195 Shares 3637 views

Koryaksky: opis, historia. Wulkan na Kamczatce

Dziś naukowcy Kamczatka nie dojść do konsensusu w kwestii liczby wulkanów na Ziemi. Niektórzy uważają, że są one nie więcej niż sto, inni uważają, że istnieją tysiące. Taka duża rozpiętość w szacunkach ze względu na różne podejścia do kwestii, nie wszystkie wulkany na Kamczatka w życie, wiele z nich już nie wykazują swoją aktywność, ale ponieważ są one postrzegane jako tuż za rogiem.


Niemniej jednak coś takiego jak „wulkan”, eksperci uważają krewnego. Chodzi o to, że aktywny wulkan uważany jest za, jeśli zachowane dowody, że on nigdy nie wybuchł. Ale może się zdarzyć, sto czy tysiąc lat temu.

Koryaksky – Wulkan aktorstwo, położony na Kamczatce, trzydzieści pięć kilometrów na północ od Pietropawłowsk Kamczacki. Należy do stratovolcano.

Koryaksky: gdzie jest wulkan?

Po latach obserwacji i badań, naukowcy doszli do wniosku, że wulkan zaczęły powstawać już w starożytności, a dokładnie, podczas Górnego plejstocenu. Początkowo, w miejscu obecnego erupcji lawy pojawiła wysokość góra dwa i pół kilometra, który znajduje się w późnym plejstocenie nowoczesnej stożka. Składa się on z bazaltowej-andezytu i andesitic lawy.

Historia nazwy

Na współczesnych mapach nazwa zwyczajowa Koryaksky. Ale to nazwa wulkanu nie miał zawsze. W XVII wieku słynny badacz Kamczatka SP Krasheninnikov w swoich badaniach nazywa Wulkan Frekwencja Knoll.

Mieszkańcy z okolicznych wiosek znajdujących się w tych miejscach szkła wulkanicznego. Był on używany w życiu codziennym, w szczególności do wytwarzania grotów. To może wyjaśniać, dlaczego zawdzięcza swoją drugą nazwę tego wulkanu Kamczatki.

Znacznie później, w XIX wieku, miejscowi ludzie, koczownicze stada reniferów – Koryak, założyli osadę u podnóża góry, stały się znane jako „Koryak”. Zgodnie z tym, góra nazwano Koryaksky. Została ona ustalona i zachowały się do dnia dzisiejszego.

Koryaksky: opis

Wulkan jest częścią systemu Koryak-Avachinskaya i znajduje się w East Ridge. Zewnętrznie prezentuje regularny kształt żebrowane stożek. Na jasnym słoneczny dzień wygląda majestatycznie Koryaksky, którego wysokość sięga 3456 metrów.

Co jest niezwykłe wzgórze?

Funkcje tego giganta to duża średnica cyrk z ponad pięciuset metrów na stokach północnych i wschodnich, z których schodzą na boki dwa ogromnego lodowca i odciąć końcówkę. W typie wulkan należący do stratovolcano. Jego stożek składa się z bazaltu i Andezyt budynków, jak również popiół i lawa.

Należy zauważyć, że góra ma stosunkowo duży kąt – do dwudziestu stopni w dolnej części i do trzydziestu pięciu stopni do góry. Kamczatka wulkan ma stoki, mocno wcięte, rozszerzenie do dna bruzdy, która zniszczyła płynącej wody. Są one wyraźnie widoczne, nawet pełen śniegu i lodu.

krater

Nowoczesne krater znajduje się w zachodniej części szczytu. Jej średnica – dwieście metrów. Wcześniejsze wybuchy krawędziach trochę uszkodzony. Kolejny starożytny krater znajduje się na północnej stronie szczytu, gdzie zachowany jest cyrk, głębokość ponad stu metrów i średnicy pięciuset metrów. On jest teraz zajęty lodowiec.

Wszystko północnym zboczu wulkanu pokryte polami śniegu i lodowców. Oni rozciągnąć do stóp czterech kilometrów. I niższych zboczach wzgórz pokryte gęstymi lasami kamienia brzozy i sosny karłowatej. Do tej pory, w tego wulkanu Kamczatce jest aktywny, ale jego wielkość nie jest całkowicie zgodna z natężeniem wykwitów.

obszary chronione

Kamczatka wulkan Koryak zlokalizowane na obszarach chronionych:

 • Natural Park „Nalychevo”, w 1996 roku weszła na Listę Światowego Dziedzictwa;
 • State Reserve (biologicznej) „Trzy wulkany”, utworzony w 1994 roku w celu ochrony czarno-capped Świstak, owca, swistaka i zakazane dla myśliwych gatunków zwierząt i ptaków.

Aktywność wulkaniczna

Wulkan Koryaksky nadal nie jest dobrze poznany. Jednak naukowcy byli w stanie dowiedzieć się, że w ciągu ostatnich siedmiu tysięcy lat, na górze było siedem wybuchy – w 5050, 1950 i 1550 lat pne, a w roku 1890, 1926 i 1956. Ostatnia aktywność odnotowano w 2008 roku. Miejscowi obserwował wybuch dymu i popiołu na zboczu zachodnim. Jak wynika z pióropusz popiołu rozciąga się na 100 km.

Erupcja 1926 był spokojny. Nie było żadnych wybuchów od krateru lawa płynęła spokojnie. Drugi wybuch, który rozpoczął się w 1956 roku, był o wiele bardziej aktywny. Eksperci twierdzą, że jest to człowiek wybuchowy. Z utworzonej szczelinie, którego długość wynosiła około pięćset, a szerokość około piętnastu metrów, popiół po wybuchu gazu i rośnie do wysokości jednego tysiąca siedmiuset metrów. Kiedy ten lawy erupcji zanotowano.

Znowu zaskoczony miejscowi Koryaksky w 2008 roku. Nowa wersja gazów i popiołu stworzony szlak, który rozciąga się na długości kilkudziesięciu kilometrów. Ale po tym następuje wybuch. Pomimo faktu, że wulkan jest aktywny raczej rzadko, to jest ujęte w wykazie wulkanów dziesięcioleci. Od 1996 roku, wszedł listę szesnastu szczyty, które są badane przez Komisję ONZ (IAVCEI). Są one uważane za najbardziej niebezpieczne ze względu na bliskość osiedli ludzkich.

Miejscowi aktywność wulkaniczna postrzegane dość spokojnie, nazywają go po prostu „autonomiczny obszar Koryak”, a kiedy pali – mówią wulkan dymi. Snowboardziści dawna zauważyć na topnienie lodowców, które znajdują się na grzbiecie, co tylko potwierdza jego aktywność. Ze wzgórz rozpocząć Paratunski słynne gorące źródła.

Koryaksky: wspinaczka

Teraz jest uśpiony wulkan. Na jego zbocza są trzy gazy wyjściowe Fumarole, które w różnych czasach, w których temperatura podnosi się do +273 ° C, Koryak wulkan jest popularny wśród doświadczonych alpinistów. Góry strome zbocza sprawiają wspinaczki wystarczająco dość skomplikowane, wymagające niektóre szkolenia i umiejętności. Niestety, zginął kilka niedoświadczonych zdobywców szczytach że zawyżone ich wytrzymałość.

Co do zasady, wulkan Koryak, jest miejscowy punkt orientacyjny z powodu stromych zboczach, głębokie Barranco nie przeszkadzać zwykłych turystów, i? Na szczęście, nie organizować masowe Ascensions, jak na przykład sąsiedni Avachinskaya szczyt.

Pierwsi zdobywcy wulkanu

Uważa się, że pierwszy na szczyt wulkanu Koryak przyrodnik i lekarz rosyjskiego statku „Alexander” – F. V. Sztejn. Wzrost ten nastąpił pod koniec września 1821 r. Według zachowanych dokumentów wiadomo jest, że w XX wieku, najpierw wspiął wulkanu w 1934 roku, prowadzony przez dziennikarza z Pietropawłowsk Kamczacki – Steblichem.

Cztery lata później zdobył górze pierwszą kobietę – Pauline Sushkova. Siedem lat później, ta odważna kobieta prawie potrącony przez wybuch wulkanu Avacha, która miała miejsce w lutym 1945 roku.

Wulkan znajduje się zaledwie trzydzieści kilometrów od Pietropawłowsk Kamczacki. Jej górna są różne w trasach złożoności – od 1B do 3A. Doświadczeni alpiniści powiedzieć, że technicznie podejść nie jest zbyt trudne. Jednak jest duża aktywność fizyczną ze względu na różnicę wysokości.

wspinaczka start odbywa się z bazy, z którego wysyłane są do sportowców trasy. Znajduje się na wysokości dziewięciu metrów. Wspiąć się na szczyt, można zrobić jeden lub dwa dni. Korzystne jest już trasa ma jednak swoje wady. Przede wszystkim dotyczy to konieczność podniesienia wysokości ponad dwóch tysięcy metrów śpiwory, namiot, latarkę, żywność i wodę.

Wspinać się jeden dzień, to nie trwa dłużej niż 1112 godzin. Zejście jest szybsza, około cztery – pięć godzin. Najlepszy czas do wspinania wspinaczy Volcano Koryak pod uwagę okres od połowy kwietnia do końca czerwca. W tej chwili nie ma silne mrozy, a wszystkie nieprawidłowości terenu i luźna skała jest wciąż pokryte kocem śniegu w bezpieczny sposób.

Ponadto, w tej chwili, jest to wygodne, aby zejść z wulkanu na snowboard lub narty. Wspinaczka może sprawić, że ludzie z podstawowych umiejętności w zakresie alpinizmu – aby móc chodzić w wiązce, użyj czekana i raków. Jest to bardzo ważna i dobra forma fizyczna. Doświadczeni alpiniści polecić początkującym spróbować swoich sił na początku, do wulkanu Avacha, którego wysokość wynosi 2751 metrów.

Sportowcy trasy wysyłane są z tej samej bazy. Dla początkujących Avacha Wulkan jest pewnego rodzaju wyzwanie, a to dobry trening przed poważniejszym wspinaczki.

Nie zapomnij o specjalnych urządzeń, bez których nie można zrobić w górach. Oto lista niezbędnych rzeczy:

 • śpiwór;
 • namiot;
 • raki i czekany;
 • ciepłe rękawiczki;
 • lekka kurtka w dół;
 • maska (w celu ochrony przed wiatrem);
 • Rękawice światła;
 • bielizny termicznej;
 • spodnie z tkanki błony;
 • skarpet termicznych;
 • wspinaczki buty;
 • Snowboard lub sprzętu narciarskiego (planowanie zejście z wulkanu),
 • Termos (1 litr);
 • okulary;
 • długodystansowe pałeczek;
 • ochrony przeciwsłonecznej.

Jak się tam dostać?

Z rosyjskich miast Pietropawłowsk Kamczacki łączy lotniczych i morskich. Jelizowo lotniska, który służy miasta jest międzynarodowa. Od niego istnieją regularne loty do wielu miast w Rosji (Moskwa, Władywostok, Chabarowsk, Petersburgu, Magadan, Krasnojarsk, Nowosybirsk i inne). Ponadto prowadzony krajowy powietrza w Ust'-Kamczatsk, Ozernovsky, Palani, Nikolskoye (dowódca Islands), Ossorio. Podmiejskich osiedli Moss, Avacha, Górskiego, Dolinovka do wulkanu można dojechać autobusem.

W opinii wszystkich, którzy widzieli Koryaksky, zachwycony z nadzwyczajnym naturalne piękno i moc. Vulcan sprawia ogromne wrażenie nawet na tych turystów, którzy nie dokonują się wznosić, więc jeśli masz okazję odwiedzić w Pietropawłowsk Kamczacki, należy odwiedzić wzgórze.