693 Shares 6977 views

Natura Chin i jego funkcji

We wschodniej części Eurazji są Chiny, jako kraj na trzecim miejscu w świecie pod względem powierzchni, po Rosji i Kanadzie. 9,6 miliona kilometrów kwadratowych. – Chiny miejsca. Chiny mają granicę z Rosji, Mongolii, Korei Północnej, Birmie, Indiach, Bhutanie, Afganistanie, Tadżykistanie, Kirgistanie i Kazachstanie. Chińskiej Republiki Ludowej znajduje się na terenie, który jest myte przez wodach Pacyfiku, a mianowicie jego pełnomorski południowych Chinach, wschodnich Chinach i żółty, a także Korei Bay. Między lądem a wyspą Tajwan przechodzi Cieśniny Tajwańskiej. Szczególnie charakter Chinach przede wszystkim ze względu na obecność różnych typów – od klimatu podzwrotnikowego Continental.

ulga

W przypadku Chin, charakteryzuje się obecnością jednocześnie najwyższe pasma górskie – Himalaje (najwyższy szczyt świata – Mount Everest, 8848 m), równiny, doliny, płaskowyże, doliny i lodowce alpejskie Cirque pustyni. Na obszarze o wysokości ponad 500 m stanowiły ponad 85% powierzchni kraju, a na wysokości 5000 m są o 19% jej terytorium. wiele złóż powierzchniowych można zobaczyć w Chinach. Z biegiem czasu, charakteru Chin starannie je stworzył. W rezultacie, stężenie tych depozytów był jednym z największych na świecie Lessowej płaskowyżu w północnej części kraju. Początki to trwa w zakolu rzeki żółty i ma powierzchnię 580 tys. M. km.

Less, albo „huantu” – „żółta ziemia” w języku chińskim. Dosłowne tłumaczenie nazwy lessowej krajobraz powstał przez przypadek. Kolor tych depozytów, typowych dla północnych Chinach, został wyświęcony całą kolorystykę Żółtej Rzeki.

Cechy klimatyczne

Wielkość kraju, warunków klimatycznych, charakteru Chin, jej cechy, pozwalają wyraźnie rozróżnić większość innych azjatyckich. Mówiąc o cechach klimatycznych kraju, trzeba skupić się na jego różnorodności. W południowo-wschodniej jest subtropikalny, a zachód – jest ostro kontynentalne. W wyniku oddziaływania mas powietrza oceanu i ziemi południowego wybrzeża narażone na monsun. W zależności od występowania, intensywność i tłumienie monsunowym rozproszonej ilości i stężenia osadu. Diametralnie zachowanie temperatury, a zwłaszcza charakter Chinach są ze sobą nierozerwalnie związane. Zimą w północnej części kraju – Heilongjiang prowincji się w klimacie umiarkowanym – temperatura spada do -30 ° C, a średnia temperatura – 0 ° C, Latem, średnia temperatura – 20 ° C A w południowych regionach prowincji Guangdong jest znacznie cieplej – od + 28 ° C w lipcu do + 10 ° C w styczniu.

Bogactwo wody w kraju

Slush wyżyny tybetańskiej plateau jest niezbędnym woda dawca do głównych rzek kraju: w Salween Mekong, Jangcy, Żółta Rzeka. Największe rzeki w Chinach pochodzą wysoko w górach. . Grand Canal w Chinach, zbudowany w VII-XIII wieku, położone wzdłuż wybrzeża, łączy jamę ustną z największych rzek: Żółtej Rzeki i Jangcy.

Nie zatrzymuj się podziwiać, jak bogate i wielostronne charakter Chinach. Uderzające blask naturalnych zbiorników: Tianchi (Heavenly jeziora), położony na wschód od Urumczi, na zboczach Bogda ula Mansorovar – jeden z najbardziej umieszczona w świecie jezior słodkowodnych pereł Hantchzhou – West Lake. Ogromne rzeki kraju są również fascynujące. Są one jednak kapryśna i może przynieść wiele żalu do tych, którzy mieszkają wzdłuż jej brzegów.

Chiny i jego dzikich zwierząt

Nierozerwalnego związku między nimi mają Człowiek i przyroda w Chinach. Znamiennym przykładem takiej ciągłości można zobaczyć w parku narodowym Heilongjiang, największego w liczbie osobników tygrysa Amur. Istnieje ponad 1 tysiąc. W celu stworzenia warunków do adaptacji tygrysów żyjących zwierząt jest ściśle monitorowane i podejmowane są działania mające na celu utrzymanie ich zdrowia. Stworzyli warunki do żywienia zwierząt, z naturą – mianowicie mięsa i głównie drobiem. Stworzone sprzyjające warunki dla migracji zwierząt. Obserwacje populacji tygrysów są przechowywane przez okres dłuższy niż 20 lat.

Świat roślin i zwierząt w Chinach

Natura hojnie obdarzony chińską różnorodność gatunków i podgatunków flory i fauny. Niektóre gatunki z rodziny oraz flory i fauny o różnej starożytności poniesienia. Od można zidentyfikować różnorodność flory w Chinach cedr i modrzew tajgę, magnolie i kamelii w strefie podzwrotnikowej, a także około 25 tys. Gatunków reliktowych we wschodnich Chinach. Mieszkańców świata zwierzęcia na północnym zachodzie Chin można znaleźć gazela i konia Przewalskiego, w Tybecie – Himalaya niedźwiedź, antylopa tybetańska antylopa, Kiang. W południowo-zachodniej części kraju można zaobserwować latające psy duże i małe pandy, lamparty i Lories. Chiny są bogate w mało znane i często trudno jest uzyskać dostęp do skarbów natury. Wildlife Chiny reprezentowane wspaniałość Mount Everest, hałaśliwe kaskady wodospadów warstwowych Jiuzhaigou Valley, formacje skalne w prowincji Gansu, utworzony głównie z czerwonego piaskowca i została nazwana „Krajobraz Danks”. A lista jest nieskończenie długa.

Niesamowite pomniki przyrody

Chiński poeta Li Po nazywany Mount huangshan „żółte gór”. Ten niesamowity pomniki przyrody Chin. Zastanawiacie się, patrząc na żółty, czasami złoty, topy. Góry te są na tyle wysokie, aby niektóre z ich wierzchołków – około 2000 metrów .. Szczyty Huangshan, jest dosłownie w chmurach, tworząc dziwaczne efekty wizualne. Dlatego nadano nazwę „Światło Buddy”, „chmura morze” i inne.

Dla pełnego zrozumienia całego bogactwa natury, a czasem nawet pewnej nierealności scenerii, oczywiście, tylko trzeba zobaczyć. To pasmo górskie jest odwiedzana nie tylko przez wielu turystów, ale także załogi. Słynny reżyser Dzheyms Kemeron kręcenia filmu „Avatar”, widziałem w tych miejscach na planecie Pandora. Strzelanie naturalnych sceny z filmu odbyła się w chińskiej prowincji Anhui – nie idzie pasmo górskie Huangshan. I to jest „Yellow Mountain” powinna zostać wpisana na listę trzeba odwiedzić niesamowitych miejsc na Ziemi.