436 Shares 5172 views

Jak zrobić butylkorez do butelek plastikowych

Wiele prostych rzeczy potrzebne w gospodarce, musimy kupić. Ale można to zrobić samemu. Pozwoli to zaoszczędzić pieniądze na to samo, wykonany własnymi rękami, to zawsze lepiej. Takie rzeczy można przypisać butylkorez na paski o różnych szerokościach cięcia plastikowych butelek. Takie urządzenie jest zawsze przydatne w codziennym życiu, ponieważ daje praktycznie nieograniczony zapas liny z tworzywa sztucznego. Ponadto, przy użyciu butelkę więc choć trochę, ale uczynić naszą czystsze środowisko.

Istnieje wiele różnych rysunków i opcji, które pomagają uczynić butylkorez własne ręce. Jak zrobić (zdjęcie poniżej – jeden z butylkoreza opcje) takiego urządzenia, opisanego w tym artykule. Rozważmy dwie metody produkcji.

Co jest butylkorez

Więc jak butylkorez siebie? W sercu każdego projektu takie urządzenia przedstawić ostrze. Najczęściej jest to ostrze noża piśmiennych. Jest bardzo ostry, jest tani i nie wymaga ostrzenia. W przykładzie wykonania, jedna strona ostrza pozostawia pewną przestrzeń, która określa szerokość linie cięcia.

Butylkorez można dokonać zarówno za rękę i stałe. Takie urządzenie pozwala na niemal żadnego problemu z butelek PET cięcia żywności. Aby wyciąć butelka musi być najpierw wyciąć dno. Następnie, nacięcie i to już przeciąć taśmę. W rezultacie, w zależności od szerokości cięcia liny odwraca się od jednego do stu metrów materiału. Zatem butelka spożywane niemal całkowicie. Pozostaje tylko szyi i na dole.

prosta opcja

Jak zrobić butylkorez najłatwiej? Najprostszy sposób wytwarzania takiego urządzenia jest następujące. Ostrze jest wciśnięty z zacisku piśmienne noża do stołu lub innej powierzchni.

W celu uzyskania pożądanej szerokości taśmy pod nożem, pomiędzy nim a stół jest zamknięty kawałek drewna ze sklejki, lub innego płaskiego materiału o określonej grubości. Jej grubość określą szerokość następnego paska.

Pomiędzy ostrzem a zacisk jest również konieczne kawałek tego materiału, ponieważ ściskanie ostrza Uchwyt może pęknąć. Nawet wtedy, gdy ostrze tnące taśma może przesuwać się metalu i powodować trudności w procesie.

Tak więc jasne jest, jak to zrobić butylkorez dla plastikowych butelek w ciągu kilku minut. Ale prostota ma swoje wady. Po pierwsze, podczas cięcia taśmy ciągnie jedną ręką, a drugą ręką musi posiadać butelkę. Po drugie, cięte w paski nie mogą być całkowicie gładka, jak nie ma wiarygodnych rozmiar mocowanie. I pokroić w bardzo cienkiej żyłki na to urządzenie nie będzie działać.

Wszechstronny i wygodny wzór

Jak butylkorez bardziej niezawodny i wszechstronny? Aby to zrobić, potrzebne są następujące materiały:

  • Powierzchnia aluminium lub U-kształtny profil.
  • Ostrze noża papierniczych.
  • Kawałek szpilki o średnicy 5 mm.
  • Dwie nakrętki M5.

Profil narożny lub wywiercony otwór przelotowy o średnicy 5 mm. Jest on umieszczony w kołek. Jest noszony na łopatki przez otwór. Następnie ostrze mocno zamocowane nakrętki.

Dalsze cięcia są wykonane z profilu narożnego w różnych długościach. Ich długość określi szerokość pasa cięcia. Drugi koniec tego ostrza jest stały zacisk. Kiedy za pomocą profilu o kształcie litery U, a drugi koniec ostrza może być zamocowany do elementu o odpowiedniej szerokości deski, wkładając ją vraspor.

Jeśli nie butylkorez swoje ręce w ten sposób, że nie jest konieczne, aby utrzymać butelkę. To po prostu trafił na kołek i ciągnąć linę można pokroić na dwie ręce. Oprócz prostego cięcia taśm uzyskuje się i będą ściśle wybrane szerokości, przy czym ostrze nie trzeba przestawiać.

Zastosowanie taśm PET

Jak zrobić butylkorez teraz jasne. Ale gdzie zastosować taśmę cięcia? Mogą być stosowane do mocowania praktycznie wszystkich rzeczy. Jednocześnie, jeśli rozgrzać suszarka, PET będą współdziałać, a połączenie staje się bardziej zwarta i niezawodna. Można również korzystać z tych pasków do wyplatania koszyków, pudełek, toreb i meble.