić. Trudno obliczyć średnią. Koszt określa miejsce, w którym jechał rower "IZH Planet 7". Zgromadzenie tureckie, troskę w Udmurtii, a wreszcie samą fabrykę Izszewska. Kraj lub firma produkująca ustala własną cenę za swoje produkty, więc koszt może być całkiem inny. Ale można myśleć o ogólnej cenie w swoim umyśle. Prawie nowy motocykl będzie kosztował nie więcej niż sześćdziesiąt tysięcy rubli.