398 Shares 3672 views

produkcja wermikompost w domu: składniki technologii. Kalifornijska robaki – hodowla w domu

Wermikompost zwany bioaktywny granulowanego nawozu otrzymanego z przetworzonego California red ślimakowego odpadów organicznych. Jego stosowanie zapewnia dobry rozwój roślin, wzrost wydajności 30-70%. Przez owoców mniej podatne na choroby. Są bardziej miąższ delikatny, wyrazisty smak i aromat. produkcja wermikompost w domu nie jest szczególnie trudne i nie wymaga znacznych kosztów.


Właściwości i składu wermikompost, jego zalety

próchnicy biologiczny – nawóz, lepsze pod względem składu i odżywczej wartości normalnej kompostu i odchodów. Jego dodatek w glebie w stosunku 10-20% całkowitej objętości umożliwia poprawę zubożony lub zawierające dużą ilość soli w glebie. Przetwarzanie jest pełne usunięcie zanieczyszczeń z masy organicznej, ich usuwanie jaja robaków. Wermikompost zawiera optymalnie wyważony zbiór przydatnych elementów:

 • Składniki mineralne w dobrze trawieniu roślin formy.
 • Enzymy. Zapewniają one konwersji resztek organicznych do składników pokarmowych.
 • Substancje, które zapobiegają rozmnażaniu się patogenów.
 • Fitohormony. Poprawiają one wzrost i tolerancji na stres roślin.

Ten rodzaj bezpiecznego dla środowiska nawóz zawiera 4-8 razy więcej niż humus gnojówki lub pozostałości pochodzących z warzyw kompost. Jej zalety to dobra zawartość wilgoci, kruchość, zgodność z innymi rodzajami nawozów organicznych i brak konieczności znacznej energii podczas produkcji i stosowania. Możliwość realizacji nadwyżek produkcyjnych pozwala na spłatę kosztów i uzyskać pewne dochody.

Komponenty do produkcji wermikompost

Przed rozpoczęciem produkcji wermikompost w domu, należy przygotować podłoże dla wermikompost i niezbędnych elementów zapasów. W skład substratu obejmuje wagowo:

 1. Zgnił obornika krowiego i pomiotu kurzego.
 2. Rośliny w fermentacji roślin (kiszonka) lub suszone forma (sienny).
 3. czyszczenie warzyw, resztki niewykorzystanych produktów.
 4. Rotted trocin, liści drzewa.
 5. Brunatny i wapno (2% całkowitej masy mieszaniny) w celu poprawy jakości Wermikompost.

również potrzebne kalifornijskie robaków dla Wermikompost, której funkcją jest przetwarzanie mieszaniny składników odżywczych. Jako zapasy muszą pudełka listew drewnianych lub z tworzyw sztucznych do podłoża zestawy łopatek, na sicie o średnicy 2 mm.

Charakterystyka hodowli robaków kalifornijskich

Kalifornijska robaki wygląda prawie nie różni się od zwykłego deszczu. Ale przetwarzanie substancji organicznych w wygodnej formie dla przyswajania przez rośliny oni przeprowadzić znacznie szybciej. Przy ich użyciu można uzyskać gotowy nawóz jest w ciągu 1-1,5 tygodni. Koszt jednej osoby waha się w różnych regionach kraju: od 25 kopiejek do 1 rubla. Poniższe zasady powinny być przestrzegane, aby przygotować wermikompost użyciu kalifornijskie robaki :

 • Hodowla w domu wymaga utrzymania pewnych wartości temperatury. Dolna granica nie powinna być niższa od + 4 ° C i górną – powyżej 40 ° C Niższe i wyższe wartości mogą prowadzić do śmierci materiału biologicznego.
 • W okresie zimowym, robaki umieszcza się w naczyniu z substratem odżywczym i wchodzi do pokoju o temperaturze powietrza koniecznego do izolacji lub pokrycie materiału. Zapewnia swobodny przepływ powietrza w mieszaninie gleb.
 • Do normalnego życia tego rodzaju bezkręgowca niezbędnej do utrzymania wilgotności kompostu w 70-80% regularnego nawadniania wody w czasie upałów. Ponadto, powinny być chronione przed bezpośrednimi promieniami słońca w cieniu stażu.

Zapobiec śmierci robaków w Kalifornii ciężka mróz pokrycia siedzeń umożliwiają ich treść wraz z nadejściem jesieni kompost łóżku grubości 40 cm lub więcej. Po śniegu zapewni dodatkowe zabezpieczenie izolacyjne kopce z grubej pokrywy śnieżnej.

Przygotowanie substratu odżywczego

produkcja wermikompost w domu wymaga specjalnego przygotowania podłoża przed uruchomieniem do niego robaki. Pierwszym z nich jest przygotowana drewniane okna, pojemnik z tworzywa sztucznego lub zagłębienie w glebie. Zaleca się, że ich głębokość wynosi od 70 do 100 cm. Uwaga robaki proces przenikania na zewnątrz wgłębienia może zakończyć jej ściankę dolną oraz wszelkich naturalnych.

Następnie zbiornik lub wgłębienia mieści się mieszaninę wytworzoną z dobrze zgniłych nawozu dojrzały kompost gnicie wierzchołki roślinne, odpady żywnościowe. Podłoże musi dojrzewać. Aby to zrobić, może to wytrzymać czas potrzebny regularnie zwilżyć ciepłą wodą i mieszając co 2-3 dni. Najpierw pod wpływem procesów zachodzących w temperaturze mieszaniny wzrosła do 40-50 ° C Części fermentacji ukończenie jej spadku wartości i pozostają stabilne.

technologia vermicultivation

Gdy podłoże jest w pełni dojrzewa, Kalifornia rozpoczęła się w swoich robaków. Hodowla w domu pozwala uzyskać wystarczająco dużo z nich do pożądanej ilości mieszaniny. Norma zakładkę 700-1500 jednostek na metr sześcienny podłoża. W celu określenia przydatności mieszaniny do rozpoczęcia robaki mogą umieszczając go najpierw w 50 osób. Jeśli czują się dobrze, dodaje się do innych, rozprzestrzenia się równomiernie na powierzchni podłoża.

Kwasowość mieszaniny muszą być przygotowane w ciągu 6-8 punktów. Okresowe delikatne rozluźnienie zapewnić swobodny dostęp do wewnętrznych warstw powietrza potrzebnego do oddychania robaki. Broniła zwykłej wody do nawadniania, ogrzano do 20 ° C, będzie dostatecznie wilgotnym środowisku. Aby wesprzeć optymalnej temperatury i wilgotności substratu pokrytego warstwą pojemnika słomy.

Zbiór wermikompost

W ciągu pierwszych 1-2 miesięcy nie jest adaptacją do nowego środowiska serc. Następnie rozpoczyna się aktywnie proliferacji i recyklingu składników mieszanki do Wermikompost. Co 10 dni trzeba dalszego wprowadzania podłożu odżywczym dla dodatkowego karmienia. Pod koniec 3-4 miesięcy należy sprawdzić liczbę robaków. Jeśli jest znacznie wzrosła, można przystąpić do ich rozdzielenia i wykorzystania gotowego nawozu zgodnie z zaleceniami.

Istnieją 2 sposoby wyzwolenia z wermikompost są robaki w nim. W jednym z nich stosuje się nośnik przesianiu przez sito. Robaki więc przeniesiona do innego pojemnika. W drugiej metodzie jest opóźnione o kilka dni na wprowadzenie nawożeniu. Następnie wlać nową porcją podłoża, na powierzchni pudełka. Kiedy głodne robaki wzrosnąć, aby ich rozdzielenie z przejściem do innej lokalizacji.

Zastosowanie wermikompost

produkcja wermikompost w domu jest jakaś korzyść. Może być stosowany nie tylko do nawożenia podwórko lub strefie podmiejskiej, ale również do wdrożenia. Zmniejszenie kosztu uzyskania takiego przyjazny dla środowiska i bardzo wydajny materiał pozwoli obecność zwierząt, zapewniając procesowi wystarczającą ilość nawozu.

Wermikompost nadwyżka może zostać sprzedany do sąsiadów w kraju, rolników. Ze znaczną ilością produkcji – na rynek luzem lub w swoim własnym sklepie internetowym. Robaki mogą być stosowane przez domowych zaangażowanych w hodowli ryb, drobiu. W celu realizacji wermikompost, cena za 1 kg, która waha się od 10 do 20 rubli, to powinny być oferowane do potencjalnych nabywców w wygodnym opakowaniu do użytku.

produkty opakowaniowe

W postaci suchej Wermikompost pakowane w worki polietylenowe. Przy wytwarzaniu ciekłych próchnicy w postaci stężonej jest optymalny w tym napełnianie do butelek z tworzywa sztucznego. Jak powszechnie stosowanych leków, „Em”, zawierają one wiele pożytecznych mikroorganizmów glebowych poprawy żyzności gleby i zapewnia wysokie plony z najbardziej przyjaznych dla środowiska metod.

Kiedy pakowane w worki powinny najpierw zważyć wermikompost. Cena na 1 kg, może być wskazane na etykiecie lub nie umieszcza się materiał hurtowej. Koszt towarów w różnych regionach jest bardzo różna. Jak również preparaty ciekłe „em”, pożądane jest, aby pakowany wermikompost zawierać instrukcje opisujące właściwości materiału i jego zasady zastosowania.

Instrukcje użytkowania

Wermikompost popytu nie tylko dla upraw owocowych i warzywnych. Jest on powszechnie stosowany w ogrodnictwie, aby przywrócić zubożony i tracą swoje naturalne właściwości gleby. Może on być również używany do zmniejszenia liczby szkodliwych owadów zostały włączone mikroorganizmów preparatami są zdolne do rozkładania chityny ich zewnętrzny szkielet.

W jakich ilościach i jak najlepiej wykorzystać wermikompost – Zakrywa ręcznych szczegółowo wszystkie kwestie wynikające ze stosowania nawozów. jego czas uległość nie ogranicza się do ziemi. Lek charakteryzuje się przedłużonym działaniu, daje dobre rezultaty w ciągu kilku lat. Skoncentrowany wermikompost rozcieńczony trzykrotnie. Zaleca się, aby dodać wody podczas podlewania roślin i opryskiwania drzew.

Funkcje aplikacji

Preparat ten jest stosowany do wytwarzania mieszanin w glebie. Szczególnie przydatna wermikompost dla sadzonek. Wystarczy dodać 1 część zasobów torfu na 3-5 części. Przed przesadzania rośliny hodowano w glebie do dodaje się do dołków w przybliżeniu 150 g nawozu, miesza się z ziemi. Tuleje posadzonych obficie podlewane, a powierzchnią gruntu wokół ściółkę siewek z cienką warstwą Wermikompost.

W celu ochrony roślin przed uszkodzeniem przez szkodniki możliwe wprowadzenie środków do obróbki powierzchni gruntu lub wegetatywnych części roztworu wodnego. Dobry efekt otrzymuje regularne nawożenie uprawy warzywne, drzewa, krzewy i kwiaty. W celu uczynienia tych roślin wystarczająco poniżej 0,5 kg Wermikompost na 1 m2 na 30 dni.

Zastosowanie wermikompost przywrócenie gleby

Wermikompost w jak najkrótszym czasie zwiększa wartość odżywczą gleby, dodając do swojego kompleksu substancji potrzebnych do dobrego wzrostu roślin. Zawarte w nim mikroorganizmy gleby przyczynić się do pozostałości roślin i zwierząt, w związku strawne.

Dodawanie Wermikompost do podłoża, płodne ze względu na nadmierne zastosowanie chemikaliów zwiększa zawartość składników mineralnych, poprawia strukturę gleby zobojętnienia kwasowości. Pozwala to na stworzenie środowiska, w którym zdolność do mieszkających w dżdżownic zaangażowanych w powstawanie żyznej warstwy gleby. Zwiększenie stężenia humusu najbardziej bezpośrednio wpływa na ilość i jakość plonu.