327 Shares 1549 views

Lazovsky Nature Reserve – opowieścią o Kraju Nadmorskim

Co jest rezerwatem? Ten naturalny obszar jest całkowicie wyłączone z wszelkiego rodzaju działalności gospodarczej. Celem każdego z rezerwy – aby zachować naturalną formę naturalnego bogactwa. Może to być:

  • flory i fauny;
  • unikalne krajobrazy, na przykład, groty, kaskady, itp.;
  • Warunki klimatyczne w regionie.

Celem któregokolwiek z rezerwy – aby stać się punktem odniesienia za pomocą którego można określić poprawności i integralności procesów zachodzących w naturalnych systemów ekologicznych, nietknięty przez cywilizację. Dlatego w ramach rezerw przypisać terytoria lub wód z najbardziej typowych warunków strefy.

Za kłusownictwo obszarów chronionych – smaczny kąsek. Cierpią z Dalekiego Wschodu i rezerw bogatych w rzadkich i cennych ryb i rezerwaty przyrody Kaukazu i rezerw środkowym paśmie.

W celu ochrony unikalnego miejsca nielegalnych działań, stan uchwalił ustawę „O obszarów szczególnie chronionych”, w którym w szczególności wskazuje na konieczność rozpoznania jednostki rezerw. Zdaniem ekspertów, to pomoże dać ochrony tych obszarów specjalny status.

Konserwy z Primorye Territory, jak wszystkie inne strefy bezpieczeństwa ustanowionej rosyjski do konserwacji, ochrony ekosystemu. W Primorye, te sześć rezerwatów:

  • Chanka,
  • Sikhote-Alin,
  • Ussuri,
  • Cedr Pad,
  • Far Eastern morskiej,
  • Lazovsky rezerwatu przyrody.

Ich historia pokazuje jak zwiększona troska o stanie chronionych terenach Rosji.

Lazovsky Nature Reserve – doskonałym przykładem opieki państwowej. Powstał w 1928 roku, ale początkowo był nazywany rezerwę Południowa Ussuri Sudzuhinskogo. Obszar położony na grzbiecie Reserved, strzeżone przez sześciu strażników i dwóch (!) Nadzorcy konia.

Dziś lazovsky Nature Reserve – trzy leśnictwa, ogromna sieć blokad, własny dział badań, dział edukacji ekologicznej, setki pracowników. Organizacja posiada silną bazę finansową, dużą flotą pojazdów, własny sprzęt naukowy na badania procesów fizycznych. Rezerwa zadanie – chronić unikalną florę i faunę wschodniej części Primorye, w tym rzadkich gatunków lasów iglastych i liściastych, zagrożonych zwierząt: górali, spotted jelenia. W 1970 lazovsky Nature Reserve został nazwany LG Kaplanová, byłego dyrektora, który w 1943 roku został zabity przez kłusowników.

Funkcja ulga rezerwowy – znaczące zmiany elewacja, bliskość morza. Że jest warunek, zgodnie z którym graniczą Manchu terytorium gatunków liściastych roślin bardziej typowe dla Azji Wschodniej oraz przedstawiciele flory tajgi Ochockiego. Ponadto, istnieje wiele rodzajów osobliwego tundra strefy stepów, a nawet strefy podzwrotnikowej. Warto zauważyć, że prawie wszystkie flora – wtórne, czyli zmiana w wyniku działalności człowieka …

Niemniej jednak, nie pozostało wiele endemicznych gatunków roślin typowych – z niewielu regionów świata. Ten żeń-szeń jest obecny, to szczególny rodzaj jałowca ( „twarde”), Goryanka krupnochashechkovaya ząbkiem dąb. Wszystko rosną tu w 1212 roku prawie zniknął z powierzchni Ziemi gatunków.

Fauna obejmuje osoby, przez które dosłownie idzie do jednostki. w rezerwie więc istnieją tylko 14 tygrysów, około dwustu góralskim trochę więcej spotted jelenie.

W rezerwie lazovsky zamieszkują rzadkie zwierzęta i ptaki o pięknych nazwach: mandarynka, myszołów, jastrząb Plover Ussuri i innych.

Nazwa gatunków owadów, które zamieszkują rezerwie, bardziej skomplikowanych, takich jak grylloblattidae Dyakonova lub Saturnia Artemidy.

Lazovsky Nature Reserve – unikalny zakątek Primorye.