284 Shares 9979 views

Japoński majonez lub Tamago-no-mono: przepis

Koncepcja jest prosta! Na pierwszy rzut oka, odległe egzotyczne Japonia niechętnie ujawnia nam sekrety swojej kuchni. Jesteśmy bardzo lubiący rolkach, sushi, próbowałem wszystkie rodzaje z nich, ale nie ma na tej wyspie narodu, a coś wspólnego z kuchni europejskiej, a to Jego Wysokość japoński majonez!


Trudno uwierzyć, że są ludzie, którzy nie wiedzą, co sos jest tzw. Większość uważa, że doskonale znają tego produktu, ale w rzeczywistości można odkryć coś nowego … Chodzi o japońskiego majonezu, lub jak nazywa się w Japonii, Tamago-no-mono. Mm-m … tajemnicza, prawda?

Czym różni się od zwykłej japońskiej majonezem? Przede wszystkim tekstury sosem miękka, lżejsze, bardziej wyrafinowanego smaku. W Japonii, jest używany do napełniania ryżu i makaronu, a także do wytwarzania rolek. Niezwykłe Tamago-no-mono mogą być wykonane w domu.

struktura

Jest mądry powiedzenie, że istnieje tylko jeden przyjemność, że jest w stanie prześcignąć radość jedzenie – przyjemność z procesu gotowania. Niemiecki pisarz Gunter Grass jest jego autorem. I to jest niemożliwe, aby się z nim zgodzić, zwłaszcza gdy przepisy są proste i oryginalne w swoim składzie.

Potrzebujemy:

 • żółtka;
 • ocet ryżowy, który może być zastąpiony przez sok z cytryny lub octu jabłkowego;
 • Olej sojowy (zastąpi słonecznikowy lub olej z oliwek);
 • Sproszkowana skórka cytryny japońskiego yuzu (skórki zastąpić zwykły cytryny lub limonki);
 • sól;
 • pieprz biały;
 • biała pasta miso (to nie zadziała i zastąpić nierealne gotować w domu).

Pasta miso – przyprawa wykonany z enzymem sojowego. Kup to może być w dużych supermarketach, a także znanego sosem sojowym, marynowanym imbirem i wasabi spalania. Kupując pastę należy zwrócić uwagę na jej kolor: ciemniejszy, tym większa będzie jego smak. Pasta MISO sprzedawane w specjalnym opakowaniu próżniowym, w którym, o ile to możliwe, a ich właściwości są przechowywane stanu początkowego.

Pozostałe składniki produktu są znane i nieznane. Oferujemy tradycyjnego sposobu gotowania Tamago-no-mono i dostosowane do naszej kuchni.

tradycyjne składniki

Do przygotowania tradycyjnego japońskiego majonezu, potrzebne będą następujące składniki:

 • Pasta MISO (biały) – 50 g;
 • zmielony biały pieprz – do smaku;
 • sól – smak;
 • olej sojowy – 250 g;
 • Jajka – 3 szt;
 • ryż ocet – 20 g;
 • skórka z cytryny Yuzu (japoński) – do smaku.

Niektóre z wyżej wymienionych składników – nie taka rzadkość w naszych kuchniach, a niektórzy – jest naprawdę egzotyczne, które występuje bardzo rzadko. Ale coś innego należy się spodziewać z sosem, który pochodzi z Japonii.

Japoński majonez: tradycyjna receptura

Złożona kompozycja samo majonezu, ale nie da się go ugotować, a teraz będzie można to zobaczyć. Procedura wytwarzania jest następujący:

 1. Używaj tylko żółtka, oddzielamy je od białych i pocierać drewnianą łyżką, aż będzie gładkie.
 2. Wlać cienkim strumieniem do ciekłego masy octu ryżu i dokładnie wymieszać trzepaczką trzepaczki.
 3. Kroplami wlewa się do miski oleju sojowego, kontynuować bicie. Należy uzyskać gęsty sos jasnym drewnem.
 4. Dodać makaron i nadal mieszać sos.
 5. Skórkę z cytryny japoński Hughes ruszt lub zmielić w blenderze.
 6. Dodaj w szczyptą biały pieprz majonez, nie zapomnij umieścić szczyptę soli do smaku.
 7. Po raz kolejny pokonać sos.

To jest to! Nasz majonez jest gotowy do użycia.

Należy zwrócić uwagę na tego rodzaju przyprawy – biały pieprz, która ma delikatny smak, mniej ostry, w przeciwieństwie do czerni. Szczególnie dobre do wykorzystania podczas gotowania sosów świetlne. Ten pieprz zaleca się przy niestrawności, otyłości i wysokiej temperaturze. Ponadto zawiera on trzy razy więcej witaminy C niż pomarańcza i zawiera olejki eteryczne, aby poprawić napięcie mięśni.

Przystosowany przepis japoński majonez

Tak, kontynuujemy naszą smaczną kompozycję. Wymień niektóre ze składników tradycyjnej receptury produktów mających podobny smak, a otrzymasz dostosowany do naszych warunków i możliwości tej receptury sosu jak japoński majonezie. składniki:

 • Biały MISO pasty – 50 g
 • Szczypta białego pieprzu.
 • Trzy jaja kurze.
 • Sok z jednej cytryny lub octu jabłkowego – '20
 • Szczypta soli.
 • Starta skórka z jednej cytryny.

Jeśli istnieją różnice, sam sposób dokonywania majonez jest podobna między składnikami:

 1. Drewniana łyżka pocierać żółtka aż będzie gładkie.
 2. Dodać sok z cytryny.
 3. Kontynuuj biczowanie, wlewając cienkim strumieniem oleju roślinnego.
 4. Otrzymane po tym masa powinna zagęścić i stają się białe.
 5. Następnie dodać pasty miso, skórkę z cytryny, pieprz biały i sól.
 6. Nadal śmigać sos na jakiś czas.
 7. Jeśli sos będzie zbyt gęsty można dodać łyżkę ciepłej wody.

wartość energetyczna

Jest jeszcze jeden przyjemny i bardzo ważną cechą japońskiego majonezu: różni się on mniej kalorii. Jeśli porównać ze zwykłym majonezem, którego zawartość kalorii 629 kcal w 100 g, postać tamago nie-mono- jest znacznie niższa – tylko 134 kcal na 100 g produktu.

Ta różnica w liczbach szczęśliwy, ponieważ można zjeść smaczne i utrzymać smukłą sylwetkę i zdrowe. Jaki mógłby być lepszy – spróbować czegoś nowego i odkryć wyborny smak kuchni orientalnej!

zalecenia

W Japonii otwarto szereg instytucji, które są znane z tego, że w każdym karmieniu płyta zawiera majonez, który jest używany nawet w koktajli i deserów. Do tej pory, uderzając wszechstronność tego sosu jest majonez japoński. Jej delikatny smak uzupełnia nie tylko warzywa, ryż i ujawnia niepowtarzalny smak ryby, ale przede wszystkim w połączeniu z różnego rodzaju rolek. Może też być spożywane z chleba, mięsa i szczególnie smaczne – panierowany smażony z owocami morza.

Gotowanie japoński majonez potrzebne małe porcje. Zachowaj ten sos nie jest zalecane więcej niż trzy dni, w przeciwnym razie utraci ona smak i konsystencję zmian. Spróbuj ten nowy, ładny przepis! Zaskocz swoich bliskich. Komunikować się ze sobą, uśmiech, gotować z przyjemnością. Smacznego! Albo, jak Japończycy mówią: „itadakimass”!