837 Shares 6215 views

instrumenty muzyczne z rękami Jak i co zrobić. Instrumenty muzyczne dla dzieci z rękami

Dziś wiele się zastanawiać, jak zrobić instrumenty muzyczne z ich rąk. Oczywiście, aby na skrzypcach lub fortepianie bez specjalnego szkolenia, materiałów, sprzętu gospodarstwa domowego nieprzygotowanych do tego typu działalności nie może być panem. I faktem jest, że powinny zostać przyjęte bezwarunkowo. Ale jak zrobić dość proste instrumenty muzyczne własnymi rękami – to zainteresowanie naszym artykule pokaże.


Gdzie znaleźć surowiec do rękodzieła

Każdy przedmiot, z którego można wyodrębnić audio odnosi się do muzyki. I to prawie wszystko, co nas otacza! Jeśli uważnie śledzić dzieciaka rok-stary, staje się jasne: z powrotem żelazne łóżko, kiedy to uderzył łyżkę, publikuje jingle, podobny do dźwięku Glockenspiel. A jeśli wbić drewnianą łyżką w stół i krzesła, masz niesamowite podobieństwo zestawu perkusyjnego.

Okazuje się, że jesteśmy otoczeni przez stałych instrumentów muzycznych! Z rękami tylko trzeba ozdobić je w niezbędne środki, aby zebrać w jednym miejscu i umieścić pewną liczbę „muzyk”.

prezent perkusista

Takie wielkie zestaw bębna otrzymuje się zestaw doniczek, pokrywy i patyków. Jako ostatni dopasowania ołówek, drewniane łyżki, szczotki. Można również rzeźbić specjalne kije dla początkującego perkusisty drewna.

Jak widać na zdjęciu, należy podobnych instrumentach perkusyjnych z rękami tyle tylko. Uroda może nawet pochodzić ze specjalnym logo i ozdobić każdy temat. Dla „spodeczkami” dopasowanie pokrywy metalowej, wzmocnione na stoisku. Nawiasem mówiąc, obok garnki i patelnie są świetne dogadać się z wiadra metalowe, kubki, misy, umywalki. Najważniejsze w tym przypadku – aby odebrać pojemniki o różnych rozmiarach, które są w stanie emitować różne dźwięki.

Narzędzie dla „Lozhkarev”

Każdy słyszał o takiej rosyjskiej instrumentu ludowego, jak łyżki. Nawet praktykowane numery solowe gdzie wykonawcy udaje się wykonać bardzo ciekawą kompozycję.

Można rozszerzyć możliwości Lozhkarev muzyków, tworząc całą konfigurację dla nich. Dla niego będzie wymagać drewnianą matryoshka. Umieścić je w tomie wstępującej, można uzyskać doskonałe narzędzie instalacyjne.

Jednym z łyżki zaleca się przykleić kawałek papieru ściernego. Zwiększy to zakres tonów uczyni narzędzie bardziej interesujące grać.

Guiro z rękami

Wykwalifikowani rzemieślnicy na drewno może produkować bardzo profesjonalne instrumenty muzyczne. Ręcznie wykonane zapadkowy dzisiaj również interesujące dla muzyków.

Guiro pierwotnie wykonany z owocu gorlyankovogo drzewa, radełkowana. Jego miejsce pochodzenia uznaje się za Amerykę Łacińską. Nowoczesne Guiro – instrumenty muzyczne, ręcznie wykonane z litego drewna z wycięciami, które powinny prowadzić skrobak, zwany „Pua”. Muzyk wydobywa tak ciekawe dźwięki towarzyszące ćwierkają, śpiew lub wykonujących własną partię w orkiestrze.

Obecnie istnieją takie rodzaje instrumentów muzycznych, ręcznie wykonane z rur metalowych lub z tworzyw sztucznych. W rosyjskim analogu guiro grzechotki były wykonane z desek z wycięciami.

Marakasy, Shakers – grzechotki

instrumenty muzyczne, aby hałas z ich ręce mogą być z różnych pojemnościach. Rzemiosła odpowiednie do puszek metalowych kawie, butelki z tworzywa sztucznego z jogurtem, pudełka jaj „Kinder niespodzianka”, drewnianych skrzyń, a nawet wewnętrznej butli z ręczniki papierowe albo papier toaletowy kartonu. Tylko ten ostatni trzeba uszczelnić oba końce, aby móc umieścić cokolwiek. Dokonaj shaker oraz dwa jednorazowych kubków poprzez klejenie je ze sobą za pomocą taśmy klejącej.

Aby utworzyć efekt dźwiękowy umieszczony wewnątrz pojemnika zadzie, piasek, kamyki, koraliki, strzał, przyciski. To może być dołączony do okrągłych zagród pojemności, malować je farbami akrylowymi. Następnie uzyskać bardzo ciekawe instrumenty muzyczne hałas z rękami, które mogą być zbudowane z materiałów złomu.

kastaniety

Dzieci uwielbiają, aby z dorosłymi różne rzemiosła. instrumenty muzyczne z ich rąk, też mogą być wykonane w domu.

Kastanietów można wytwarzać za pomocą dwóch dużych przycisków, które są dołączone do pętli. Urządzenia te są noszone na kciuk i palec środkowy. produkowany jest stukot kastaniety w ich dotyku i dźwięku.

Z absolutnie niepotrzebne rzeczy przygotowane do usuwania kosza można całkiem ciekawe rzemiosła. Instrumenty muzyczne własnymi rękami stworzone sposób klejenia pokryw na tekturze kawałki, po czym obrabiany potrzebne do łączenia ze sobą poprzez złożenie ich do siebie prostopadłe.

tamburyn

Często, instrumenty muzyczne dla dzieci są dzwony i dzwonki, że pierścień pięknie. Można powiesić je na pustej butli ręczników papierowych lub na brzegach zapinane na jednorazowe talerze. Krotnie ostatni najlepszy asymetrycznie.

Malowanie jasno wykonane tak, narzędzia mogą być wykorzystywane w szumie orkiestry swoich dzieci.

Gwizdków i rur

Łatwo instrumenty muzyczne dla dzieci z ich rąk, które wytwarzają dźwięki gdy wykonawca dmuchanie na nich. Są one wykonane z wydrążonych słomek łodyg, gałązek szczeka, długopisy plastikowe, rurki z koktajli. Jeżeli ostatni cięcie w poprzek różnej długości, można uzyskać gwizdki, emituje inny dźwięk.

Uzyskane i gwizdki zielona fasola, groch lub guma arabska. Jako dziecko, każdy co najmniej raz, ale „gra” na tym instrumencie.

Rzemieślników się rur drewna plastyczne w pustych rurach otwory otwory. Ale tutaj wymaga specjalnych umiejętności. Nie mniej trudne – a więc f ciekawe! – dokonać gwizdek-zabawkę z gliny lub słonego ciasta. Zwykle nie jest to opcja „używane” Dymkovo zabawki. Chociaż można dokonać drobiazg, ukryty wewnątrz końcowego gwizdka. Po dokonaniu kilku z tych zabawek, które sprawiają, że dźwięki o różnych wysokościach, można nawet odtwarzać je na niektórych utworów.

Można zrobić domowe instrumenty muzyczne z ich rąk niemal z niczego. Na przykład, pokrywka butelki z tworzywa sztucznego, który rozciąga się kawałek gumy wyciętych z rozerwania balonu będzie fascynujące zabawki dla dzieci.

Może być używany jako gwizdki i pustych pęcherzyków. Jeśli wlot dmuchać w dół, mające zastosowanie tylko do pojemności dolną wargę i trzymając go pionowo, można publikować niesamowite dźwięki! Muzycy zmienić nachylenie „narzędzia”, odległość pomiędzy ustami i otwarcia efektu bubble nawiewu powietrza, a narodził na świat inną melodię.

„Litrofon” lub „śpiew butelkę”

Dzisiaj coraz częściej na scenie z takimi artystami ciekawych narzędzi, które po prostu zachwycony! I z tego, co po prostu nie rób je! Produkujemy nietypowe instrumenty muzyczne z ich rąk, można, na przykład, butelek lub szklanek, napełniając je wodą.

Różnych wysokościach osiągnąć dźwięków wydawanych przez kwotę picia płynu do mycia produkujących objętości istotne zmiany pojemnika. Im mniej wody jest wlewana cieńszy dźwięku. Dla urody i wygody barwionego płynu.

Harfa, lub „grzebień muzyka”

Biorąc zwykły płaski grzebień ( „Hedgehog” nie pracuje), to jest konieczne położenie zębów pokrywa folią lub bibułki. Wiejący tego prostego narzędzia, można publikować zabawny dźwięk wibracji.

Utalentowani muzycy z wykonaniem sceny na Charp różnych utworów muzycznych, do klasycznej. Szczególnie interesująca jest narzędzie wykonane z grzebieniem z zębami o różnej grubości.

Głównym tematem „Poloneza” Ogińskiego lub melodia pieśni ludowej / schlager zaskakująco podobny do oryginału!

Gitara, wykonany własnymi rękami

To jest naprawdę niesamowite! Ale żeby zrobić z rękami na złom, ale po prostu z kosza, można nawet gitary.

Jako podstawę biorąc zamkniętych kartonów pustych płaskich butelek plastikowych szamponu. Oczywiście, dźwięk instrumentu zależy od gitary tusza materiału produkcyjnego i wielkości otworów wyciętych w nim.

Ważne jest również, aby wybrać odpowiednie struny do gitary. Częściej wziąć biura lub gumę lotniczej i wyciągnąć je z różną siłą.

Więc nie możemy teraz uruchomić do zabawek dziecięcych przechowywać, jeśli zakapriznichal dziecięcego. Po tym wszystkim, można po prostu zrobić fascynujący zabawkę dla niego – instrument muzyczny, który będzie do ulubionych i kosztowna rzecz dziecka.