84 Shares 952 views

K750 motocykl okres radziecki

W ZSRR ciężkich motocykli pojawiła się w latach trzydziestych. Pierwszy model – M-72 z koszem – prawdziwy przełom. I kiedy, po tym jak rozwinął K750, rower jeszcze bardziej doskonały, społeczeństwo radzieckie ma powody do dumy z osiągnięć auto i motoproma. Model ten był naprawdę udany: wydajność i szybkość trakcja osiągnął poziom najlepszych światowych standardów. Moc silnika wynosi 25 litrów. a. To było więcej niż wystarczające dla tej klasy maszyny. Stopień drożność motocykl był również wysoki, a gdy strona napędu koła przyczepy prowadzone typ skrętną, wynik jest prawdziwy rover. Obecność bieg wsteczny wprowadził manewrowość.


ogólny opis

K750 motocykl dość zaawansowany jak na swoje czasy i ma pewną perspektywę, produkowany Kijów Motocykl roślin. produkcja później powstała w mieście Irbit. Szybkość transmisji cztery do przekazywania obrotu do tylnego koła napędowego przez wał napędowy, co przyczyniło się do prawidłowego rozwoju, w większym stopniu, niż z przekładni łańcuchowej.

Wszystkie koła wyposażone w hamulce bębnowe, projektowania, wystarczająco skuteczne i niezawodne. K-750 – motocykl dobrze przystosowane do długich podróży: pojemność zbiornika paliwa 20 litrów przepuszczane bez tankowania na odległość 350 kilometrów. Popularność samochodu przyczynił się również do jego dostępności w zakresie obowiązujących przepisów w trakcie eksploatacji. Wszystkie niezbędne punkty były w pełni otwarte. Ponadto, K750, motocykl z imponującej gładkości, poruszając się w każdych warunkach drogowych równomiernie bez żadnych szarpnięć, która odróżnia niemal wszystkich radzieckich motocykli.

parametry

K750 – rower, który spełnia cechy najlepszych przykładów światowych rankingach. Z powodzeniem eksportowane do wszystkich krajów przestrzeni europejskiej, co stanowiło sojusz polityczny ze Związku Radzieckiego.

Dane techniczne:

  • Silnik – dwa cylindry, gaźnik z przeciwległych cylindrach;
  • Wydajność – 26 litrów. s.;
  • Prędkość maksymalna – 90 km / h;
  • Całkowita masa – 240 kg;
  • Wydajność – 240 kg;
  • prześwit – 120 mm;
  • Rozstaw osi – 1450 mm;
  • Paliwo Pojemność zbiornika – 21 litrów.

różnice zewnętrzne

Motocykl K750, zdjęcia z różnych kątów, które są umieszczone na stronie jest przykładem paramilitarnej technik są dobrze przystosowane do wykonywania zadań w sytuacji awaryjnej, w trakcie działań wojennych lub gdy trzeba transportować kompaktowy ważny ładunek. Mobilność i zwrotność motomashiny oczywiste, szybki i duża pojemność jakość jest również używany za nim. Wszystkie motocykle tej marki są pomalowane w ochronnej khaki lub ciemnym kolorze zielonym, zakładając przebranie.

K750 motocykle były popularne w MSW: Znaczna liczba z nich zostały zgłoszone do służby w komisariacie, gdzie były wykorzystywane jako pojazd patrolowy. Maszyny przeznaczone do stosowania w celu ochrony wewnętrznej, były żółte z niebieskim napisem „Police” na boku wózka. Silniki mają policyjne motocykle wzmocnić roślinę, ich pojemność została zwiększona do 27 litrów. s., i przy takiej prędkości silnika zwiększa się do 105 km / h. Dogonić naruszającego porządek publiczny dla policji nie było trudne.

własność prywatna

Podczas okresu sowieckiego, rząd nie zepsuć populacji nie motocykle czy samochody. Motocykl K750 działał również wyłącznie w agencji rządowych, jednostek wojskowych, organów MSW oraz wiele specjalistycznych usług; w tereny łowieckie i rezerwy dla leśników i leśników. Jednak na początku lat siedemdziesiątych to przeprowadzono masowe odwołania K750 z jednostek wojskowych i policyjnych. Ponieważ motocykle miał dokąd pójść, i nie wolno wyrzucać, prawie wszystkie spisane kopie przybył na wolnym rynku iw krótkim czasie zostały zakupione przez osoby prywatne.

Motocykl K750, który podsumowuje zaczęły napływać zaraz po przejęciu swoich nowych właścicieli, stała się jeszcze bardziej popularne. Kupujący zauważyć superreliable wszystkie jednostki, stosunkowo niedrogi serwis i sprzedaż obecność we wszystkich częściach. Własnością prywatną samochód jest w stanie ujawnić swoje najlepsze cechy – opieka i szacunek zrobili swoje.