654 Shares 952 views

Zwierzęta UK. Flora i fauna Wielkiej Brytanii

Wyspa naród znajduje się w północno-zachodniej części Europy i słynie niespójne i częściowo surowym klimacie, z deszczem, mgłą i częstych wiatrach. Wszystko to jest bezpośrednio skorelowany z flory i fauny. Być może flora i fauna Wielkiej Brytanii nie jest tak bogate w gatunki, jak w innych krajach Europy i świata, ale z tego, że nie traci piękno, urok i niepowtarzalność.

Charakterystyka ulgi

Terytorium należącym do Wielkiej Brytanii, można podzielić na dwa obszary: High and Low Brytanii. Pierwszy obszar obejmuje Irlandię Północną i znajduje się w zachodniej i północnej części kraju. Na teren charakteryzuje się utrzymującym starożytnego podłożu skalnym, jest silnie odłączone wzgórza i niewielką ilość nizin. Niska Brytania rozciąga się na południu i wschodzie kraju. Wyróżnia się pagórkowaty krajobraz i niewielkim wzgórzu, u podstawy przykryty przez młodszych skał osadowych. Wraz z klimatu i gleb terenu wpływa na charakterystykę zwierząt i roślin światowej w Wielkiej Brytanii.

UK klimat i zasoby wodne

Od warunków klimatycznych panujących w kraju jest znacząco wpływa Zatokowego. Tworzy umiarkowany oceaniczny wilgotny tła. Zimy są łagodne, a lata chłodne z częstych mgieł i silnych wiatrów. Średnia roczna temperatura +11 ° C do około południa, a +9 ° C w północnym. Roczny opad dużo. Przyczyna leży w obszaru niskiego ciśnienia, która rozciąga się na wschód przez Ocean Atlantycki, w południowo-zachodnich wiatrów panujących przez cały rok, a w górach, w zachodniej części kraju.

Brytania jest bogata w zasoby wodne. W związku z dużą ilością opadów w nadmiarze odparowanie, praktycznie na całym terytorium kraju, głębokie rzeki są połączone gęstą siecią. Największe jezioro znajduje się w Irlandii Północnej (Lough Tay) i Szkocji (Loch Lomond, Loch Ness na zdjęciu powyżej). Lokalizacja jest bardzo malownicze, jest domem dla wielu gatunków zwierząt.

Gleba i roślinność

W Wielkiej Brytanii, znamienny przewagą brązowe leśnych i bielicowych glebach wapiennych na charakter skały – humus węglanu. Z powodu obfitych opadów deszczu, wszystkie one wydają się być wypłukiwane. Dlatego flora Anglii jest bardzo skromny, lasy zajmują tylko około 10% powierzchni regionu. Więc zwierzęta UK – to głównie mieszkańcy równin, łąk i stawów. Las trochę bardziej w Szkocji, jednak nie jest zdominowany przez wrzosowisk, łąk i torfowisk. Dominujące gatunki drzew: sosna, modrzew, świerk i dąb. W niższych partiach gór Walii i Anglii spełnia również grab, wiąz, buk, jesion. Na południu kraju rośnie kilka gatunków zimozielonych typowe dla Morza Śródziemnego. Flora i fauna Brytanii określa jego klimat. Naturalne łąki w Walii i Anglii – kolebką dzikich żonkile jasnożółtych (godło Walia), storczyki i pierwiosnka. Wyższe obszary górskie są mieszane trawy trawy obszary z jałowca, bażyna i borówka. Yna charakteryzuje się przewagą Sphagnum torfowisk-pushitsievyh z rue łąki i alpejskie alpinistów.

Niektóre rośliny z malowniczych łąk stały się symbolem zarówno Brytyjczyków i ich sąsiadów. Shamrock, koniczyna lub zwykły, z pewnością znane wielu, jest to związane z imieniem św Patryka, patrona Irlandii. Dziki pora jest godło ludu Walii. Kolczasty oset chwastów (na zdjęciu) jest już ponad 500 lat – symbolem Szkocji, uosabia tę samą buntowniczą i dumny charakter regionu.

Fauna Brytanii

Fauna kraju również nie różni się zbyt wiele odmian i jest typowe dla Europy Północnej. W chwili obecnej istnieje około 70 gatunków w klasie ssaków, pomimo faktu, że 13 z nich zostały przywiezione, nie rodzime, endemiczny tam. Szeroka różnorodność gatunków ptaków (588). Jednocześnie regularnie zamieszkują obszar 250, 300 są rzadkie lub zakresu. Zimny klimat nie sprzyja różnych gadów, które są wrażliwe na zmiany temperatury. Rdzenne gatunki lądowe tylko sześć plus żółwie morskie (5) i gady przywiezionych na wyspę przez człowieka (7).

Ssaki Klasa: gatunek

UK wybrzeże jest myte przez Atlantyk, a to wyjaśnia dużą liczbę gatunków morskich. Tak, można spotkać wspólne i foki szarej na piaszczystych i kamienistych plaż. W wodach terytorialnych zamieszkują niebieski i Humbak, sei wieloryba, płetwa wieloryba, Minke, delfiny (Gray, Atlantic biały jednostronny, wspólnego mielenia, biało-beaked, paski, bottlenose, wieloryb), a także świnki morskiej, butlogłów północny, zyfiowate, zyfiowate i plemniki.

Niektóre zwierzęta w Wielkiej Brytanii przez aktywnego polowania na przestrzeni wieków do chwili obecnej, stały się rzadkością. Niewiele w lasach dzikich zwierząt parzystokopytnych, jak poprzednio: Europejska sarny, czerwony, cętkowany i wody (rzadka, wrażliwych gatunków), jelenie, daniele, Muntjac chińskim. Dużych drapieżników są lisy, wilki, dziki kot, Marten, gronostaj, łasica, tchórz, wydry, itp zwykłe mieszkańcy. – borsuki, dziki, ryjówki. Zajęczaki skład przedstawiony wystarczającą liczbę form: zające, zające i dzikich królików, nornika, popielice, szczury i myszy, Caroline i zwykłych białek.

Warto również zwrócić uwagę na szereg przedstawicieli rodziny Bats (wszystkie 20 gatunków). Niektóre nazwy są niezwykłe zwierzęta, podczas gdy inne są znane wielu: duży i podkowiec mały, mopka, późno i dwukolorowe skórzane, uszata, woda, brodaty, noc i Nocek Brandta, małe i borowiec wielki, pipistrelle, gacek brunatny i szary.

Ptaki Brytanii

Spośród ponad pięciuset gatunków ptaków, ponad połowa terytorium kraju istnieją tylko jedną piędź. działalność człowieka ma ogromny wpływ na stan siedlisk przyrodniczych. Prowadzi to do wielu różnych rodzajów wibracji. Tak więc, w wyniku odwodnienia terenów podmokłych znacznie zmniejszył liczbę ptaków wodnych, ale w miastach rozwijać wróble i gołębie, których populacja jest bardzo duża. Fauna Wielkiej Brytanii nie jest zbyt bogata pod względem różnorodności, a ptaki nie są wyjątkiem. Rdzennych mieszkańców Warto zauważyć, zięby, szpaki, Titmice, Robins, zimorodki (na zdjęciu), Krasnogruda robin (symbol kraju), Petrel, drozdy, etc. Liczba ptactwa jest mała, ale nadal są bażanty i kuropatwy.

Jakie gady zamieszkują?

Warunki dla gadów, delikatnie mówiąc, nie najlepszy. Dlatego wszystkie rodzaje 11, pięć z nich – życie morskie (żółwie). Trzej pierwsi członkowie – jaszczurka: szybkie, żyworodnych i padalec zwyczajny (na zdjęciu). Ten ostatni typ jest bardziej przypomina węża, gdyż nie ma nogi. Jest całkiem zwyczajne dzikie zwierzęta, są wszechobecne. Węży napotkał trzy rodzaje: zaskroniec, gładki wąż i viper. Do rodzimych mieszkańców wybrzeża są żółwie morskie: dureń, hawksbill, zielony i żółw zatokowy.

Oprócz tych gadów w kraju przez co najmniej siedem gatunków sprowadzono w różnych momentach. Należą do czerwoności i Europejski żółw błotny, ściany i zielona jaszczurka Viper i wodne węże, wąż Eskulapa. Niektóre zwierzęta UK kiedyś zamieszkana już na swoim terytorium, ale zmarł, a następnie ponownie importowane.

Przedstawiciele klasy płazów

gatunek pochodzący z płazów, istnieje kilka, w sumie osiem (5 i 3 ogona rozkładem). W rzekach i wodach stojących znaleźć traszki: nitenosny, zwyczajne i grzebień (patrz zdjęcie). Przedstawiciele bezogonowy szary i wspólne ropuchy trzciny, żab (staw, zwinne i ziołowe). Wiadomym jest, co najmniej jedenaście wprowadzonych gatunków. Wśród nich są Tritons (alpine, seropyatnisty i marmur), jadalne żaba, salamandra plamista, kumaka górskiego, etc.

Mieszkańcy bezkręgowce UK

Te dzikie zwierzęta są dyskretne, ale najliczniejszą zarówno w ogólnej liczbie i różnorodności gatunkowej. typu skorupiaków jest reprezentowany przez 220 gatunków naziemnych. Najczęstszym i liczne klasy – jest, oczywiście, owady. W Wielkiej Brytanii istnieje ponad 20.000 gatunków, w tym chrząszczy, Lepidoptera, Orthoptera i ważki.

Zwierzęta UK charakteryzują liczby gatunków skąpe i ogólnej niskiej populacji. Jest to spowodowane nie tylko do klimatu. interwencji człowieka, wylesianie, odwadnianie terenów podmokłych i zniszczenia, które trwały od wieków, z pewnością przyczyniły.