857 Shares 2159 views

Ile dziewczynki mają ważyć w wieku 13 lat? Jaka powinna być ich wzrost?

Prosta odpowiedź na pytanie o ile dziewczyn trzeba ważyć w wieku 13 lat, to jest trudne. Jednak istnieją pewne średnie, które mogą być manipulowane.

Co się dzieje z nastolatków w wieku 13 lat?

13. rocznica – data przejścia, kiedy nastolatki zachodzą ogromne zmiany, rosnąć, miłość, zmiana. Dziewczęta i chłopcy doświadczają tzw dojrzewania, stając dziewcząt, chłopców. Wszystko się zmienia: ich wygląd, stan emocjonalny, pasja, wewnętrzny spokój. Zmiany kształtu ciała staje się widoczna. I wielu zaczyna się zastanawiać, ile dziewczyn ma ważyć w wieku 13 lat. Jest zwiększenie masy ciała? Proporcjonalnie jest rozwój, nie ma żadnych odchyleń? Przecież każdy chce być piękna, wygląd szczupły i atrakcyjny.

Które mogą mieć wpływ na właściwy stosunek „wzrost – waga” dziewcząt

Każdy jest inny, każdy jest wyjątkowy na swój sposób. W każdym z nas tkwi jego genetyki, wpływ, który po prostu nie może. Każdy, czy astenik, hypersthenics lub normostenichny osób, posiada własną konstytucję, swoją strukturę ciała, masy mięśniowej, tkanki kostnej. Aby dokładnie określić, ile dziewczyn ma ważyć w wieku 13 lat, to jest trudne. Wszakże wszyscy żyć i rozwijać się w różnych warunkach klimatycznych, trwać w konkretnych okolicznościach życia, które często tworzone są pewne korekty. Prawidłowe i kompletne vitaminized żywność, zdrowy i głęboki sen, świeże powietrze, ich ulubioną rzeczą i ćwiczenia, brak stresu i wielu innych czynników wpływają bezpośrednio na nasz rozwój i kondycję fizyczną i emocjonalną. Jednoczynnikowej odpowiedź na pytanie, kto powinien ważyć znacznie w poszczególnych latach jego życia, a ilu dziewczyny mają ważyć w wieku 13 lat, w szczególności, prawdopodobnie nie istnieje. Nie ścisłe ramy, co zdecydowanie powinno trzymać. Ktoś może spadną ze średnich wartości z drugiej strony, wręcz przeciwnie, przeżywa gwałtowny wzrost wysokości i wagi. I to nie jest tak źle, jeśli te odchylenia nie wymagają korekty, na przykład w diecie, a nawet leczenia w obecności pewnych patologii.

Tak wszystko jedno, ile powinna ważyć dziewczyna w 13 lat? Po tym wszystkim, pewne parametry średnio optymalny stosunek masy – wysokość, która może być obsługiwana. A nawet jeśli nie noszą jest zalecany, ale opiera się na danych statystycznych opartych na obserwacjach zupełnie zdrowe dziewczynki doświadczają dojrzewania.

Dane statystyczne wzrost

Jeśli mówimy o wzroście, średni wskaźnik statystyczny będzie 157.1 cm dla dziewcząt. Ewentualne odchylenia wtyczkę z bardzo niskiego do bardzo wysokiego. – 143-168 cm Warto zauważyć, że w tym wieku dziewcząt statystyk powyższych rówieśników chłopców, którzy osiągają średnio 156,2 cm wysokości. Choć ich zakres wartości mogą różnić się od 141,8-170,7 zobaczyć.

Dane statystyczne waga

Co do drugiego wskaźnika, obserwacje rejestrowane w przybliżeniu jednakowy stosunek wagowy chłopców i dziewcząt. U chłopców, on średnio 45,8 kg, choć może różnić się od 30,9 do 66 kg. Tam dziewczęta, odpowiednio, 45,7 kg, 32-69 kg możliwych odmianach. Dla większej jasności, tutaj jest mały stolik dopuszczalnych wartości średniego wzrostu i wagi w 13 lat.

Ile dziewczynki mają ważyć w wieku 13 lat? stół

Girls / boys, 13 lat waga wzrost
Najniższą wartość średni najwyższa wartość Najniższą wartość średni najwyższa wartość

dziewczyny

13 lat

32 45,7 69 143 157,1 168

chłopców

13 lat

30,9 45,8 66 141,8 156,2 170,7

Ale, jak wiemy, że wszystkie średnie zapisane dane. Jednak w praktyce, że dziewczyna może ważyć i osiągnąć wzrost bardzo różnych wielkościach w górę lub w dół.

Jak ustalić, ile powinna ważyć dziewczyna 13 lat (wzrost o 163, na przykład)? Istnieją różne metody obliczania, które różnią. Tak więc, zgodnie z wzorem: Brocken kobiet w okresie wzrostu w 163 cm jest uznawana za idealna waga 48 kg (w asteniczny typu ciała) i 53 kg (w normostenicheskaya konstytucji). Zgodnie z wzorem i procedura amerykańskimi wskaźnika Lorentza osiągnie wartość 60 kg. Sposób Catley oznacza niższy próg 48 kg, a górnych 66 kg. Oczywiście, te dane nie wskazują na wagę jest 13-letnia dziewczynka, są uniwersalne i mogą być stosowane, a dla kobiet Wysokość 163 cm.

Jeśli odpowiedź na pytanie „ile powinna ważyć dziewczyna 13 lat figury różnią się od pewnych ogólnie przyjętych norm, to nie ma znaczenia. Najważniejsze – to postawa, miłość do życia, stan spokoju i komfortu, samopoczucie, że jeden doświadczenia.