819 Shares 6920 views

Szafa łóżko z rękami. Jak zrobić łóżko, szafa wnękowa, własnymi rękami

Jeden z najbardziej stylowych i ergonomicznych rozwiązań dla nietypowych sypialni w domach prywatnych jest kupić takie meble jak łóżka szafy. W jego wyglądzie zewnętrznym nie różni się od zwykłego łóżka, ale jego główną cechą jest ukryte wewnątrz. Konstrukcja szafy łóżko nie jest mechanizmem, który zabezpiecza go do ściany. Tak więc, gdy brak wolnej przestrzeni może być z łatwością złożony podkładów, zabezpieczając go w pionowej pozycji, a w ten sposób rozciągać się zasadniczo wolnego obszaru. Wieczorem, ten sam wzór jest łatwo przekształcony w pozycji poziomej, a dzięki zastosowaniu specjalnego mechanizmu składany do tyłu do czynienia może być absolutnie każdy domową.


Łóżko, wbudowana szafa, ma kształt, jak na zdjęciu.

Jak widać, dość niezwykły design.

Jak zrobić własne łóżko szafka ręce? o projektowaniu

Na początek przyjrzyjmy się konfiguracji tego typu mebli. I składa się tylko z kilku części:

  1. Podstawa (łóżko).
  2. stalowej ramy (ramki), który jest zamocowany do ściany.

Tak więc, aby dołączyć do podstawy w dolnej części ramy. Taka konfiguracja w przemyśle meblarskim jest również nazywany „bed-coupe.” Może on być przymocowany do ramy jednym z krótkich boków. W tym przypadku, meble w stanie złożonym będzie w formie szafki. Jeżeli struktura jest podłączona do końca długiej produkt w tych warunkach mogą być stosowane jako tabletki. Jednak bez względu na to, jakiego rodzaju szafy łóżku nie miała najważniejsze – że ściana jest dobrze zabezpieczony i nie „zjechał” do pozycji poziomej.

o rysunku

Jak widzimy, szafa, łóżko (fot programu mebli można zobaczyć poniżej) ma bardzo prymitywną konstrukcję. Jednakże, jeśli zdecydujesz się uczynić produkt własne ręce, nie poddawaj się rysunek. Narysuj układ robotników i mechanizmów, mierzy dystans, wszystkie wymiary i wykonać obliczenia. Więc nie tylko zmniejszyć ryzyko powstania krzywa (jak dzieje się w przypadku produktu według rysunku „z głowy”), ale również znacznie zmniejszyć zużycie materiałów, jak będzie już znać dokładną liczbę części metalowych i drewnianych desek. Przy zakupie ostatni powinni zwrócić szczególną uwagę na ich jakość, ponieważ to od nich będzie zależeć od lokalizacji prawidłowej materac i komfortu podczas snu jako całości.

Na deskach, musi leżeć ciasno. Ale w tym samym czasie, aby umieścić materac powinien być taki, że można go łatwo usunąć, jeśli to konieczne.

Szafa łóżko z rękami – proces montażu konstrukcji ramy

Rama – jest fundamentem całego łóżka, które muszą wytrzymać ogromne obciążenia, a nie zginać uszkodzenia podczas mechanicznego. W tym przypadku będzie to składa się z trzech boków równej wysokości i gzymsy, zachowując płytę i materac. Jedna ze stron zostanie wyposażona w mechanizm podnoszący, odpowiednio, powinno być tak wytrzymałe i niezawodne. Jej wysokość może być równa dla wszystkich innych stron, ale może być nieco niższe – w tym nie ma żadnej różnicy. Jak wybrać mechanizm podnoszący? Szafa łóżko, własnymi rękami wykonane, może być dostarczany w postaci wyciągu gazu i zawiasów meblowych. Ta ostatnia opcja może być uznane, jeżeli budżet na produkcję tej konstrukcji jest bardzo ograniczona.

Ale zanim podejmiesz kredensu-osobowe z własnymi rękami, należy pamiętać, że wszystkie dane, które tworzą ramy, konieczne jest, aby połączyć w spójny szpilki struktura drewna. Powinny one być wstępnie rozłożone specjalnego kleju. Ponadto, przed zainstalowaniem konieczności wiercenia otworów dla nich. Kołki nie może być okrągły, ale prostokątny, to znaczy, że każda nachylona jest kąt 90 °. Oczywiście, jeden klej nie można zagwarantować bezpieczne połączenie wszystkich części, więc kiedy jest sucha, wkręcić w projektowaniu kilku dodatkowych śrub samogwintujących. Więc można ostatecznie rozwiązać wszystkich stronach łóżka.

ograniczniki

Po wkręceniu śruby na łóżku szafka z rękami, należy zainstalować specjalne przystanki na materacu. Nie zapominaj także o dodatkowych usztywnień, które dadzą urządzenie o większej wytrzymałości. Na obwodzie stoczni powinna być ustalona z sekcji 100×50 mm. Będzie ona służyć jako ogranicznik dla materaca. Tam też jest zamocowany podłużną poprzeczkę. Po tym, należy zainstalować poprzecznych desek. Na ostatni będzie on leżeć materac. Płyty są zainstalowane w równej odległości od siebie. Optymalna odległość – to jest 50 cm.

punkt mocujący

Jak zrobić szafkę łóżku z rękami po zmontowaniu ramy? Tutaj trzeba dokładnie przemyśleć, gdzie będzie on zamontowany na ścianie. Najlepiej jest użyć wkrętów samogwintujących, łączący się z szafki bazowej. Można również zastosować specjalne łączniki stalowe, które mocują do boków urządzenia, a następnie montowane do ściany.

Ustawienie mechanizmu podnoszenia

Jak już wspomniano powyżej, to meble uzupełniają podnośnika pneumatycznego lub zawiasów meblowych. W pierwszym przypadku, trzeba będzie kupić 2 windy, a dla każdego z nich, aby zrobić odpowiednią bazę z jednego z boków ramy. W przypadku pętli trzeba także 2 z tych urządzeń. Uwaga – szafa Łóżko z mechanizmu podnoszącego „lift gazu” jest tak skonstruowany, że większość ciężaru i ciężaru instrumentu przejmuje. Dlatego też, nawet łóżko semi-raise może być tylko jedna ręka.

elewacje

Po tym, należy zakupić i być zintegrowane w szafie-łóżko ręcznie drewnianymi fasadami – desek, które są dołączone do dłuższego boku ramy urządzenia. Niektóre z tych elementów może służyć jako strony. Są one przymocowane do podstawy za pomocą specjalnych zawiasów, które są zwykle zawarte w zbiorze danych o produktach.

Jeśli pracujesz jako talerzy i innych kawałków drewna użyłeś produkty ze świeżego naturalnego drewna sosnowego lasu (na przykład), to najlepiej, aby traktować go dalej lakieru. Farba wykorzystywane nie jest konieczne. Wystarczy kupić słoik przezroczystego lub półprzezroczystego wykończenia (na etykiecie będzie czytać „drewno”) i iść myć wszystkie części powierzchni wyrobów z drewna. Warto również zauważyć, że przed czyszcząc ten produkt powinien być starannie obsługi plamę.

wykończenie folia

Jest jeszcze inna alternatywa – klejenie drewna za pomocą specjalnej folii. Może być malowany chromu, drewna, plastiku lub jakiegokolwiek ozdobnych. Tak więc, nie tylko chroni przed wilgocią łóżko, ale także, aby jego wygląd jak najbardziej w zgodzie z wnętrza sypialni. Nawiasem mówiąc, nawet panel płyty wiórowej, z naklejoną na takim filmie może wyglądać dębu naturalnego lub cedru (oczywiście, jeśli wybierzesz odpowiednie naklejki Design).

Dodatkowo, łóżko może być stosowany jako szafki w stanie złożonym. Aby to zrobić, wystarczy, aby zapewnić go o dodatkowe półki ramy i szuflad. Ten projekt nie zaszkodzi do wnętrza pomieszczenia, a także oszczędność miejsca w domu.

Na tym etapie, łóżko, wbudowaną szafą, może wreszcie być przymocowana do ściany i wykorzystywane w pełnym łóżko dla 1 lub 2 osób (w zależności od tego, co wybierzesz rozmiar ramki).