665 Shares 1303 views

DVR Prestigio: charakterystyka, opis, porównanie

Około 10 lat temu o rejestratorze w samochodzie można tylko marzyć. Do tej pory takie urządzenia są dostępne dla wielu, mają odpowiednią cenę i dobrą jakość nagrywania.


W tym artykule zapoznaliśmy się z modelowym zakresem rejestratorów samochodu, oferowanym przez renomowaną firmę Prestigio.

Kilka słów o producencie

Firma Prestigio od ponad dziesięciu lat działa na rynku technologii informatycznych. Główna siedziba znajduje się w Republice Cypryjskiej.

Producent elektroniki, technologii i akcesoriów wysokiej technologii jest obecny w ponad 70 krajach.

Prestigio jest jednym z wiodących marek towarów stosowanych w krajach rozwijających się. Wynika to z prób osiągnięcia idealnego stosunku ceny do jakości w produkcji towarów.

Bieżąca linia rejestratorów

Elektroniczna technologia rozwija się tak szybko, że technologia rok temu może być już przestarzała. Dlatego przejrzymy tylko istniejące modele rejestrów firmy.

Do tej pory następujące urządzenia są istotne i popularne:

  • RoadRunner 130;

  • RoadRunner 320;

  • Multicam 575w;

  • RoadRunner 505;

  • RoadRunner 520i;

  • RoadRunner 570GPS.

Na żądanie są inne modele. Mają one jednak dobre parametry techniczne, a także mają małą liczbę negatywnych recenzji.

Następnie przyjrzyjmy się każdemu z powyższych rejestratorów.

RoadRunner 130

Ten budżet DVR Prestigio jest wyposażony w ekran TFT o przekątnej 1,5 cala. Dzięki wygodnemu panelowi sterowania można łatwo dostosować kontrast i jasność obrazu.

Kąt widzenia kamery wynosi 100 stopni. Nagrywanie odbywa się z rozdzielczością 1280 x 720 pikseli (HD) z szybkością 30 klatek na sekundę. Dzięki własnym technologiom podczas odtwarzania wideo nie ma zniekształceń obrazu na krawędziach. Istnieje możliwość robienia zdjęć z rozdzielczością 3 MP.

DVR Prestigio jest wyposażony w czujnik ruchu, który oszczędza czas, energię elektryczną i przestrzeń na karcie pamięci, ponieważ nagrywanie rozpoczyna się tylko wtedy, gdy ruch przedmiotów w ramie jest ustalony.

Waga gadżetu wynosi tylko 44 gramy. Obsługuje karty pamięci o pojemności do 32 GB. Wydajemy około 2 tysięcy rubli, możesz kupić ten rejestrator Prestigio. Są różne opinie, ale większość z nich jest pozytywna. Są jednak skargi, że urządzenie szybko się nie zgadza.

RoadRunner 320

DVR Prestigio 320 w porównaniu z poprzednim modelem wyposażony jest w duży ekran, którego przekątna wynosi 2 cale. Dzięki temu obraz z urządzenia wygląda bardziej komfortowo.

Kamera traci jednak trochę pod względem kąta widzenia – 90 stopni, chociaż jest to dość wystarczające, aby naprawić wszystko, co dzieje się przed samochodem. Dzięki rozdzielczości maksymalnej 1920 x 1080 pikseli urządzenie rejestruje filmy wideo Full HD. Ale w tym trybie fotografowanie odbywa się z prędkością 25 kl./s. Zdjęcia można również robić z rozdzielczością 12 MP.

DVR Prestigio ma możliwość automatycznego dostosowywania się do różnych poziomów oświetlenia, co pozwala na uzyskanie jakości obrazu, nawet w ciemności.

Dzięki zainstalowanemu czujnikowi ruchu możesz zaoszczędzić miejsce na karcie pamięci, ponieważ fotografowanie rozpocznie się tylko wtedy, gdy w ramce znajduje się ruch.

Podobnie jak w poprzednim modelu, ten jest kompaktowy i lekki – masa urządzenia wynosi tylko 48 gramów. Koszt tego modelu wynosi 2800 rubli.

Multicam 575w

Następnie rozważyć Prestigio 575W. Charakterystyczną cechą poprzednich modeli jest uniwersalna kamera internetowa Wi-Fi, która może być używana zarówno w samochodzie, jak i na zewnątrz.

Instalowanie multiemisji na specjalnym zamocowaniu wewnątrz urządzenia i łączenie go za pośrednictwem sieci bezprzewodowej z dowolnym urządzeniem – smartfonem lub tabletem – możesz używać gadżetów jako jednoczęściowego rejestratora wideo.

Prestigio Multicam pozwala uchwycić świat wokół z kąta widzenia 160 stopni przy rozdzielczości 2304 przy 1296 pikseli (Super HD) przy 30 kl./sek. Jednocześnie można robić zdjęcia o jakości 3 MP.

Pojemność baterii wynosi 700 mAh. Obsługa kart pamięci o pojemności do 64 GB. Do tej pory można kupić od 5-6 tysięcy rubli takich jak DVR Prestigio.

RoadRunner 505

Przyzwoity model z niesamowitą jakością za niską cenę. Dwa-calowy ekran TFT ma rozdzielczość 480 na 240 pikseli.

Aparat ma szeroki kąt widzenia 120 stopni, co jest dobrym wskaźnikiem dla rejestratorów samochodów. Film jest nagrywany w formacie Full HD (1920 x 1080) z szybkością 25 kl./sek. Możesz wybrać mniejszą rozdzielczość, zwiększającą liczbę klatek na sekundę do 30.

Dzięki obecności bardzo czułego sensora o rozdzielczości 2 MP obraz jest wyraźny, bez zniekształceń. Maksymalna jakość zdjęć jest ograniczona do 12 MP. Jest zintegrowany czujnik ruchu.

Urządzenie DVR Prestigio może pracować jako bateria o pojemności 450 mAh, a także ładowanie samochodu dostarczane w zestawie. Możesz kupić urządzenie na 3600-3800 rubli.

RoadRunner 520i

Jeśli szukasz stylowych i niezawodnych rejestratorów cyfrowych, które mają wiele nowoczesnych funkcji, należy wziąć pod uwagę ten model.

Urządzenie ma ekran TFT o przekątnej 2 cali. Aparat umożliwia nagrywanie wideo z rozdzielczością 1920 x 1080 pikseli, co odpowiada standardowej rozdzielczości Full HD. Maksymalna rozdzielczość w trybie fotografowania wynosi 12 MP, co jest typowe dla najnowszych gadżetów firmy Prestigio.

Co wyróżnia ten model na tle wcześniejszych? Po pierwsze jest to wbudowana funkcja stabilizacji obrazu EIS. Pozwala to na przechwytywanie wyraźnego obrazu, na przykład podczas jazdy po chodniku, kiedy samochód zjeżdża.

Po drugie, wbudowany jest czujnik przyspieszeniowy czujnika. Podczas nagłego hamowania, wypadku lub innych incydentów wyzwalanie powoduje automatyczne zapisanie bieżącego pliku wideo. Tak więc informacje są zapisywane z możliwością nadpisania i usuwania.

Jest 4-krotny zoom cyfrowy. Urządzenie może pracować z baterii o pojemności 320 mAh lub do ładowania samochodu. Dzięki stylowemu projektowi rekordera wygląd salonu samochodowego zmieni się na lepsze. Koszt tego wspaniałego gadżetu mieści się w przedziale 4000 rubli.

RoadRunner 570GPS

Kolejny model, który łączy w sobie piękny design i wysoką technologię. Jeśli chcesz nadążyć za czasem, ten model jest właśnie dla Ciebie, ponieważ ma wiele wbudowanych użytecznych funkcji.

Należy natychmiast zauważyć, że istnieje wsparcie dla systemu LDWS wewnątrz urządzenia.

Jest przeznaczony do ochrony kierowcy przed ewentualnym wypadkiem. Rejestrator jest w stanie ostrzec kierowcę w tych przypadkach, gdy pojazd porusza się z drogi.

Urządzenie ma 2,7 cala ekran, który wystarczy do wygodnego oglądania wideo.

Czujnik Ambarella A7 i CMOS umożliwia nagrywanie wideo w formacie Super HD (2304 w 1296 punktach). Maksymalna liczba klatek wynosi 60 kl./s. Duży kąt widzenia 170 stopni pozwoli Ci uchwycić samochody, które poruszają się bokiem z taką samą prędkością, jak Ty.

Dzięki 10-krotnemu zoomowi cyfrowemu można łatwo sprawdzić numery maszyn, a także działania innych kierowców, które mogłyby doprowadzić do wypadku. Kamera jest w stanie przechwytywać obrazy w słabym oświetleniu, a nawet w nocy z powodu automatycznego ustawiania o każdej porze dnia.

Istnieje możliwość tworzenia punktów POI, których podejście zostanie powiadomione przez rejestratora. Dla tych, którzy nie chcą spędzać dużo czasu na tej aktywności, istnieje możliwość pobrania gotowych danych z Internetu.

Oznacza to, że jeśli w Twoim mieście udało się już oznaczyć miejsca radaru, istnieje możliwość wykorzystania tych informacji.

Gadżet ma kilka wyjść: HDMI i USB 2.0, co umożliwia podłączenie go do każdego nowoczesnego urządzenia. Jest tam czujnik GPS, który ustala trasę. Aby uzyskać taki rejestrator, potrzebujesz około 7,700-8,000 tysięcy rubli. Cena jest dość demokratyczna w porównaniu do modeli o podobnych cechach innych producentów.

Co wybrać?

Jak pisaliśmy wcześniej, technologie stale się poprawiają, a tym samym wytwarzane są coraz więcej lepszych modeli gadżetów elektronicznych. Ponieważ wszystkie rejestratorzy wymienione powyżej są w stanie poradzić sobie z funkcjami przypisanymi im jakościowo, wybór w większości przypadków jest dokonywany w zależności od dostępnego budżetu.

Ale pamiętaj o jednym związku – tym droższym urządzeniem jest tym, że jest bardziej niezawodny i wyposażony w wiele użytecznych funkcji. W takim przypadku nie należy płacić za te cechy, których nie potrzebujesz i nie będzie przydatna.